Що таке гарячий тур та як його правильно підібрати

Гарячий тур

Доволі часто на сайтах туристичних агенцій у пошуках варіантів, де б провести відпустку, ми натрапляємо на цікаве словосполучення «гарячий тур» або «гаряча путівка». Мовляв, 7 днів на сонячному узбережжі Середземномор’я з проживанням у 5-зірковому готелі і пакетом «all inclusive» усього за 400 доларів з людини, ну і в такому дусі! Звучить привабливо, нема що казати. Але наскільки подібним пропозиціям можна довіряти і як відрізнити правду від солоденької «заманухи»? Як провести незабутню відпустку, та не потрапити разом з тим у фінансову халепу? 

Давайте спробуємо розібратись разом з харківською туристичною агенцією «НезабудкаТур», яке постійно має в наявності пропозиції по гарячим турам з Харкова.

Що таке гарячий тур і які причини його виникнення?

Для початку треба розуміти, що ж саме ховається за поняттям «гарячий тур». Кожному, хто хоча б раз мав справу з туристичними операторами, відомо, що вони беруть на себе витрати з бронювання авіаквитків та готелів. Далі вже туристичні агенції реалізовують чітко сформовані турові пропозиції. Але спрогнозувати, наскільки та чи інша пропозиція буде користуватись зацікавленістю у туристів, доволі важко. Тури «гарячішають», зазвичай, у ті дні чи навіть години, коли до запланованої поїздки лишається обмаль часу, і туристична агенція розуміє, що все йде не так, як очікувалось. Загалом причини виникнення гарячого туру можна згрупувати в 3 умовні категорії:

1. Невеликий попит

Мандрівка запланована на ранок у четвер, а станом на обід понеділка продано лише третину місць у літаку. Рівень попиту аж ніяк не дає сподівань агенції суттєво вийти в плюс, тому доводиться думати хоча б про мінімізацію збитків. Через це вартість туру помітно знижується, але все його «наповнення» зберігається.

2. Непередбачувані форс-мажори з туристами

Люди оплатили мандрівку, літак і номер у готелі заброньовано, але трапляється неочікувана зміна обставин – і вони вже нікуди не летять. Звісно ж, для туроператора невигідні вільні місця, тому доводиться в екстрених ситуаціях залучати нових бажаючих. А як залучити найефективніше? Правильно, вигідною пропозицією!

3. Не сезон

Не менше впливає на появу гарячих турів сезонність. Зрозуміло, що пляж у листопаді або лютому, чи гірськолижний курорт у липні – не надто стандартні види відпочинку для цих сезонів. От агенції і підігрівають інтерес до них завдяки турам за зниженими розцінками.

4. Напружене політичне становище або природні катаклізми у країні призначення

Це стається рідше, але виключати такий перебіг подій не варто – живемо в непростий час, знаєте. Щоб лишити у туриста хоч якесь бажання їхати в таку країну, оператору лишається хіба що сподіватись на те, що суттєва знижка пересилить можливі страхи подібної поїздки.

Особливості гарячих турів

Гарячий тур – не заплановане явище, а вимушений маркетинговий хід;

Їх дуже мало у період найбільшої туристичної активності (новорічні, майські свята тощо);

Тенденція така, що в країни, куди потрібна віза, гарячі тури з’являються за 7-10 днів до відправлення, а в безвізові – за 2-5 днів.

Якщо за стандартний тур клієнт може спочатку дати частину суми, а решту віддати напередодні вильоту, то гаряча путівка оплачується відразу в повному обсязі.

Туроператор може нести збитки, але отримати вірну клієнтуру, яка ще не раз повернеться.

Як зрозуміти, чи дійсно ця пропозиція вигідна

Далеко не завжди дешева ціна означає, що перед Вами – гаряча пропозиція. Дуже часто агенції спочатку штучно накручують ціну, а потім повертають її до адекватної суми – так вони створюють інтерес на рівному місці. Чи просто беруть найдешевший тур з поганенькими умовами та усіляко видають його за гарячий. 

Головні поради – ознайомтеся з ситуацією на ринку туристичного бізнесу, пам’ятайте, особливості наведені вище, не чіпляйтесь за першу ж звабливу пропозицію, думайте і аналізуйте холодною головою. І ваша гаряча путівка Вас неодмінно знайде. Гарних і незабутніх мандрівок!