Порівняння MacBook Air M1 та MacBook Air M2: що обрати?

2020 року компанія Apple здійснила революцію в галузі портативних комп'ютерів, представивши власні "системи-на-чіпі" Silicon M1. Після процесорів Intel це був просто гіперзвуковий стрибок уперед: M1 не гріється, не вимагає наявності кулера, має відмінну графіку, тягне все, що потрібно звичайному користувачеві, і до того ж дуже енергоефективний.

Разом із самою SoC Apple представила і комп'ютер на ній – MacBook Air у корпусі 2018 року. Зовні це був той самий ультрабук, що і два роки тому, але всередині відрізнявся разюче. Не дивно, що новий Air зажадали багато користувачів, а ті, хто купив його в першій половині року в конфігурації з Intel Core i5, кусали лікті.

MacBook Air оновився лише майже через два роки. Навесні 2022 Apple представила чіп Silicon M2 і, вже традиційно, оновлений ультрабук, зберігши при цьому у продажу минулу версію. У цьому тексті спробуємо розібратися, який Air краще купити - з чіпом M1 або M2.

MacBook Air M1

1. Дизайн

Знайомство з MacBook починається із зовнішнього вигляду, тому з нього ми почнемо і в цьому огляді.

Дизайн MacBook Air M1 можна впевнено назвати класичним. З 2008 року, коли Стів Джобс дістав перший Air з конверту і зал зойкнув, ультрабук майже не змінився: хіба що став ще менше і легше.

Air M1 прекрасний, як не крути: фірмовий клиноподібний корпус ніби ширяє над столом. У руках він відчувається збитим, важким, але разом з тим невагомим. Береш і одразу думаєш — серйозний апарат.

2022 року MacBook Air повністю змінився зовні. Клиновидного корпусу більше немає, тепер він однакової товщини по всій площі. Дивно, але незважаючи на це, новий Air M2 зовсім не виглядає і не відчувається товстим. Технічно він навіть тонший за свого попередника.

Ультрабук у дизайні 2022 року відчувається якимось порожнистим, а через специфічні округлення на торцях темно-синя версія на відстані дуже скидається на пластикову. Обов'язково візьміть до рук обидві моделі в магазині та порівняйте свої відчуття.

Загалом, симпатії та відчуття – це суворо смаківщина, по суті можна лише сказати таке. Обидва ультрабуки красиві по-своєму: Air M1 своєю суворістю та лаконічністю ліній, а Air M2 – новизною та сміливістю.

Товщина корпусу:

  • Air M1 - 16.1 мм
  • Air M2 - 11.3 мм.

MacBook Air M2

Розміри корпусу:

  • Air M1 - 304.1 x 212.4 мм
  • Air M2 - 304.1 x 215 мм.

До речі, колірна гама теж змінилася: MacBook Air M1 продається в сріблястому та золотому кольорах, а MacBook Air M2 отримав аж чотири кольори: сріблястий, золотистий, класичний сірий та темно-синій.

Підсумок: робити вибір на користь дизайну MacBook Air M2 варто лише в тому випадку, якщо вам категорично набрид зовнішній вигляд Air M1.

2. Дисплей

MacBook Air M1

В обох Air встановлена майже ідентична за характеристиками матриця. Відмінності такі:

Яскравість - 400 ніт в Air M1 проти 500 ніт в Air M2

Контраст - 1384:1 в Air M2 проти 1069:1 в Air M1

Діагональ - 13,3 дюйма в Air M1 проти 13,6 дюйма в Air M2.

Інші фішки присутні в обох моделях.

Варто відзначити, що Air M2 отримав «чубок», тобто прямокутний виріз у дисплеї навколо веб-камери. Цей виріз тільки з боку видається химерним та зайвим, на практиці до нього дуже швидко звикаєш. Завдяки ньому дисплей отримав ще один рядок тексту та піктограм, верхній статус-бар більше не займає корисну площу екрана за висотою. Можна вважати, що діагональ Air M2 дорівнює тим же 13,3 дюйма плюс один технічний рядок. Ну і, очевидно, тонка рамка монітора Air M2 виглядає трохи сучаснішою.

Що стосується яскравості та контрасту, то навряд чи ви відчуєте кардинальну різницю між 400 і 500 нітами. Навіть порівняння «лоба в лоба» залишає відчуття повністю ідентичних дисплеїв. Тож навряд можна розраховувати, що дисплей Air M2 подарує вам якісно новий рівень роботи за яскравого сонця. Зовсім ні: картинка буде «сліпнути», як і на екрані моделі 2020 року.

Підсумок: дисплей Air M2 став трохи краще, але помітять це далеко не всі.

3. Звук

 В обох моделях встановлені подібні аудіосистеми. За заявами Apple, MacBook Air M2 отримав якісніший звук завдяки новим пасивним випромінювачам низьких частот.

На практиці ж багато блогерів та власників обох моделей відзначають, що новий Air M2 грає трохи тихіше, ніж Air M1, разом з тим сцена у старшої моделі відчувається ширше завдяки розташуванню динаміків на різних сторонах корпусу. Щодо низьких частот, то на слух вони відтворюються однаково на обох моделях.

