Як вибрати швейну машинку

Як вибрати швейну машинку

Сучасні технології не обійшли стороною світ швейної техніки. Характеристики останніх новинок займають не одну сторінку рекламного буклету та вибрати швейну машину не просто навіть досвідченій людині. Продавці часто вносять додаткову плутанину, намагаючись виконати план з продажу і нав'язуючи покупцеві модель, більш вигідну для магазина.

Ми допоможемо Вам самостійно розібратися в особливостях машинок для дому або невеликого ательє і коротко опишемо їх основні різновиди. Детально зупинимося в статті на параметрах, важливих для кожної категорії покупців.

Види побутових швейних машин

Перша група машин працює під електромеханічним управлінням. Така техніка відрізняється простим регулюванням, яке легко опанувати навіть швачці, яка є початківцем. Вибір операції, довжини та ширини шва виконується поворотом або рухом перемикача. Швидкість шиття змінюється силою натискання педалі. Машини цього виду можуть бути обладнані як вертикальним, так і горизонтальним човником і виконувати від 4 до 25-28 операцій.

Електронні і комп'ютерні машинки оснащені горизонтальним човником, як у Janome 2160 dc або інноваційними фірмовими човниками (вертикальний ротаційний, оригінальний човник Bernina). Кнопкова панель управління і монітор призначені для вибору і налаштування параметрів шва, а також виведення додаткової інформації та підказок. Кількість операцій доходить до 1000 і може включати шрифти, декоративні широкі візерунки, десятки петель. Швидкість роботи регулюється як педаллю, так і на корпусі.

Додаткові можливості швейних машинок

Виробники намагаються не тільки збільшити асортимент рядків, але і зробити роботу комфортнішою. Всі сучасні машини обладнані вбудованим підсвічуванням (в нових моделях встановлюють економні світлодіоди) і рукавною платформою для вузьких деталей, а також важелем або кнопкою реверсу. Більшість моделей дозволяють встановити подвійну голку. Залежно від типу і ціни, Вам будуть доступні:

 • нитковтягувач (ручний або автоматичний);
 • напівавтоматична або автоматична обробка прорізної петлі;
 • автозакріпка та автообрізка ниток;
 • регулювання швидкості шиття на корпусі або колінопідйомник лапки;
 • регулювання тиску лапки;
 • точне позиціонування голки.

Щоб зробити правильний вибір, необхідно зрозуміти які можливості машини будуть використовуватися постійно, а які стануть зайвою витратою Ваших заощаджень. Ми розповімо, які параметри важливі для покупців з різними завданнями та досвідом роботи.

Як вибрати швейну машину для новачка

Як вибрати швейну машину для новачка

Тим, хто буде зрідка шити та ремонтувати одяг, не потрібні десятки рядків і складних налаштувань. Машина для навчання базовим навичкам ремесла також має бути зрозумілою в управлінні.

Техніка для дому та нечастого використання має бути:

 • надійною;
 • для всіх типів тканин;
 • з оверлочним та еластичним швом.

Якщо Ви будете шити постільну білизну, чохли, штори та інші аксесуари, можете розглянути варіанти без оверлочних швів. Зверніть увагу на моделі з приставним столиком та доброю прошиваємістю щільних тканин.

Для такої роботи немає суттєвої різниці в тому, який човник буде встановлений на Вашій машині:

 • горизонтальний човник простіший в заправці і дозволяє бачити, коли нижня нитка добігає кінця. Він не вимагає частого змащення і, за відгуками, плавніше подає нитку;
 • вертикальний човник надійніший, оскільки не включає пластикових деталей, а його заміна або ремонт будуть набагато дешевшими.

Як вибрати тиху швейну машину?

Рівень шуму залежить не стільки від човника, скільки від сукупності характеристик кожної моделі (включаючи якість збірки). Безшумність машин з горизонтальним човником не підтверджується випробуваннями. Якщо тихий хід важливий, орієнтуйтеся на конкретні значення і відгуки, зазначені в реальних оглядах.

Зверніть увагу, що кількість операцій не дорівнює кількості рядків! У найпростіших моделях немає ручного регулювання довжини стібка та ширини зигзага. Прямий рядок з різною довжиною буде записаний як кілька операцій (як і зигзаг з різною шириною), а фактично це всього два види рядків.

Оптимальна кількість операцій для початківців - до 18. Більше число, зазвичай, досягається додаванням декоративних рядків, які практично не використовуються.

Нитковтягувач знадобиться людям зі слабким зором і допоможе легко всунути верхню нитку у вушко голки.

Твердий чохол стане в нагоді для частих поїздок на дачу або надійного зберігання.

Для зручності користування можна звернути увагу на машинки з нитковтягувачем, жорстким чохлом для зберігання і транспортування, наприклад на дачу. Вартість швейних машин для початківців невисока і залежить від кількості операцій, регулювань і комплектації. Слід розрізняти швейні операції та види рядків. Якщо в швейній машинці відсутнє регулювання довжини або ширини рядка, то при рівній кількості операцій, в таких моделях, видів рядків буде в рази менше, в порівнянні з машинками, у яких довжина і ширина задається спеціальними регуляторами.

Велика кількість видів рядків або операцій досягається, зазвчиай, за рахунок декоративних, які в побутових умовах дуже рідко використовуються. Тому, швейна машина, яка виконує 14-18 видів рядків - це оптимальне рішення для новачка. Що стосується бренду, то зверніть увагу на найпопулярніші: Janome, Elna, Pfaff, Husqvarna, Bernette і Brother.

Для новачків підійде проста швейна машинка з невеликою кількістю операцій, але обов'язковою є наявність оверлочного та трикотажного рядків. Наявність нитковтягувача та жорсткого чохла вітається.

Вибір для досвідченого користувача

Машинка для досвідченого домашнього майстра повинна мати більше функцій і ручних налаштувань. Кращу швейну машинку для домашнього використання допоможуть вибрати наступні характеристики:

 • горизонтальний човник;
 • петля-автомат;
 • якість рядків.
 • Горизонтальний човник забезпечує велику швидкість шиття, ніж традиційний вертикальний.

Існують вертикальні ротаційні човники з кращими показниками, проте вони встановлюються на машини найвищої цінової категорії.

Швейні операції машини такого типу мають включати оверлочні і трикотажні шви, а також різні оздоблювальні рядки. Автоматичний режим дозволяє швидко отримати акуратні однакові петлі. Машини з механічним управлінням виконують тільки один вид петлі, тоді як електронні починають з трьох і наближаються до двох десятків. Підвищити якість петлі допоможе регулювання балансу, проте отримати петлі промислового рівня на побутових машинах цієї категорії не вийде.

Якість рядку на різних матеріалах залежить від багатьох складових, але найбільш важливими є:

 • нижній транспортер з якомога більшою кількістю сегментів (частин з зубцями), краще 5-7;
 • гвинт регулювання тиску лапки допоможе налаштувати рівномірні стібки на тонкій або товстій тканині;
 • для шиття щільних матеріалів буде важлива і потужність двигуна, від якої залежить зусилля проколу голки (а також надійність).

Найбільш оптимальним вибором буде електромеханічна модель з розширеними функціями і максимальним числом операцій (більше 20). Також варто врахувати комплектацію машини: швидше за все Вам знадобляться лапки для потайної блискавки, оверлочна, для потайного шва та атласних рядків. Додатковим плюсом буде приставний столик та жорсткий чохол.