Привітання з Водохрещем, з Йорданом, з Хрещенням Господнім!

Картинки зі святом Водохреща

 

Привітання з Водохрещем

Привітання з Водохрещем українською

Привітання з Водохрещем у віршах

Привітання з Йорданом

Привітання з Хрещенням

Красиві Привітання з Водохрещем

Гарні Привітання з Водохрещем

Привітання з Водохрещем картинки

Найкращі Привітання з Водохрещем

Привітання з Водохрещем закоханим

Привітання з Хрещенням Господнім

Вам сподобаються:

Хрещення: як правильно провести свято

Купатися в ополонці не обов'язково

Святкування Хрещення Господня припадає на ніч з 18 на 19 січня - вважається, що в цей день тридцятирічний Ісус Христос зустрівся з Іоанном Хрестителем. У розумінні багатьох українців сенс свята - це купання в ополонці, однак насправді все дещо складніше. Тож трохи розберемося у помилкових стереотипах, які оточують свято Хрещення Господня у питаннях та відповідях.

Згідно з однією з антіохійських проповідей Іоанна Златоуста, яка була виголошена у 387 році, зібрана на ніч Водохреща свята вода залишається незіпсованою досить довго - цілий рік. Вірячи в це, люди вишикуються в чергу. Вважається, у це свято благодать сходить на всю водну стихію. 

Як християнин має провести день Хрещення?

Головне в будь-якому церковному святі - це участь у божественній літургії, сповідь та причастя. Два головних богослужіння цього свята - служба, яка відбувається вранці у Святвечір, а потім та, яка проходить безпосередньо 19 січня. В обидва дні будуть відбуватися літургії, до того ж перша з'єднується з вечірньою, а потім відбувається велике освячення води. Зазвичай це відбувається об 11-12 годин дня, і після цього можна брати воду. І тут не може бути розмов про те, що 19 січня вода «сильніша», ніж 18.

Перед святом у нас розмови тільки про купання в ополонці: до цього готуються і люди, і храми, і місто... Чи це правильно?

Купання - це добра яскрава народна традиція для активних здорових людей, проте роль цієї традиції сильно перебільшена у нас. Ніякого богослужбового значення вона не має; якщо комусь подобається пірнати в купіль, це добре. Однак для християнина є дикістю ставити купання понад усе. Якщо люди ані у Святвечір, ані на Хрещення не ходили на службу, замість суворого посту починають з вечора їсти і пити спиртне (на шкоду здоров'ю), а вночі чомусь йдуть до ополонки віддаватися молодецьким забавкам - це лише погана пародія на те, як потрібно відзначати Хрещення Господнє. До речі, варто нагадати, що суворий піст перед Хрещенням, як і перед Різдвом, припиняється лише після літургії, яка зазвичай буває вранці.

А як щодо чудодійних властивостей свяченої води, яку набирають в храмах на Водохреща?

Святу воду з Хрещення варто зберігати весь рік. Можна окропити житло, вмитися, випити трохи - бажано натщесерце або після літургії. Звичайно, вода - це не магічний засіб, тому «гарантованих» чудес немає і бути не може. Взагалі гріховно обов'язково чекати чудес. Їх обіцяють маги і чаклуни, а справжні християнина ніколи цього не роблять. Однак ми віримо, що вода допомагає вилікуватися від недуг, відганяє злих духів, дає божу присутність в будинку ... Найголовніше - вода призводить до життя вічного, як сказано в молитві. Це святиня, яка збирає божественну силу і божественну енергію, заповнює все, що збідніло, і лікує те, що відчуває неміч.

Чи є різниця, де набирати воду?

Ні. У багатьох храмах є черги за водою, але варто обирати ті, де народу поменше - можливо, у новозбудованих храмах. Вода скрізь однакова.