Головне про туристичні килимки

Туристичний килимок захистить від холоду і вологи, згладить нерівну поверхню, щоб вам було комфортно спати, трансформується в столик для їжі або подушку під голову.

Обрати килимок не так вже й складно, але важливо зробити це правильно. Якщо килимок буде занадто великим або занадто маленьким, він не зможе захищати від вологи та холоду, буде незручним, занадто важким або займе багато місця в рюкзаку. Вибір туристичних килимків чималенький, можете пересвідчитись на власні очі https://shambala.com.ua/kovriki/, тому щоб не зіпсувати похід, краще ще до придбання килимка дізнатися про всі тонкощі його вибору.

Туристичні килимки

Для чого потрібен туристичний килимок

Туристичні килимки використовують, щоб можна було відпочити під час привалів, а також в якості столика, самостійного спального місця або як доповнення до спального мішку.

Килимки беруть в піші та велосипедні походи до лісу і гор, на полювання і риболовлю, на пляж або на дачу, на пікнік в міському парку, кладуть до альпіністського рюкзака і везуть з собою на лижах. На килимку можна спати навіть в квартирі на підлозі, якщо гостей виявилося занадто багато, а спальних місць не вистачає.

Сфери використання туристичних килимків:

 • для заміського відпочинку;
 • для полювання та риболовлі;
 • для міста;
 • для альпінізму;
 • для велотуризму
 • для гірського туризму
 • для скі-туру;
 • для трекінгу.

Чи можна надувати килимки?

Є два види килимків - надувні і самонадувні. Подивитись та придбати якісні самонадувні килимки можна тут https://shambala.com.ua/samonaduvnye-kovriki/

Надувні килимки схожі на надувні матраци. Їх накачують за допомогою насоса, здувати ж доведеться вручну. Такі килимки легкіші і компактніші від самонадувних. Але на них незручно сидіти, бо повітря переміщується всередині під вашою вагою, а ви провалюєтесь. Те ж саме відбувається під час сну, якщо ви будете повертатися. Разом з тим на таких килимках тепло спати навіть на холодній землі.

Чим товстіший килимок, тим він тепліший і важчий, тому для зимового сезону обирають товсті моделі - від 7 см. Для літа підійдуть моделі від 2,5 см до 3 см.

Самонадувні килимки самостійно розкриваються і надуваються - для цього потрібно відкрити клапан на боці моделі. Щоб килимок здувся, потрібно скатати його у щільний рулон і тільки потім закрити клапан. На таких килимках буде тепло спати восени і взимку - навіть в мороз. Можна докупити спеціальні пристосування у вигляді системи з двох ремінців, які перетворять такий килимок на зручне крісло зі спинкою.

На таких килимках зручно сидіти завдяки структурі з поліуретанової піни. Навіть якщо повітря буде переміщатися всередині, землю ви не відчуєте. Від холоду та нерівної поверхні вас захистить додатковий шар піни, якого немає в надувних моделях.

Самонадувні і надувні килимки важливо оберігати від проколів - якщо ви збираєтеся в довгий похід, покладіть до рюкзака ремкомплект. Він складається з гумового клею і спеціальної заплатки, які не займають багато місця. За допомогою такого мінімального набору можна заклеїти будь-який килимок, щоб з нього не виходило повітря.

Самонадувні килимки

Що таке "пінка" або каремат

Пінкою або карематами називають туристичні килимки з спіненого поліуретану. Вони бувають гладкі, складні і килимки-"сидушки".

Гладкий килимок - легкий, не боїться порізів і проколів. Вони не дуже захищають від холоду, ковзають і в згорнутому вигляді займають багато місця. Але зате такий килимок не страшно проколоти, тому його часто використовують як додатковий шар під самонадувні та надувні килимки.

Складаний килимок - поліпшена версія гладкого, з тими ж функціями. Модель під час виготовлення розділили на секції, завдяки чому він складається у компактний прямокутник. Єдиний мінус - втрата теплоізоляційних властивостей в місцях, де секції скріплюються між собою.

Килимок-"сидушка" - невеликий, важить трішки, в транспортуванні зручний, але не замінить повноцінного килимка. Під час привалу на такому зручно сидіти на вологій траві і холодних каменях, бо він не пропускає холод і вологу.

Наскільки туристичні килимки комфортні

Найзручніше лежати або сидіти на килимку, який вміє згладжувати нерівності поверхні. Тоді виступаючі палиці і камінці не будуть упиратися вам в спину.

Найкраще нерівності приховають самонадувні килимки. Навіть якщо покласти їх на камені, можна спати комфортно, як удома. Найгірше спати на тонких пінних килимках - відчувається кожна гілочка.

Що варто запам'ятати

 • Туристичні килимки універсальні, їх можна всюди брати з собою.
 • Килимки діляться на надувні, самонадувні, гладкі пінні, складні.
 • Вага килимка має бути мінімальною, наскільки це можливо, щоб рюкзак не виявився перевантажений, а у вас залишалося більше сил.
 • Килимок має захищати від холоду, особливо якщо плануєте стелити його на холодну землю.
 • Добре, якщо килимок згладжує нерівності поверхні, щоб ви не відчували ямок, каменів і гілок.
 • Розмір килимка має ідеально вам підходити. Якщо він виявиться занадто маленьким - спати буде некомфортно, занадто великим - доведеться нести зайву вагу на плечах.
 • Чохол вбереже килимок від пошкоджень і зробить його більш компактним для економії місця в рюкзаку.