Відпочинок на морі в Україні

Відпочинок на морі в Україні

У цьому матеріалі ми підготували детальну зведення про варіанти пляжного відпочинку в Україні на узбережжі Чорного та Азовського морів.

Ви зможете познайомитися з короткими та докладними оглядами курортів, актуальними цінами на базах відпочинку і в готелях, їх динамікою за останні роки, а також подивитися на пляжі пропонованих місць відпочинку за допомогою онлайн веб-камер реального часу.

Куди поїхати на море відпочити?

В Україні достатньо місць для проведення літньої відпустки. Про деякі з них наші співвітчизники згадали недавно, інші були затребувані завжди. Для початку варто визначитися з вибором області та курорту, врахувати екологічну обстановку, розвиненість інфраструктури, близькість до портів, які можуть впливати на чистоту узбережжя та акваторії.

Відпочинок на Чорному морі в Україні

На Чорному морі в Україні є кілька регіонів пляжного туризму - це узбережжя в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.

Одеська область: куди поїхати відпочити на море

Ну, по-перше це сама Одеса, Затока, Кароліно-Бугаз, Чорноморськ (раніше Іллічівськ) та Грибівка. Також можна виділити менш значущі: Санжейка, Сергіївка, Миколаївка, Курортне, Росєйка та Лебедівка.

Херсонська область: відпочинок на Чорному морі

З усіх херсонських курортів виділяють в першу чергу Залізний Порт та Скадовськ з островом Джарилгач. Далі йдуть Лазурне, Приморське (раніше Більшовик) та Хорли.

Миколаївська область: куди поїхати відпочити на море

Популярні курорти в Миколаївській області: Коблеве, Кінбурнська коса, Очаків та Рибаківка.

Як і більшість великих морів, Чорне має досить сильні течії, в тому числі й холодні. Тому навіть в розпал літньої спеки температура морської води, наприклад, в Залізному Порту, може бути близько 16 градусів Цельсія, а деяким це здатне зіпсувати відпустку. Все-таки більшість людей на море їде, щоб насолодитися купаннями, і особливо це стосується дітей. Цей факт обов'язково варто враховувати під час планування відпустки.

Де відпочити на морі в Одеські області

Затока

Відпочинок на морі у Затоці

У Затоці пропонують варіанти відпочинку як на базах відпочинку, так і в приватному секторі, де зосереджено житло економ класу. 

Пляжі у Затоці широкі, піщані і з пологим дном. Майже ідеальні умови для  сімейного відпочинку. Багато відпочиваючих цінують відпочинок у Затоці через м'яку та майже несолону воду.

Інфраструктура: продовольчі магазини, аптеки, ринки, дві залізничні станції, банкомати та термінали «ПриватБанку», кінотеатр, дискотеки.

Розваги: прогулянки катером, комплекс критих басейнів на базі відпочинку «Сонячна», рибалка в Чорному морі та Дністровському лимані, лунапарк.

Відстань від Одеси - близько 62 кілометрів.

Кароліно-Бугаз

Відпочинок на морі у Кароліно-Бугазі

У Кароліно-Бугазі розташовані пансіонати, орієнтовані переважно на сімейний відпочинок. Також в приватному секторі знаходиться багато гостьових будинків, які можуть запропонувати номери різного ступеня комфортності.

Ще одна особливість курорту - відсутність розваг, наприклад, нічних клубів (подібними закладами може похвалитися Залізний Порт). Єдиний серйозний недолік з точки зору екології та відпочинку (але не інфраструктури) - це дорожня магістраль Одеса-Рені, яка проходить через все селище.

Інфраструктура: барів, ресторанів, клубів немає. Є кілька кафе. Можна їздити до Затоки розважатися, але автобуси ходять лише до 20:00.

Розваги: кафе, бари, катання на банані, прокат водних мотоциклів, та інші пляжні розваги.

Відстань від Одеси - близько 60 кілометрів.

Одеса

Відпочинок на морі в Одесі

Оспівана «Перлина біля моря» - це, скоріше, історичний та культурний центр, ніж об'єкт рекреації. Основні пропозиції житла - оренда квартир у міських районах далеко від узбережжя. Поряд з морем розташований ряд готелів, але ціни в них рідко можна порівняти з поняттям «середній дохід».

Інфраструктура: повний перелік усього необхідного для життя та відпочинку, як-не-як чималеньке місто.

