Як вибрати Wi-Fi роутер для дому

Головна функція, яку виконує Wi-Fi роутер – створення бездротової мережі. Пристрій здатний забезпечити доступом до інтернету різні гаджети в домі або квартирі, які містять вбудований Wi-Fi модуль: смартфони, телевізори, ноутбуки, планшети, ігрові приставки, ПК тощо.

Як вибрати роутер для дому

Які бувають роутери?

Купити Wi-Fi роутер можна у різному виконанні та під будь-які цілі. Наприклад, крім стандартних апаратів, призначених лише для підключення до інтернету, у систему може бути вбудований ADSL-модем. Досить популярними є маршрутизатори, які можуть об'єднувати провідну та бездротову мережу, дозволяючи абонентам використовувати і інтернет, і загальний контент домашньої мережі. Також в обладнання вбудовуються додаткові LAN або USB-порти для підключення сучасних 3G або 4G модемів. Таким чином, щоб придбати Wi-Fi роутер, не варто орієнтуватися лише на ціни, вважаючи, що всі вони по суті однакові. Функціональність у цьому випадку має велике значення і залежить від індивідуальних вимог користувача. Головне правильно зробити свій вибір і пам'ятати, що «дешево» – не завжди означає «зручно» та «якісно».

Типи та їх можливості

IMG 033c9391524fa64bc49ed6ff9bd4d3ac V

Умовно Wi-Fi роутери можна розділити на кілька груп:

    • ADSL-роутер. Для організації інтернет-зв'язку та його роздачі абонентам, використовується технологія ADSL, в якій застосовується цифровий високошвидкісний принцип передачі даних Wi-Fi.
    • Ethernet роутери – використовуються у приміщеннях, на території яких інтернет-кабель проводиться на пряму без підключення до телефонної лінії.
    • 3G або 4G роутери. Використовуються для організації роздачі інтернету за допомогою мобільного оператора за допомогою Wi-Fi. Ці пристрої ідеально підійдуть для домашньої мережі з невеликою кількістю користувачів.
    • Wi-Fi роутери для роздачі інтернету в умовах підключення оптоволоконних мереж.
    • Універсальні точки доступу, які мають кілька портів (мережевих інтерфейсів) та підходять для використання у всіх редакторах інтернет-з'єднань. Деякі моделі мають можливість підключення IPTV.

Критерії вибору

Критерії вибору wifi роутера

Вибір бездротового обладнання має базуватися насамперед на індивідуальних вимогах мережі. Так, спочатку слід визначитися, скільки одночасних підключень планується чи заздалегідь дізнатися про необхідну кількість портів. Іншими словами, чи будуть до Wi-Fi роутера під'єднані телевізор, комп'ютер, ноутбук чи інша техніка? Також важливо знати джерело інтернету - мережевий кабель, оптоволокно, мобільні 3G або 4G модеми. Саме, виходячи з цих параметрів, буде формуватися кінцева ціна пристрою. Фахівці рекомендують в даному випадку не економити і вибрати апарат з можливістю підключення більшої кількості обладнання, бо асортимент гаджетів може бути збільшений, а можливості роутера будуть обмежені початковою цифрою.

Далі варто звернути увагу на модуль Wi-Fi. Тут необхідно враховувати типи антен, які можуть бути вбудованими або зовнішніми, та їх потужність. Для домашнього інтернету достатньою є наявність 2 антен, які забезпечать хороший рівень сигналу і стабільне покриття на території всього приміщення. В окремих випадках розширити зону Wi-Fi завжди можливо, купивши більш потужні. Що ж до стандарту Wi-Fi модуля, то тут фахівці рекомендують купувати обладнання 802.11n, яке забезпечує максимально швидку передачу даних на швидкості 600 Мбіт/секунду, що більш ніж достатньо для домашнього використання. При цьому зона покриття буде максимальною.

Апаратна начинка - це внутрішній вміст пристрою, від якого, власне, і залежить робота всієї системи. Іншими словами, це серце роутера, яке складається з мікропроцесора, контролерів для керування інтерфейсами, випрямлячів, декодерів тощо. Значення цих параметрів буде актуальним у випадку, якщо ваш провайдер забезпечує інтернет-доступ на швидкості більше 40 Мбіт/сек. Адже чим потужніший Wi-Fi роутер, тим більше навантаження він зможе витримати та запропонувати повніший функціонал. Безумовно, ціна у такому разі буде пропорційна можливостям.

Наявність програмного забезпечення - ще один важливий критерій вибору домашнього роутера. Більшість сучасних точок доступу підтримують всі існуючі інтернет-протоколи. Однак деякі моделі можуть виконувати особливі функції: підтримка ТВ у цифровій якості, iptv, принт-сервер, торрент клієнт тощо.

Безумовно, не останню роль відіграє сам бренд, який виготовляє роутер Wi-Fi. На сьогодні досить популярними стали марки ASUS, ALFA, Network, D-Link, EnGeniu, HP, MikroTik, Ruckus, Wireless, Tenda, Ubiquiti та інші.