Картинки зі святом Водохреща або Хрещення Господнього

Привітання з Водохрещем

Картинки зі святом Водохреща

Картинки з Водохрещем

Листівки зі святом Водохреща

Листівки з Водохрещем

Картинки з Хрещенням

Картинки з Хрещенням Господнім

Картинки привітання з Хрещенням

Картинки з Йорданом

 

 

Листівки з Йорданом

Привітання з Водохрещем

Привітання з Хрещенням Господнім

Картинки з Хрещенням Христовим

Картинки вітання з Водохрещем

Вітальні картинки з Водохрещем

19-21 січня весь православний світ відзначає одне з найдавніших церковних свят, яке належить до 12-ти основних свят християнства - Хрещення Господнє, Богоявлення або Водохреща. У ці світлі дні віруючі прославляють Сина Божого, який вчинив обряд хрещення у річці Йордан: ходять до храму на молебень, купаються в ополонці до сходу сонця, накривають багатий стіл. Саме з цим святом і вітають один одного українці, надсилаючи картинки – привітання з Хрещенням Господнім.

Хрещення Господнє: історія виникнення свята

Відповідно до біблійної розповіді Господь з'явився пророкові Іоанну, який живе в Іудейській пустелі і покликав його виступити перед народом з проповіддю покаяння, а потім хрестити в Йордані тих, хто покаявся. Занурення у води річки не було справжнім хрещенням, а лише ознакою, що ті, хто покаявся хочуть звільнитися від мирських гріхів водою, змити їх з тіла як нечистоти.

Разом з іншими іудеями прийшов до Івана і Ісус Христос, щоб хреститися від нього. Праведник, який впізнав у тридцятирічному паломнику з Назарету Галілейського Месію, про чиє пришестя він довгий час проповідував, сказав: "Мені треба хреститися від Тебе, і чи Тобі йти до мене?". На що Син Божий відповів: "Так належить нам виконати усю правду".

Під час обряду хрещення Ісус молився, щоб Бог благословив його на служіння Всевишньому. В цю мить відкрилися небеса - Дух Божий у вигляді голуба з’явився Ісусу та всім присутнім людям. І мовив Всевишній, вказавши на Ісуса: "Ось Син Мій Улюблений, благословенний Мною". З того часу, за прикладом Ісуса, християни стали здійснювати хрещення, бо вірили, що так відбувається духовне відродження людської душі та зближення з Богом.

Хрещення Ісуса засвідчило існування Господа і стало джерелом сучасного свята. Правда, в той період Хрещення не мало своєї дати в календарі і відзначалося одночасно з Різдвом. Та й назва у свята було іншою - Богоявлення, оскільки під час хрещення Спасителя перед людьми постав Бог в трьох ликах: Отця, Сина та Духа Святого.

Водохресний Святвечір: як прийнято відзначати переддень Богоявлення

КутяЗгідно з новим календарем з приходом Хрещення Господнього закінчуються Різдвяні Святки, які тривали з 7 по 19 січня. За традицією православні віруючі починають відзначати Хрещення у його переддень - 18 січня. Цей вечір називають Великим Святвечором або Бідною Кутею. Проводять Святвечір в молитвах, дотримуючись суворого посту до сходження першої зірки. З самого ранку ретельно прибирають будинок, бо ще наші пращури вірили, що таким чином можна видворити нечисту силу з хати.

Потім віруючі всім сімейством відправляються до церкви на освячення води. Вода, освячена у переддень Богоявлення, називається йорданською та вважається такою ж цілющою, як і водохресна. Кожен бажаючий набирає воду з освяченого джерела і несе додому, щоб вмиватися та пити по кілька ковтків на день. Вважається, що це позбавить від усіх хвороб. 

Після сходження першої зірки вся сім'я збирається за святковою вечерею. Обов'язковими стравами пісної вечірньої трапези напередодні Водохрещи є: "бідна кутя" - сочиво без горіхів та родзинок, млинці, узвар. В принципі, страви на столі можуть бути ті ж, що й на Різдвяний Святвечір, але більш пісними. Перш ніж приступити до трапези, покладається зробити пару ковтків принесеної з храму води і скропити нею їжу.

Багато православних вважають, що в ніч на Водохрещу відкриваються небеса, в ту саму мить, коли Ісус починає входити в воду. Тому кожен, хто стане свідком цього дива, зможе попросити у Господа виконати бажання та отримає те, що просить.

Привітання з Водохрещем