Життя в Одесі: переваги і недоліки

Багато українців час від часу замислюються про переїзд. Особливо це стосується працівників IT індустрії, які не прив'язані до місця. А куди переїжджати, якщо не ближче до ласкавого Чорного моря? Одеса для цих цілей один з кращих варіантів. Це місто не даремно посідає перше місце за лояльністю жителів. Лише 25% городян хотіли б виїхати з Одеси. 

Якщо ви весь час розглядаєте краєвиди, відстежуєте погоду і шукаєте "Одесса новости" - ця стаття для вас.  Ми підготували матеріал про те, яке воно - життя в Одесі, переваги і недоліки Південної Пальміри.

Переваги і недоліки проживання в Одесі

Переваги життя в Одесі

Близькість до Чорного моря позитивно впливає на клімат цього міста. Він досить м'який, помірно-морський. У зимовий період рідко бувають морози, літо і осінь теплі, іноді спекотні. 

Інші плюси життя в Одесі:

  • Великий вибір житла. Місто стрімко будується. Для життя можна вибрати квартири в центрі Одеси як для придбання, так і для оренди.
  • Розвинена IT індустрія. У Південній Пальмірі розташовано більше 20 великий IT-компаній. Крім цього, місто є справжньою кузнею стартапів. Багато з цих компаній вже давно вийшли за межі нашої країни і успішно підкорюють світ.
  • Смачна їжа. Велика кількість сезонних овочів і фруктів, а також небувалий асортимент дарів моря - перед такими спокусами не встоїть жоден гурман. 
  • Великий вибір вакансій. На це впливає як наявність IT-компаній, так і географічне розташування. Кожен зможе знайти роботу за покликанням - постійну або сезонну.
  • Конференції та профільні заходи. Південь країни постійно привертає організаторів різних культурних та професійних заходів. Конференції, форуми, інші події місцевого та міжнародного рівня - все це регулярно проводиться в Одесі.
  • Якісний нетворкінг. Бізнес-хаби і коворкінг - спілкування з однодумцями, це кращий спосіб для професійного зростання. У місті подібних центрів досить багато.
  • Інвестиційна привабливість. Багато приїжджає, щоб купити квартиру в центрі Одеси для подальшої здачі в оренду. Постійний потік туристів дозволяє орендодавцям добре заробляти.
  • Не варто залишати поза увагою і комфорт життя в цьому місті. Для жителів працює 10 пляжів, майже 30 парків і скверів, понад 100 фітнес-клубів і тренажерних залів, маса інших розваг, на кшталт аквапарків, рафтингу, дельфінарію. Також багато музеїв, виставок, театрів.

Що стосується роботи, то за словами одеських IT-рекрутерів можна зробити висновок, що щорічно мінімум на 5% зростає приплив ІТ-кадрів до Одеси. Переважно переїжджають фахівці з Харкова, Вінниці, Миколаєва, Білорусі.

Особливості постійного життя в Одесі

Будні та свята одеських айтішників частенько перетікають у яскраві та активні вихідні. Одеський клімат дозволяє влаштовувати спільні вилазки на природу, починаючи з квітня аж до самого грудня (а там і Новий рік не за горами). Тепло і доступ до моря 365 днів на рік, звичайно ж, - жирні плюси південного міста. Взимку море і пляжі по-своєму красиві.

Недоліки

Як і в будь-якому місті, перлина має свої недоліки. Дехто вважає, що в місті біля моря життя має бути більш розміреним, без зайвого галасу і суєти. Дійсно, в Одесі до цього ще далеко. Постійно відбуваються якісь заходи, гомонить Привоз. Безтурботні прогулянки краще перенести кудись подалі від міської межі.

Ще один недолік, про який можна часто почути від місцевих жителів, це не завжди чисте море на міських пляжах. Наявність морського порту вносить свої корективи. Щоб насолодитися лагідною і, головне, чистою морською водою, багато відпочиваючих вирушають за межі міста.

Також Одесу разом з Києвом називають найдорожчими для життя містами України, але й рівень заробітніх плат та кар'єрні можливості тут теж чималі.

Одеса - це красиве місто з багатою історією, гідною архітектурою і незабутнім колоритом. Тут кожен знайде свою родзинку, заради якої сюди хочеться повертатися знову і знову.