Яке покриття чаші для мультиварки підібрати: Тефлонове або керамічне

Тефлонове чи керамічне покриття чаші для мультиварки краще?

Мультиварки зустрічаються практично на кожній другій кухні. Використовуються вони для приготування величезної кількості страв. За рахунок вбудованої автоматики і можливості контролювати різні показники роботи, немає необхідності постійно стояти поруч з мультиваркою під час її роботи. Техніка сама повідомить про те, коли страва буде готова до вживання. Якщо хтось думає обзавестися таким помічником на кухні, то варто визначитися з моделлю.

Звернути увагу насамперед на те, яке покриття повинна мати майбутня чаша для мультиварки, а пізніше вже акцентувати увагу на виробнику та різноманітності функцій.

Плюси та мінуси тефлонового покриття

Приблизно 60-70% мультіварок, які продаються в наші дні, мають чашу з тефлоновим покриттям. Воно обладає наступними перевагами:

  • довговічність. Покриття збереже всі свої якості навіть через 5-8 років. Це за умови того, що воно не буде мати механічніх пошкоджень. Останні зазвичай з'являються при використанні металевих столових приборів для спорожнення чаші;
  • високі антипригарні показники. Витрата масла з тефлоновою чашею буде невисокою. Приймаючи такий момент до уваги, варто сказати, що мультиварка з нею має обов'язково стояти на кухні тих, хто часто готує дієтичну їжу;
  • простота в догляді. Мити чаші можна будь-якими засобами. Вся справа в тому, що покриття має високу стійкість до абразивних та їдких речовин, які містяться в побутовій хімії;
  • термостійкість. Руйнування тефлону відбувається при температурі в 250 градусів. Насправді нагрів всередині здійснюється в межах 200 градусів. Тож такий запас температурної міцності є гарантом цілісності покриття.

Мінус тефлону полягає в тому, що він вкрай уразливий до механічних пошкоджень. Подряпати поверхню не складе труднощів.

Що стосується керамічного покриття

Тепер варто акцентувати увагу на чашах, які мають керамічне покриття. Багато виробників виділяють цей матеріал як кращий, бо він витримує нагрівання в 450 градусів. Це досить-таки сумнівна перевага. Адже нагрів інгредієнтів рідко коли здійснюється навіть до температури в 200 градусів. Якісне покриття з кераміки коштує дорого. Відповідно мультиварки з низького цінового сегмента не будуть їм обладати, і їх термін служби обмежений 12-18 місяцями. Кераміка міцніша від тефлону і подряпини на її поверхні після контакту з металевими виробами не залишаються. Мінусом такого покриття буде низький рівень захищеності від побутових засобів з великим вмістом агресивних елементів у їх складі.

Однозначно сказати, яке покриття краще, не можна. Якщо бюджет на покупку виробу невеликий, то варто віддати перевагу на користь тефлонового варіанту. В іншому випадку - придбати мультиварку з керамічним покриттям.