Швидше за все, звучання нового Air M2 змінилося разом із формою корпусу, і Apple постаралася «витягнути» його новими випромінювачами.

Підсумок: звук або ідентичний, або краще на MacBook Air M1.

4. Камера

 У новому MacBook Air з чіпом M2 встановлена більш якісна Full HD веб-камера FaceTime. Що стосується MacBook Air M1, то в ньому встановлена «допотопна» камера роздільною здатністю 720p - вона дійсно не вражає якістю зображення і при прямому порівнянні поступається навіть моделям MacBook Air і Pro 2013-2015 років. 

Тут варто подумати ось про що: швидше за все, у відеоконференції (для якої і призначена веб-камера) якість відео з будь-якої камери буде стиснутим. Це означає, що співрозмовник може і не побачити різниці між 1080p та 720p, особливо за середньої якості інтернет-з'єднання. Разом з тим низька роздільна здатність камери Air M1 частково компенсується потоковою нейромережевою обробкою.

Підсумок: технічно веб-камера найкраще на MacBook Air M2.

5. Продуктивність

Ми підходимо до найголовнішої зміни — оновленого чіпа. Між Silicon M1 і Silicon M2 пройшло більше півтора року, але ось у продуктивності вони відрізняються не так сильно.

Загалом приріст продуктивності становить близько 5-10%. З урахуванням того, що навіть зараз Air M1 не гальмує і працює дуже спритно, помітної різниці в роботі майже не буде.

Варто зважати на ще один нюанс. Новий Silicon M2 виявився набагато більш «гарячим» чіпом, ніж M1. Як наслідок, SoC 2022 швидше і сильніше гріється - а в обох моделях MacBook Air відсутній кулер для активного охолодження. У SoC залишається лише один спосіб охолонути: тротлінг, або скидання частот. Саме цим періодично і займається Silicon M2 у MacBook Air, часом нівелюючи тротлінгом весь приріст продуктивності в порівнянні з M1.

А ось із графічною складовою ситуація інша.

У діяльності графічної підсистеми спостерігається значний приріст у M2 проти M1. Це означає, що для тих, хто збирається працювати з графікою або підключати зовнішні монітори з високою роздільною здатністю, більше підійде пристрій із Silicon M2.

Підсумок: на практиці різниці у продуктивності між Air M1 та Air M2 майже не відчувається. Разом з тим різниця у графіку досить значна.

6. SSD

MacBook Air M1

 З року в рік ми звикли, що Apple встановлює все швидші SSD-накопичувачі у свої MacBook. Проте 2022 року щось пішло не так, і вам обов'язково потрібно знати про це.

У базовій версії MacBook Air M1 використовується SSD-накопичувач ємністю 256 Гб, що складається з двох чіпів пам'яті по 128 Гб. В результаті диск працює у двоканальному режимі.

При цьому базова версія MacBook Air M2 також має 256 Гб пам'яті, але накопичувач оснащений лише одним модулем пам'яті на 256 Гб. Він працює в одноканальному режимі і забезпечує набагато гіршу швидкість:

Це дуже погана новина, оскільки SSD на 256 Гб у MacBook Air (і Pro) із чіпом M2 працює на швидкості накопичувачів 2013-2014 років. Це той нюанс, у якому новий Air значно гірший за старий.

Швидкість роботи SSD відчувається не лише при копіюванні файлів із флешки на Mac або назад; вона впливає на загальну швидкість роботи системи. Через особливості будови чіпів Silicon M швидкість відкриття додатків, роботи браузера, переміщення по системі і навіть включення комп'ютера на MacBook M2 256 Гб буде значно нижчою, ніж у базового Air M1. І, на відміну від різниці у продуктивності чіпів M1 та M2, низьку швидкість роботи SSD ви дійсно відчуєте у побутових завданнях.

Ця проблема має лише одне рішення: купівля MacBook Air M2 з пам'яттю 512 Гб. Ці накопичувачі мають два чіпи пам'яті по 256 Гб та працюють у двоканальному режимі.

Підсумок: за якістю SSD базова версія MacBook Air M1 вдвічі перевищує базову версію MacBook Air M2.

7. Автономність

MacBook Air M1

Ситуація цікава: хоча Air M2 отримав трохи ємніший акумулятор, розряджається він трохи швидше, ніж Air M1. Можливо, це пов'язано з більш продуктивним SoC, факт залишається фактом: незалежно від того, яку модель ви оберете, рівень автономності буде практично ідентичний.

Висновки

З виходом чіпа Silicon M1 та MacBook Air на ньому Apple поставила настільки високу планку, що перестрибнути її не вдалося навіть 2022 року. Новий MacBook Air M2 отримав новий SoC, нову веб-камеру, новий дизайн і новий дисплей, але при цьому має серйозні недоліки: чіп M2 гріється, а SSD в базовій версії (яку купуватиме більшість користувачів) серйозно поступається своєму попереднику.

Чи варто переплатити за новий зовнішній вигляд, невеликий приріст графічної потужності та додатковий рядок на дисплеї – вирішувати лише вам.