Типи швейних машин

Типи швейних машин

Як визначитися з вибором машинки, якщо нічого про них не знаєш? Не варто переживати, якщо ви не розумієте різницю між моделями, виробниками і т. д. Сьогодні магазини радують нас багатим асортиментом. Але іноді великий вибір ставить в ступор.

Які існують машинки? Для чого потрібен оверлок або коверлок? Чи обов'язково витрачати гроші на придбання машини для оверлочної та трикотажної строчки, якщо ти тільки починаєш шити?

Давайте розберемося у всіх питаннях, вивчивши не тільки типи швейних машин, а й критерії вибору.

Отже, існують наступні типи сучасних побутових швейних машин:

  • Електромеханічні. Такі машинки мають електродвигун. Натискання на педаль запускає мотор. Швидкість роботи регулюється силою натискання. До переваг цього типу відносяться низька ціна та вартість ремонту, надійність, довговічність, просте управління. Більшість таких моделей роблять до 20 операцій. Це допоможе шити і ремонтувати нескладні моделі одягу.
  • Комп'ютерні. Такі машини виконують велику кількість різноманітних строчок. Вони справляються з будь-яким завданням. Ви зможете зшити як легку шовкову блузочку, так і шкіряну куртку. Важливими перевагами є швидкість та точність роботи. Комп'ютерне управління підходить професійним швеям. Висока вартість пристрою окупається якістю роботи. Однак для виконання побутових завдань воно не дуже-то і потрібно. Новачок більшістю строчок просто не користуватиметься. Крім того, при виникненні поломки доведеться витратити чималі гроші на ремонт.
  • Швейно-вишивальні, вишивальні. Такі пристрої працюють під управлінням комп'ютера. В їх пам'яті запрограмовані певні набори вишивок. Користувач може створювати і власні візерунки, але для цього доведеться докуповувати програмне забезпечення. Вишивальні машини створюють тільки вишивку й аплікацію, а швейно-вишивальні можуть і шити, і вишивати. Працювати з такими апаратами просто. Для цього необхідно задати певні налаштування, заправити машину і запустити програму. Всю основну роботу буде виконувати техніка, користувачеві залишаються лише допоміжні операції.
  • Оверлоки. Вони підходять для тих, хто регулярно займається шиттям. Такий пристрій акуратно обробить краї виробу, зрізуючи при цьому зайве. Якщо ви новачок, можна обмежитися покупкою швейної машинки, де є тип строчок, які імітують оверлочні. Крім того, існують й інші способи обробки швів (ножиці-зигзаг, французький шов, коса бейка, строчка-зигзаг та ін.).
  • Розпошивальні (Плоскошовні). Вони необхідні для обробки зрізів трикотажних виробів і тканин, які сильно тягнуться. Така машинка виконує один, але доброї якості шов. Звичайно, його можна імітувати на звичайній машинці, поставивши подвійну голку. Однак процес шиття в цьому випадку довгий, а якість буде низькою.
  • Коверлоки. Такі пристрої поєднують в собі можливості оверлока та розпошивальної машини. Коверлок обрізає, обметує і сточує матеріал будь-якої складності (сипучий, еластичний, щільний і ін.).

типи сучасних побутових швейних машин

Тепер давайте подивимося, що необхідно врахувати при покупці швейної машини. Для початку оцініть свій рівень майстерності, бюджет і мету придбання. Якщо ви тільки вчитеся шити, покупка автоматичної машинки недоцільна. Ви тільки заплутаєтесь в налаштуваннях, а більшістю функцій просто не будете користуватися.

Визначте і мету використання пристрою. Подумайте, які вироби ви будете шити. Для нескладного одягу вистачить прямої строчки і зигзага. З цим впорається недорога швейна машинка, а ось автоматична виконує близько двох сотень видів стібків. Так, це красиво, але чи будете ви ними користуватися?

Крім цього, зверніть увагу на гнучкість налаштувань (розмір стібків і інше), вагу і габарити машинки, подумайте, з яким типом тканини ви будете найчастіше працювати. Від кожного з цих параметрів залежить модель майбутнього обладнання.

Вирішіть для себе, чи плануєте ви розвиватися в шитті, проходити курси, доповнювати свої знання. Якщо так, то краще відразу купити обладнання, яке здатне виконувати різні операції, а не тільки найпростіші.

Сьогодні в магазинах представлена ​​величезна кількість побутових машинок. Найпопулярніші - це швейні машини Brother, Janome, Bernina, Juki, Pfaff та деякі інші. Вибирайте для себе відповідний варіант і шийте з задоволенням!