Листівки Вербна неділя

Картинки з Вербною неділею

Гарні картинки з Вербною неділею

Прикольні картинки з Вербною неділею

Листівки з Вербною неділею

Картинки Вербна неділя

Поздоровлення з Вербною неділею

З Вербною неділею українською мовою

Привітання з Вербною неділею українською мовою

Вітальні картинки з Вербною неділею

Вітання Вербна неділя

Листівки Вербна неділя

Листівки привітання з Вербною неділею

Вербна неділя: історія та традиції свята

Вхід Господній до Єрусалиму, або Вербну неділю православні в Україні відзначають за тиждень до Великодня. Свято входить до числа дванадесятих свят - дванадцяти найважливіших подій церковного року. Про його історію, прикмети і традиції - в довідці krainau.

Вербна неділя - перехідне свято, його дата залежить від дати святкування Великодня. Вхід Господній до Єрусалиму відзначається в останню неділю перед Великоднем у православних, католиків і протестантів.

Вербна чи пальмова?

У Вербну неділю згадується подія євангельської історії: Ісус після воскресіння їм Лазаря в'їхав до Єрусалиму, куди він прямував, щоб прийняти смерть на хресті. Жителі Єрусалима, залучені новиною про диво, зустрічали Ісуса як царя і Месію - вони вірили, що він допоможе їм звільнитися від римського панування.

Вони стелили перед ним пальмові гілки і свій одяг, вигукуючи: "Осанна! Благословен, хто йде в ім'я Господнє, Цар Ізраїлів!" ("Осанна" перекладається як "Рятуй нас").

На згадку про гілки дерев, які мешканці Єрусалима зрізали і кидали під ноги віслюка, на якому Ісус в'їжджав до міста, в церкві склалася традиція освячувати цього дня пагони пальм, а в Україні - гілочки верби. Тому свято має декілька назв: Квітна Неділя, Неділя вайї (вайя з давньогрецької - пальмова гілка), Вербна неділя, Пальмова неділя.

Традиції свята

Вербну неділю не святкують пишним застіллям - свято завжди випадає на Великий піст. У Цього дня, згідно зі статутом, дозволяється риба і пісні страви.

Головною традицією свята є освячення гілочок верби. Раніше, перш ніж принести вербу до церкви, їх прикрашали кольоровими нитками, пір'ям, квітами з паперу або тканини. Освячені гілки ставлять поруч з іконами і зберігають до наступного року.

За старих часів був звичай злегка ударяти один одного вербою зі словами "Не я б'ю - верба б'є". Молодь в ніч з суботи на неділю обходила будинки з піснями і, увійшовши до хати, злегка била гілками верби сплячих. Ця традиція в різних видах поширена у багатьох слов'янських народів, наприклад у білорусів, поляків та чехів. "Биття" відбувається зазвичай вранці, після освячення верби, у церкві або поблизу будинку. Також гілочками верби виганяли худобу.

Гілки верби зберігали весь рік - до наступної Вербної неділі. Разом з цим освячену вербу не можна було викидати. Напередодні нового свята вербу спалювали або викидали у струмок.