Розваги: усім відомі нічні клуби та дискотеки Аркадії, парки, пляжі, ресторани, арт-кафе та паби і багато іншого.

Де відпочити на морі в Херсонській області

Залізний Порт

Відпочинок на морі у Залізному порту

Житло в Залізному Порту знаходиться на декількох берегових лініях, в основному це - готелі, пансіонати та котеджі у приватному секторі. 

Залізний Порт – екологічно чистий курорт. Незважаючи на назву, у ньому немає промислового порту, як, наприклад, у Бердянську, чи великих автострад. 

Цей курорт підходить для молодіжного відпочинку - набережна всіяна нічними клубами, барами та кафе. На туристів, які ведуть активний спосіб життя, чекають пункти прокату різних водних транспортних засобів та центр дайвінгу. Якщо ви все-таки зважилися приїхати з дітьми, рекомендується сходити до аквапарку або луна-парку.

В цілому, інфраструктура на середньому рівні. Туристи зможуть знайти звичні магазини, ринки, аптеки, медпункт і фінансові установи.

Інфраструктура: ринок, магазини, клуби.

Розваги: морські екскурсії, лунапарк, аквапарк, дайвінг, стрибки за парашутом, дискотеки.

Відстань до Херсона - близько 103 кілометрів.

Скадовськ

Відпочинок на морі у Скадовську

Скадовськ - місце для тихого сімейного відпочинку з дітьми, до того ж в місті є аквапарк, дельфінарій та парк розваг.

Переваги: цілюща морська вода, насичена корисними мікроелементами, порівняно доглянуті пляжі, які регулярно прибирають.

Недолік - явно мілке, «жаб'яче», узбережжя в силу того, що курорт розташований в Джарилгацькій затоці, а також морський порт.

Інфраструктура: з причини свого статусу, місто районного значення, тут можна знайти магазин відомої торгівельної мережі, ринки, банкомати, медичні установи та кафе.

Розваги: ресторани, музей, кінотеатри, клуб серфінгістів.

Відстань до Херсона - близько 100 кілометрів.

Де відпочити на морі в Миколаївській області

Коблеве

Відпочинок на морі у Коблеві

Коблеве - це селище, орієнтоване на сімейний відпочинок з дітьми. На пляжах проводиться прибирання з просіюванням піску. Найдешевше житло здають у приватному секторі в годині ходьби від пляжів. Номери в пансіонатах, санаторіях, готелях та на базах поруч з морем коштують дорожче.

Інфраструктура: розвинена добре. Максимальна концентрація об'єктів громадського харчування, торгівлі та розваг спостерігається уздовж Курортного проспекту. Також працюють відділення «ПриватБанку» та «Ощадбанку», «Нової Пошти».

Розваги: нічні клуби, кафе, дельфінарій, аквапарк.

До Миколаєва - близько 79 кілометрів.

Кінбурнська коса

Відпочинок на морі на Кінбурнській косі

Кінбурнська коса віддалена від великих промислових об'єктів та ізольована від цивілізації. Особливість цієї місцевості порівняно чисті пляжі та унікальна природа.

Інфраструктура: нерозвинена. Практично повна відсутність розваг та кафе.

Розваги: дикий, некомфортний рай. 

До Миколаєва - близько 180 кілометрів.

Відпочинок на Азовському морі в Україні

Український Азов неспроста має славу всесоюзної дитячої оздоровниці. Мілке Азовське море, яке прогрівається вже до середини травня і залишається теплим аж до жовтня, пологий вхід у воду на більшості курортів і широкі піщані пляжі якнайкраще підходять для сімейного відпочинку з дітьми.

Крім того, близькість степів, які формують чисте, корисне повітря та солоні озера - лимани з лікувальної грязі створюють кращі умови для оздоровлення та лікування. Інший важливий аспект - налагоджене транспортне сполучення, дістатися до місця відпочинку просто - хоч власним авто, хоч громадським транспортом.

Найбільш популярними серед туристів з України та зарубіжжя є Кирилівка, Бердянськ, Генічеськ, коса Арабатська Стрілка, Приморськ, Приморський Посад, Степанівка Перша.

Де відпочити на морі в Запорізькій області

Кирилівка

Відпочинок на морі у Кирилівці

Сьогодні до адміністративного складу курортного селища входить сама Кирилівка, прилегла до неї коса Пересип, Федотова коса, а також селище Степок.

