Жива або штучна ялинка: аргументи «за» і «проти»

Головний символ Нового року - це ялинка. Так нас вчили з дитинства, і так багато хто продовжує думати посьогодні. І дійсно, зелена красуня здатна подарувати своїм власникам святковий настрій, проте, багато хто сумнівається, чи варто купувати справжню ялинку чи краще надати перевагу штучній. Розглянемо всі аргументи на користь того чи іншого варіанта.

Аргумент 1. Запах та безпека

Запах та безпека ялинки

Безумовно, немає нічого прекраснішого, ніж запах свіжої ялинки в будинку. Штучне дерево, яким би красивим воно не було, не здатне наповнити будинок ароматом.

Крім того, справжня ялинка - відмінний варіант для алергіків. Алергія найчастіше виникає на штучні дерева. Оскільки далеко не завжди виробники дотримуються прописаних норм і використовують якісні матеріали.

Аргумент 2. Різноманітність і витрати

З одного боку, щороку купувати нову ялинку - відмінний ритуал, який символізує оновлення. Зі штучною ялинкою такого не вийде і вам доведеться рік за роком дивитися на одне й те ж, нехай і по-різному вбране, дерево.

Але цьому аргументу є істотний противага - витрати, які тягне за собою придбання живої ялинки. Щороку доводиться купувати нове дерево, а потім просто викидати його після свят. Зі штучною ялинкою такого не буде, адже один раз витративши кошти, ви на багато років вперед позбавите себе від витрат.

Аргумент 3. Зовнішній вигляд та незручності, пов'язані з використанням

Зовнішній вигляд та незручності, пов'язані з використанням ялинкиДоводиться визнавати, що справжні ялинки та сосни, які продаються сьогодні на ринках, досить віддалено нагадують те, що ми звикли бачити в рекламних роликах і фільмах. А ось штучні дерева цілком можуть відповідати очікуванням, тож і підібрати ялинку, яка ідеально підходить по висоті, ширині, пухнастості, кольором і т.д. набагато простіше.

Та й в процесі експлуатації живої ялинки є багато нюансів. Наприклад, кожен напевно бачив, як починає жовтіти та обсипатися сосна. Вона досить швидко втрачає свій привабливий зовнішній вигляд. Хоча в тому, що ялинку доведеться викинути, є й позитивний аспект - якщо у вас вдома мало місця, вам не доведеться додатково захаращувати його зберіганням дерева.

Останній і, напевно, найголовніший аргумент на користь штучної сосни або ялинки - масове знищення дерев. Кожен хоч раз чув про те, як сильно погіршується екологічна ситуація на планеті.

І очевидно, що масова вирубка дерев не сприяє будь-яким поліпшеням. Звичайно, кожен приймає рішення для себе, але якщо ви дбаєте про майбутнє планети, все ж варто підібрати підходящу для себе штучну ялинку.

Порівняти ціни на штучні ялинки можна за допомогою товарного агрегатора "Ціни", за посиланням: https://vseceni.ua/