Все про фільтри-глечики

glech

Питна вода - велика проблема сучасності. Винні в тому застарілі водопроводні мережі та якість грунтових джерел, якщо мова йде про власні скважини.  Кожен, хто хоча б раз пробував приготувати чай або каву на очищеній чи бутильованій воді, навряд чи захоче надалі використовувати для цього рідину з-під крана. Але пляшки мають властивість закінчуватися в найпотрібніший момент, а на дорогу систему зворотного осмосу поки не вистачає ... Ви піклуєтесь про власне здоров'я та здоров'я ваших дітей? Для вас важливими є смакові якості приготованих напоїв - придивіться до фільтрів типу глечика.

З чого складається і як працює фільтр-глечик?

В ідеалі його виробляють з харчового пластику, який обладає антибактеріальними властивостями і не містить фенолу або інших небажаних субстанцій. Форма підставки головного резервуара різниться в залежності від виробника або моделі. Вона буває як круглою, так і витягнутою, що дозволяє ставити фільтр в бічні дверцята холодильника.

Другий, менший контейнер, вставляється в перший. У найбільш об'ємних моделей верхній знімний резервуар вміщує до 1,7 літра. У нього вкручується змінний картридж, що містить фільтруючий наповнювач, крізь який проходить водопровідна вода під дією сили тяжіння і надходить у корпус. Його місткість в найбільших моделях перевищує 4 літри. Тут очищена рідина зберігається до використання.

Багато виробників розміщують на кришці приладу спеціальний індикатор, на якому можна виставити час початку роботи чергової касети, щоб не забути вчасно її змінити.

Найчастіше змінні касети однієї фірми не підходять до глечиків іншої. Це робиться для того, щоб, купивши одного разу прилад типу певного виробника, ви купували картриджі цієї ж компанії. Але буває й так, що за допомогою спеціальних перехідників можна вирішити цю проблему.

Подібні прилади різного типу ви зможете знайти, перейшовши за посиланням сюда.

Що знаходиться всередині картриджа?

Зазвичай вони містять наступні елементи:

 • На вході і виході касети стоять механічні елементи, що затримують грубі частинки;
 • Активоване вугілля в гранулах, яке рятує воду від хлору, його сполук, та інших домішок;
 • Іонообмінна смола для пом'якшення води. Вона видаляє солі магнію і кальцію, через які виникає накип на чайнику, а також сполуки заліза;
 • Деякі моделі містять срібло, яке стримує розвиток мікрофлори всередині змінного елемента;
 • Поліпропілен для механічного очищення, він відфільтровує грубі частинки;
 • Відомі бренди намагаються включати до змінних елементів унікальні компоненти. 

Для того щоб вибрати найбільш підходящий картридж, виходьте з якості води у вашому будинку. Якщо в ній підвищений вміст заліза, шукайте знезалізнюючі касети. За надлишка солей жорсткості допоможе пом'якшуючий. А якщо не впевнені в складі вашої водопровідної води, то беріть універсальний фільтр.

Як вибрати фільтр типу глечик для будинку?

Сьогодні на ринку представлена  велика кількість моделей різних фірм, тож, завітавши до магазину, легко розгубитися. Які ж параметри потрібно враховувати в першу чергу?

 • Для початку зверніть увагу на об'єм резервуара. Для двох людей вистачить глечика середнього розміру (до 2 літрів), а для компанії побільше варто придивитися до максимально доступного об'єму.
 • Не соромтеся принюхуватися до корпусу. Пластик, не повинен мати яскраво вираженого запаху. Інакше це означатиме, що він виготовлений з неякісного матеріалу, непридатного для дотику до питної води.
 • Зверніть увагу, наскільки часто зустрічаються змінні касети обраної вами моделі у вільному продажу. Це значно полегшить життя в майбутньому.
 • Добре знайти модель, в якій змінний елемент містить додавання срібла. Це допоможе запобігти розмноженню мікрофлори всередині фільтруючого елемента.
 • Перевірте, чи зручно тримати прилад в руці, чи міцно тримається на ньому кришка при нахилі. Чи легко вставляється і виймається касета.
 • І, нарешті, опція, вибір якої можна довірити супутниці - колір і форма моделі. Насьогодні асортимент дозволяє підібрати модель навіть під дизайн меблів на кухні.

Виробники вказують, що термін використання фільтра-глечика становить до 5 років. Час служби змінних касет - не більше 3 місяців. Фахівці рекомендують міняти їх якмога частіше: в ідеалі не рідше одного разу на місяць. Через те, що в них можуть накопичуватися і розмножуватися мікроорганізми, сам змінний елемент може викидати у воду забруднюючі речовини. Тому іноді говорять, що краще користуватися неочищеною рідиною прямо з-під крана, ніж застосовувати фільтр з відпрацьованим ресурсом.

Які переваги і недоліки у фільтра-глечика?

Переваги:

 • Фільтри такого типу не потребують монтажу - очевидний плюс для тих, хто живе в орендованій квартирі.
 • Портативність приладу дозволяє користуватися ним навіть на виїзді: його нескладно захопити з собою навіть на дачу.
 • Немає потреби вкладати великі гроші для того, щоб негайно почати отримувати чисту питну воду, адже вартість фільтра-глечика доступна практично кожному.

Але, на жаль, є і ряд суттєвих недоліків:

 • Маленький термін служби змінних елементів та необхідність їх частої заміни.
 • Як наслідок, досить великі «приховані» витрати. За найбільш приблизними розрахунками, навіть при великій різниці у вартості стартового комплекту глечика і, наприклад, триступеневого фільтра під мийку, вже через рік витрати на експлуатацію першого відчутно перевищать витрати другий. Адже в сумі щомісячна заміна касет обійдеться значно дорожче, ніж придбання набору з трьох, термін служби яких становить один рік.
 • Досить низька швидкість фільтрації і порційний метод очищення. Якщо потрібно набрати, наприклад, 5-літрову каструлю води, доведеться зробити кілька «підходів» і витратити чимало часу.

Як видно, переваг і недоліків у фільтра-глечика приблизно порівну. Відповідно, при виборі системи очищення води в квартирі потрібно виходити з того, які саме є пріоритетними для вас у поточний момент.
Якщо ж ви вирішили кардинально підійти до системи очищення, то вам варто звернути увагу на стаціонарні варіанти, які проводять більш ретельну фільтрацію, разом з тим і порядок цін, в тому числі й на обслуговування буде значно більшим.