Офіційно Кирилівка з 1999 року це - курорт державного значення.

Утримати популярність з радянських часів і до сьогоднішніх днів Кирилівці, незважаючи на досить агресивну цінову політику, допомагає особливе географічне положення та природні дані. Селище розташоване в видаленні від великих міст і заводів, тут немає залізної дороги та жвавих автотрас, що гарантує високу екологічну чистоту. Кирилівка - бальнеологічна оздоровниця, Молочний та Утлюкський лимани є джерелом цілющої грязі мула, який використовується в азовських санаторіях.

Крім лікувальних факторів та екологічної обстановки, курортне селище відрізняється близьким розташуванням житла до моря. Наприклад, на Федотової косі і Пересипу можна оселитися буквально в будиночку на пляжі. Широкий ціновий діапазон та різне за комфортністю житло дозволяють кожному знайти варіант за смаком, точніше – за розміром гаманця, бо Кирилівка з різних причин курорт недешевий.

При цьому вона вигідно відрізняється від інших українських курортів розвиненою інфраструктурою і наявністю великої кількості розважальних об'єктів. Можливість культурно відпочити і витратити гроші тут присутня в повній мірі.

Інфраструктура: автостанція, пошта, Укртелеком, Нова пошта, ринок, велика кількість магазинів.

Розваги: аквапарк, дельфінарій, кінний цирк, парки атракціонів та дитячі ігрові зони, кафе, ресторани, дискотеки, нічні клуби з шоу-програмою.

Бердянськ

Відпочинок на морі у Бердянську

Бердянськ - промислове місто з залізницею і портом - відрізняється, проте, малою кількістю міських пляжів. Набережна підходить скоріше для вечірніх прогулянок, але не для купання. Поблизу портових споруд вода малопридатна для прийняття водних процедур. Тому більшість туристів їде на пляжі Бердянської коси, і лише деякі задовольняються пляжами в межах міста.

Інфраструктура: багато магазинів, у тому числі і великих мереж, ринків, банки, клуби та ресторани.

Розваги: аквапарк, дельфінарій, зоопарк, лунапарк, кінотеатр, кайтсерфінг, картінг, віндсерфінг, кінні прогулянки, прокат велосипедів та ін.

Приморськ, Приморський Посад та Степанівка Перша

Відпочинок на морі у Приморську

Головна перевага цих курортів - приваблива ціна на відпочинок і порівняно близьке розташування до моря. Цей плюс перекривається відсутністю розвиненої інфраструктури та мізерною кількістю розважальних закладів. До того ж, місцями на цих курортах дуже мілке море.

Загалом, те, що підходить для відпочинку з малюками, не завжди привабливо для сімей зі старшими дітьми, для проведення свят та поїздки у відпустку галасливою компанією.

Херсонська область: відпочинок на Азовському морі

Генічеськ

Відпочинок на морі у Генічеську

Генічеськ - адміністративний центр та місто з залізничним сполученням. Як і на інших азовських курортах, у Генічеську здають житло в приватному секторі, готелях, пансіонатах та окремі квартири.

Відпочиваючі не зазнають проблем з купівлею продуктів харчування, лікуванням, зняттям готівки і розвагою - все необхідне для безтурботного перебування є в місті.

Інфраструктура: магазини, ринки, банки, лікарня, кафе, ресторани. 

Розваги: міський парк, ресторани, нічні клуби, екскурсії в Асканію-Нова, на Арабатку, о. Бірючий.

Арабатська Стрілка

Відпочинок на морі на Арабатській стрілці

Арабатська Стрілка - це коса, яка складається з трьох селищ: Генічеська Гірка, Щасливцеве та Стрілкове. Розміщення в економних умовах пропонують в приватному секторі. За близькість до моря та зручності доведеться доплачувати.

Інфраструктура: розвинена найкраще у Щасливцеві та в Генічеській Гірці - тут розташовані магазини, кафе, аптеки, луна-парк, дельфінарій, аквапарк. Туристам, які обрали Стрілецьке, доведеться здійснювати покупки в сусідніх селищах.

Розваги: гарячі джерела, о. Сиваш, солоне озеро, страусина ферма, чим ближче до Генічеська та до початку стрілки, тим більше клубів, ресторанів та інших розваг.