Як вибрати смартфон з мінімальними ризиками? Чи варто брати лише новий?

Коли наш улюблений девайс виходить з ладу або просто набридає, перед нами постає вибір покупки нового. Хтось не морочиться і відразу дозволяє собі новий, який сильно хотів і зовсім не важливо в яку суму він обійдеться. А хтось шукає варіанти заощадити, наприклад iphone 13 бв може бути ажніяк не гірший за новий, а коштувати набагато дешевше. І ось тут нам відкривається відразу кілька можливостей, розглянемо їх усі.

Звичайно, хтось скаже, що купувати бувший у вжитку телефон соромно або що це великий ризик, але дозволити собі новий можуть не всі. Безумовно, завжди хочеться вибрати найсучасніший і найфункціональніший девайс, а кошти часто обмежені. Звичайно існують розстрочки, але далеко не кожен на них готовий погодитися, а може бути й так, що більше брати кредити вже нікуди, а ось невелика сума на покупку нового телефону знайдеться. Так що ж робити, вибрати новий, але середнячок, або ж б/в зате той, який дуже хочеться? Давайте розбиратися.

Новий смартфон чи бв?

Поговоримо спочатку про нюанси купівлі нового смартфона.

Найголовніший і найвагоміший фактор — наявність гарантійного обслуговування. Це, безперечно, величезний плюс. Описувати цей пункт особливо не потрібно. Ви купуєте смартфон, який хотіли, доторкнулися, вам про нього розповів продавець, і ви впевнені у покупці конкретного зразка. Зрозуміло за фінансового достатку — це найкращий спосіб.

Але і тут бувають проколи, якщо трапиться бракований девайс, то це потрібно ще довести, перш ніж повернути гроші. Терміни очікування сервісних центрів досить великі і весь цей час потрібно чимось користуватися замість свого новенького апарату. Разом з тим може статися так, що пошкодження не визнають і повернуть вам вже розпломбований гаджет, або визнають, виправлять, але це буде не ефективно або баг повернеться знову, разом з тим,знову 

Тепер поговоримо про придбання з рук.

Ну по-перше, не всі сплять і бачать, як би Вас нагріти, хоча це може статися. Але в сучасних реаліях, коли абсолютно нормально міняти телефон щороку, а то й півроку, багато хто просто хоче продати свій минулий гаджет і купити собі новинку. Такий варіант - чудова можливість придбати наприклад 12 про макс бв за схожою ціною нового бюджетного смартфона.

Але як знати, напевно, що Вас не обдурять?

Є кілька способів перевірити, що ви купуєте:

  • Зверніть увагу на зовнішній вигляд, зніміть чохол та захисне скло. Перевірте наявність сколів на корпусі, якщо телефон падав, то швидше за все від падіння залишилися мітки. Скло ж покаже в якому стані екран, він може бути подряпаний і скло це приховає. Або дисплей може бути і зовсім розбитий, але деякі маніпуляції та захисне скло допоможуть це приховати. Головне, що зняте захисне скло розкриє Вам істину. (Є тільки одна умова. Далеко не кожен продавець захоче знімати скло. Але це вже людський фактор і в режимі людського спілкування тільки вам робити висновки не хоче людина знімати тому, що не хоче, або тому, що щось приховує.)
  • Придивіться до дисплея, якщо він не зовсім адекватно передає кольори, наприклад, йде в жовтизну або навпаки в синій, це може свідчити про його заміну.
  • Перевірте стан акумулятора. (В основному це важливо для IOS смартфонів. Тут варто розуміти, якщо ви купує 2-х 3-х річний апарат, і у нього акумулятор видає 100%, то виникають питання до його власника.)
  • Перевірте камеру телефону, в якому стані скло, як вона показує та сприймає кольори, чи чітке зображення виходить, чи немає смикань на відео або будь-яких плям. (Особливу увагу зверніть на роботу автофокусу. Чітка робота автофокусу свідчить про відсутність в історії апарату механічних пошкоджень. Якщо це флагман з оптичною стабілізацією, зверніть увагу на чіткість та плавність.)
  • Наявність коробки та всіх комплектуючих також великий плюс, це як мінімум, свідчить про ощадливість минулого власника. А якщо ще й чек зберігся, то Ви точно знатимете терміни користування цим девайсом. Якщо телефону ще немає року, він може бути навіть з гарантією.
  • Звертайте увагу на адекватність ціни, за дуже низьку ціну хороший апарат навряд чи продаватимуть, швидше за все це буде розбитий смартфон.
  • Ще додаткова порада. Перевірте стан мережного прийому на телефоні. Наприклад, якщо ваш смартфон показує всі палиці, а в смартфоні, який ви купуєте, ледь одна, це також питання до його якості.
  • Зробіть легкий тест, запишіть на диктофон свій голос і прослухайте відразу, цим ви перевірите роботу мікрофона та динаміка.

Перевіривши всі ці моменти, Ви з великою ймовірністю отримаєте хороший смартфон за розумною ціною.

На які б/у смартфони варто звертати увагу?

Смартфон бувший у вжитку

Найкраще обирати флагмани, яким 1-1,5 роки. Швидше за все його змінюють для придбання новинки. Такий апарат ще кілька років точно буде актуальним по залізу, його акумулятор у хорошому стані і прослужить Вам досить довго.

Не варто вибирати флагман якому понад 3 роки, його актуальність вже може бути під питанням. Ну і тим більше не варто шукати бюджетний телефон 2-3-річної давнини, шанс, що він вам сподобається буде дуже малий, а ось ризик взяти вбитий пристрій навпаки сильно зростає.

Альтернативні способи придбання смартфонів.

Зазвичай у цьому прикладі використовується варіант придбання нового пристрою, при здачі вашого старого. Але легальний трейд-ін торгових мереж невигідний. Єдино адекватним трейд-іном на нашу думку виглядає система Апгрейду смартфонів від Samsung. Звичайно, складно її рекомендувати як єдино вигідну, там у будь-якому випадку є обмеження та умови, але реально можна отримати хорошу знижку.

Є можливість відстежувати розпродажі в онлайн магазинах, купувати смартфон за передпродажем, або замовляти у Китаї. Ці випадки виняткові і залежать від вашого ставлення до онлайн-покупок. Зараз ще дотримується тенденція непоганої вигоди при покупці на Aliexpress. Наприклад в інтернеті на розпродажі смарфтон можна купити значно дешевше, тоді як у локальній торговій мережі його ціна може бути колосально дорожчою.

Висновок

Однозначної думки на поставлене питання у статті немає, кожен робить висновок сам і вирішує, як вчинити. Але сподіваємося, що ці поради в статті допоможуть вам заощадити під час придбання бажаного смартфона.