Картинки привітання з Яблучним Спасом та Преображенням Господнім

 

Картинки з Яблучним Спасом

Картинки з Яблучним Спасом

Картинки привітання з Яблучним Спасом

Картинки з Яблуневим Спасом

Картинки привітання з Яблуневим Спасом

Картинки з Преображенням Господнім

Картинки з Яблучним Спасом та Преображенням Господнім

Картинки привітання з Преображенням Господнім

Листівки з Яблучним Спасом

Листівки привітання з Яблучним Спасом

Гарні картинки з Яблучним Спасом

Красиві картинки з Яблучним Спасом

Красиві листівки з Яблучним Спасом

Картинки з Спасом

Картинки привітання з Спасом

Листівки з Спасом

Привітання з Спасом

Красиві привітання з Спасом

Картинки привітання зі святом Спаса

Картинки з Яблучним Спасом

Картинки з Яблучним Спасом

Привітання на Яблучний Спас: з чим вітають, традиці та особливості українського свята

Це особливий день в календарі східних слов'ян: він символізує настання осені і перевтілення природи. Якого числа відзначають Яблучний Спас, що до нього прийнято готувати і як розважатися - в короткому гіді звичаями літнього свята.

Що таке Яблучний Спас

Яблучний Спас припадає на 6 серпня (19-го за календарем старого стилю) і збігається з християнським святом Преображення. Народ об'єднав «два в одному», давши дню назву за православним укладом і слов'янськими традиціями, - так з'явився Яблучний Спас.

Чому Яблучний? Бо до початку серпня достигають яблука і настає пора збору врожаю. У південних регіонах у цей час починається збір винограду, і є думка, що християнська церква приурочила свято Преображення до тієї ж дати, щоб відвернути селян від бурхливих язичницьких торжеств на честь бога виноробства.

Традиції забороняли їсти плоди нового врожаю до цього дня. Оскільки в Стародавній Русі не було виноградників, то заборону було перенесено на яблука, а в деяких районах заборона стосувалася взагалі всіх дарів природи, крім огірків.

Цей Спас - другий. А є ще перший і третій

Взагалі, у серпні відзначаються цілих три Спаса: Медовий - 1 серпня, Яблучний і Третій (він же Горіховий або Хлібний) - 16 серпня. Всі ці події припадають на двотижневий Успенський піст, який починається 1 серпня і закінчується 14-го, що потім відзначається православним святом Успіння Богородиці 15 серпня, а наступного дня - Третім Спасом.

Перший день Успенського посту припадає на Медовий (або Маковий) Спас (Маковій) - цього дня пасічники приступали до збору нового меду. За українською традицією день відзначається благословенням меду в церкві і випічкою медових пряників, млинців з маком і медом, пирогами. Наші пращури вважали, що після Маковія сезон купання добігає кінця, оскільки літо закінчується і природа готується до осені.

Третій Спас на Русі відзначали випічкою хліба з борошна нового врожаю і відправлялися на базари продавати свіжі полотна, виткані з льону, вирощеного влітку.

Як відзначають Яблучний Спас

Головний святковий звичай пов'язаний з церковним обрядом освячення плодів - люди несуть виноград, яблука та інші фрукти-овочі до храму, щоб над ними прочитали спеціальну молитву.

Також на Русі було прийнято у день Яблучного Спаса пригощати яблуками та іншими смаколиками близьких і тих, хто їх потребує. Господині запікали яблука з медом, варили варення, пекли пироги з яблуками, грибами та ягодами - правда, з пісного тіста, бо свято припадає на літній піст.

Прикмети і традиції Яблучного Спаса

День, з якого, згідно з повір'ями, природа розверталася від літа до осені і зими, називали також «першими осенинами», тобто, зустріччю осені. Ще одна романтична традиція, яка збереглася з язичницьких часів - на день Яблучного Спаса прийнято проводжати захід сонця (бажано з піснями і хороводами), а з ним і літо.

Чому б не повторити цього дня все краще, що пропонують традиції пращурів? Запах стиглих яблук - один з найбільш гарних у світі, тож давайте отримаємо задоволення ним на повну: спечемо ароматний пиріг та подаруємо друзям і коханим по ошатному пакету стиглих фруктів.

Читайте також:

Картинки Доброго ранку!

Картинки Гарного дня!

Картинки Надобраніч

Картинки Дякую