Як вибрати валізу для ручної поклажі

Ручна поклажа – це предмети та особисті речі, які пасажир може не здавати в багажне відділення, а перевозити в салоні літака. Але не кожна невелика валіза підійде для ручної поклажі. Якою вона має бути?

На це питання відповісти однозначно, на жаль, не можна. Все тому, що літаки різних розмірів, і, відповідно, полки для ручного багажу теж різні. Саме з цієї причини кожна авіакомпанія виставляє свої вимоги. Зазвичай, розміри валізи для ручної поклажі в сумі не повинні перевищувати 115 см (висота 55 см + ширина 40 см + глибина 20 см) і мати вагу в межах від 5 до 10 кг. Особливу увагу треба звернути на глибину валізи – 20 см. Виробники випускають такі моделі з биркою, на якій вказано, що вони відповідають вимогам, які висуваються до ручної поклажі більшістю авіакомпаній.

Як вибрати валізу для ручної поклажі

Де купити та як вибрати

Якісні валізи, в яких можна перевозити ручну поклажу, можна придбати тут. До уваги покупців представлений великий вибір сучасних моделей. Покупки доставляються по всій території України транспортними компаніями.

При виборі валіз для ручної поклажі необхідно звертати увагу на такі характеристики виробів:

  • матеріал виготовлення;
  • розмір та вага;
  • зручність переміщення, мобільність;
  • якість фурнітури.

Матеріал виготовлення

Для виробництва валіз для ручної поклажі використовуються різні матеріали. До категорії преміум-сегмента відносяться вироби з натуральної шкіри. Вони є найдорожчими. Дешевше коштують моделі з екошкіри.

Особливою популярністю користуються валізи з нейлону, поліестеру, полікарбонату та поліпропілену.

Дизайн виробів багато в чому залежить від матеріалу їх виготовлення. Любителям різнокольорових валіз слід обирати тканинні або пластикові варіанти.

Вага та розмір

Біля стійок реєстрації в аеропортах знаходяться спеціальні вимірювальні кейси, за допомогою яких визначають, чи відповідає валіза пасажира необхідним габаритам. Орієнтовні розміри були вказані вище (вага в межах 5–10 кг, а сумарні габарити – 115 см).

Пам'ятайте, що до загальної ваги входить і вага валізи. Тому, чим вона більше, тим менше до неї речей ви зможете покласти.

Зручність переміщення

За ці характеристики в валізах для ручної поклажі відповідають ручки та колеса. Оптимальна кількість коліс – від 2 до 4. Бажано, щоб вони були виготовлені з силікону, а їх кріплення – з металу. Кожне колесо має обертатися самостійно, бути наполовину вбудованим в корпус.

Фурнітура

Не слід забувати і про якість фурнітури. Кращий варіант застібок на валізі – блискавки з пластмаси, шириною 8–10 мм. Вони легші за металеві, не реагують на температурні перепади. Не зайвою буде наявність спеціального замка або функції захисту.