Карта побиту для студентів

Багатьом студентам-іноземцям, які навчаються у Польщі, оформлення карти побиту часом видається зайвими турботами. Адже студентська віза (або безвіз) є, а отже, є і підстава перебувати в країні. Навіщо витрачати час на документ, який дає таке саме право?

Але річ у тому, що це лише єдина перевага, до того ж дуже відносна: адже на підставі карти побиту студент має право перебувати у Польщі протягом періоду, який перевищує термін дії візи.

Найпершу карту побиту учень отримує терміном 1 рік і 3 місяці. Подальші карти можуть видаватися вже на більш тривалі терміни, залежно від тривалості навчання.

Плюс до цієї переваги учень отримує право необмежено перетинати польський кордон та право подорожувати європейськими країнами протягом 90 днів на рік.

Для студентів, які хочуть відкривати для себе нові горизонти та нові країни, це чудова нагода поїздити по всій Європі.

Ми впевнені: тепер кожен учень захоче оформити собі студентську карту побиту в Польщі. А підготовка та подача пакету документів пройде в рази швидше та комфортніше, якщо делегувати це завдання професіоналам ALL POLAND DOCUMENTS. Ми візьмемо на себе всі взаємодії з польськими державними структурами, зберігши Ваш вільний час та душевний спокій. Звертайтесь до нас, будемо раді допомогти! Заповніть форму за посиланням https://apd.world/our_services/karta-pobyta/studenchiskaya/ і ми зв'яжемося з Вами.

Карта побиту для студентів в Польщі

Хто може подаватись на карту побиту за напрямом навчання?

Насамперед це студенти денної (очної) форми навчання у ВНЗ та інших освітніх закладах.

Крім ВНЗ у Польщі є чимало інших видів навчальних закладів (ліцеї, технікуми, поліціальні школи), які пропонують навчання по кілька годин на день або лише у вихідні.

За такого графіка навчання карту побиту отримати неможливо.

Для отримання студентської карти побиту в Польщі важливою і повноцінною є денна форма навчання, і акредитація освітньої установи та наявність у неї державних ліцензій.

Тому даємо пораду іноземцям, які вступили на навчання, наприклад, до поліцеальної школи: відразу ж дізнавайтеся у керівництва школи, чи є можливість на підставі такого навчання оформити карту побиту. Адже багато шкіл просто не акредитовані державою.

Список документів на карту побиту для студента.

Першим кроком до подачі стане збір та підготовка пакету документів. Як правило, повний пакет паперів повинен містити:

  1. Zaświadczenie ucznia (документальне підтвердження зарахування іноземця на навчання).
  2. Платежі, які підтверджують плату за навчання.
  3. Графік занять.
  4. Студентський білет (legitymacja).
  5. Медична страховка.
  6. Договір оренди місця проживання.
  7. PESEL / NIP (необов'язково: подаємо, якщо є).
  8. Витяг з банківського рахунку у сумі від 10 000 злотих чи робочий договір.
  9. Закордонний паспорт.
  10. Правильно заповнений внесок (заява) та 4 фотографії стандартного розміру 3,5 на 4,5.

Важливий момент: якщо Ви перебуваєте в країні за «безвізом», то для отримання студентської карти побиту в Польщі потрібно буде відкрити польську візу.

Розгляд документів вимагатиме значно більше часу, ніж триває період перебування за «безвізом». А для подачі критично важливо офіційно перебувати в Польщі та мати гарний запас часу для подальшого перебування (зазвичай не менше трьох місяців).

Другий крок до успішної подачі - це звернення до Уженда Воєвудського за місцем реєстрації іноземця з повним пакетом документів. Зрозуміло, перед зверненням необхідно попередньо зробити резервацію прийому – тобто зайняти місце у віртуальній черзі.

Інспектор Уженда перевіряє Ваші папери на коректність і у разі знаходження якихось помилок відразу вкаже Вам на них.

Якщо все гаразд - документи беруться до розгляду, а студент отримує червоний штамп у закордонний паспорт, куди вписується дата прийому паперів. З цієї дати і до отримання підсумкового рішення іноземець перебуває у статусі очікування та має право на підставі цього офіційно перебувати у Польщі.

Фіксованого терміну розгляду паперів на карті побиту у законодавстві немає. Але за своїм досвідом скажемо, що 6 місяців - це орієнтовний період, який минає від подачі до винесення рішення. У менших польських містах можливо і швидше, у великих населених пунктах, як правило, період розгляду триває довше. Це дуже індивідуально і залежить від правильно заповненого пакета паперів і від самого іноземця (чи не має заборгованостей, кримінальних справ, штрафів тощо).

Оплата до державного бюджету Польщі за розгляд справи за картою побиту на підставі навчання складає 340 злотих. А за виготовлення самої пластикової карти студенту доведеться додатково заплатити 100 злотих.

Підсумки.

Як відомо, від коректності оформлення документів безпосередньо залежить термін та результат розгляду справи за студентською картою побиту у Польщі.

Якщо Ви не маєте можливості, часу та достатніх знань для самостійного вивчення польського законодавства, довірте ведення своєї справи за картою побиту досвідченим фахівцям ALL POLAND DOCUMENTS. Економія Вашого часу та нервів, а також гарантовано позитивний підсумковий результат – це все наша робота!

Не відкладайте подачу на карту побиту для студентів у довгу скриньку, а скоріше замовляйте послугу «Ведення справи», зв'язавшись із нами через форму зворотного зв'язку на сайті. Дуже чекаємо на Вас у лавах наших задоволених клієнтів!