Картинки привітання з Великоднем, Пасхою, Воскресінням Христовим!

+ відеопривітання

 

Картинки привітання з Великоднем!

Картинки привітання з Великоднем!

Картинки привітання з Пасхою!

Картинки привітання з Воскресінням!

Картинки з Великоднем!

Картинки з Пасхою!

Картинки з Воскресінням!

Картинки Христос Воскрес!

 

 

Картинки привітання Христос Воскрес!

Картинки з Воскресінням Христовим!

Привітання з Великоднем!

Привітання з Пасхою!

Привітання Христос Воскрес!

з Великоднем!

з Пасхою!

з Вооскресінням Христовим!

Христос Воскрес

Картинки Христос Воскрес!

Відеопривітання з Великоднем

Пасха, Воскресіння чи Великдень?

Щовесни мільйони українців святкують Пасху, не надто замислюючись про те, що саме вони святкують. Більшість впевнені, що Пасха - це день Воскресіння Христа, фарбують яйця, печуть паски. Насправді Пасха - це свято іудейське, Воскресіння Христове - християнське, а паски та яйця - атрибути найдавнішого слов'янського свята Великдень, який святкувався задовго до подій, описаних в Біблії. Тому, обираючи картинки з привітаннями, звертайте увагу на те, з яким саме святом ви бажаєте привітати людину.

Слово «Пасха» ( «Песах») в перекладі з староєврейського означає «Пройди повз» і відноситься до біблійної історії виходу євреїв з Єгипту. Як повідомляє Біблія (Старий Завіт, книга «Вихід»), Яхве (Єгова) - Бог, якому вклонялися стародавні євреї, - одного разу оголосив, що найближчої ночі вб'є всіх первістків у Єгипті. Правовірні юдеї, щоб не постраждати, мали принести жертву - заколоти невинне ягня - і його кров'ю вимазати запори на своїх хатинках, вимовивши заклинання: «Песах» ( «Пасха») - «Пройди повз». І янгол смерті проходив повз помічених кров'ю ягня будинків, залишаючи в живих первістків у цих будинках. Після цього фараон нарешті дозволив євреям залишити Єгипет, і саме ця подія відзначається іудеями до сьогодні як Пасха.

У допитливої людини залишається питання: «А до чого тут паски та фарбовані яйця?» Церковники розповідають легенду про яйце, яке почервоніло у руках Марії Магдалини, але факти такі, що яйця по всій планеті фарбували і паски та сирні баби пекли задовго до подій в Юдеї. 

Головне християнське свято - Воскресіння Христове - поєднали з головним святом слов'ян - Великоднем. Це було свято пробудження ( «воскресіння») природи від зимового сну, свято родючості, в якому кожен елемент був сповнений магічним сенсом. Святкувався Великдень на день весняного рівнодення. Однак сам період святкування охоплював цілий цикл ритуальних свят, пов'язаних один з одним, але які відрізнялися за обрядом, змістом, значенням і т.д. Так крім Вербної неділі, яка передувала Великодню, святкували також Навський Великдень, Рахманський Великдень, Русальний Великдень та інші свята. Обряди цих свят унікальні та неповторні.

Яйце, фарбоване у червоний або помаранчевий колір, символізувало Сонце. Такі яйця називалися «крашанками». Робилися також і «писанки» - яйця, розписані найчастіше під рослинний орнамент. Такі яйця символізували землю і те, що вона народить. Якщо крашанки робилися з варених яєць, то писанки часто залишали сирими, щоб зберегти зародок, який передавав закладену в ньому силу майбутнього життя тому, що зображувалося на яйці. Адже яйце - це модель творіння, будови Всесвіту, розвитку різноманітного життя з маленького елемента. 

Також очевидно, що паска циліндричної форми з білою патокою і розсипаними зернами на «голові» - символ чоловічої родючості. Нічого «сороміцького», як зараз намагаються представити деякі церковники, в цьому символі не було, це було шанування життєдайної сили, за допомогою якої задум Творця знаходить плоть. І якщо сучасне людство перетворило велике таїнство творіння на «сороміцький» спосіб отримання задоволення - не паска в цьому винна.

Читайте також: