Італійська та українська піца: особливості

Італійська та українська піца: особливості

Українська піца стала популярною в 1990-х роках, коли на ринок стали надходити закордонні товари. Зараз піцайоло може використати найрізноманітніші інгредієнти. Найголовніше в українській піці – це правильно приготоване тісто.

Щодо додатків, то тут немає жодних умов, і можна дати волю своїй фантазії. Переважно ми доповнюємо страву м’ясними виробами чи овочами.

Найбільш поширеною є піца з ковбасою чи шинкою. До страви можуть додавати дрібно порізану цибулю та помідори скибочками. Обсмажувати всі інгредієнти варто на повільному вогні, ретельно перемішуючи їх. Також можна використовувати вершковий соус або оливкову олію.

Дуже популярною в Україні стала піца з морепродуктами. Можна додавати томатний або вершковий соуси, песто, соуси з додатками з різних трав. Що стосується розмірів, то тут немає якихось стандартів. Доставка піци Львів пропонує піцу з різними начинками, вибір настільки великий, що кожному вдасться знайти страву на свій смак.

Якою є італійська піца?

Італійці дуже амбіційно ставляться до рецептів піци інших країн і просто називають їх звичайними пирогами. Справжньою піцою слід вважати не італійську, а неаполітанську. До рецепту останньої входить борошно (може бути різних видів), дріжджі, вода, оливкова олія та сіль.

Сьогодні в Італії існує понад дві тисячі рецептів піци. Класичними вважаються види «Маргарита», «Маргарита-Екстра», «Маринара». Під час приготування «Маргарити» використовують сир моцарела, помідори та базилік. У свою чергу «Маргарита-Екстра» готується так само, як і звичайна «Маргарита», але до неї додають сир моцарела з молока буйвола та використовують інший вид томатів. До складу піци «Маринара» входять часник, оливкова олія та материнка.

Ще одним із варіантів італійської піци є «Кальцоне» (calzone – з італійської «конверт із начинкою»). Так називають італійський пиріг у вигляді півмісяця, який готується закритим. В Італії цю піцу можна зустріти під назвами «Рanzerotto» та «Рanzarotto». Її інгредієнти – це орегано, пармезан, моцарела, гриби, шинка та рікота.

В Італії не розкатують тісто качалкою, а роблять це лише руками. Його мнуть, крутять та підкидають. Зазвичай піца готується тільки в дерев’яній печі за температури від 200 до 215 градусів. Італійське тісто дуже тонке, воно повинно мати апетитну підсмажену скоринку. Стандартний розмір піци за традиційним рецептом не перевищує 35 сантиметрів у діаметрі.

Одним із основних інгредієнтів італійської піци є сир. Найчастіше використовують саме моцарелу. Це продукт, який псується доволі швидко, тому він продається у спеціальній упаковці, яка заповнена сироваткою. Справжній сир моцарела, виготовлений в Італії, має трохи пріснуватий, але ніжний смак.

Існує безліч рецептів наповнення для піци. Як кажуть італійці, начинок в української піци є настільки ж багато, як у наших так званих «пирогів». Ви можете експериментувати та поєднувати на тісті будь-які продукти, які Вам до смаку. Результат буде відмінним, якщо Ви готуватимете з душею. Смачного!