Рецепти пісних страв

 

Великий піст - найтриваліший з усіх православних постів. Але наведена нижче інформація стосується не тільки його, а й усіх інших днів, коли потрібно обмежувати себе в харчуванні. Неправильно сприймати піст як дієту або спосіб зниження ваги за допомогою пісних страв. Якщо перед Вами стоїть завдання схуднути на кілька кілограмів, то можна знайти більш легкий і безпечний спосіб зробити це. Продовження читайте після переліку пісних страв.

Рецепти пісних страв

Рецепти смачних пісних страв

Пісні салати

Пісні другі страви

Пісні десерти

Пісні супи

Пісні каші

Чому обмеження харчування під час Великого посту не варто сприймати як спосіб зниження ваги?

Під час безпечного схуднення необхідний правильний раціон з урахуванням достатнього надходження калорій, білків, жирів та вуглеводів. Тільки в цьому випадку зниження ваги відбувається за рахунок жирової тканини. У таких випадках на перший план виходить питання достатнього надходження білка з їжею.

Під час Великого Посту, споживачи пісні страви, ми відмовляємося від усіх продуктів тваринного походження. А саме вони є джерелом білків, незамінних амінокислот. В якійсь мірі ми можемо замінити частину тваринного білка рослинним (бобові, горіхи, зародки пшениці, деякі крупи), але про повноцінну заміну не йдеться.

Не варто обмежувати в раціоні тваринні білки вагітним та жінкам, які вигодовують, дітям та підліткам, бо білки є «будівельним» матеріалом для повноцінного росту і розвитку. Також тваринний білок необхідний тим, хто зайнятий важкою фізичною працею та особам з деякими хронічними захворюваннями (анемія, деякі ендокринні, серцево-судинні та захворювання шлунково-кишкового тракту).

Якщо у Вас є хронічні захворювання (а за стандартами ВООЗ до них відноситься й ожиріння), то перед початком посту обов'язково проконсультуйтеся у лікаря. Добрим способом дотримання посту без шкоди для здоров'я для Вас стане зняття заборони на молочні продукти низької жирності. Вони містять тваринний білок і кальцій, які дозволять тримати пост без шкоди для здоров'я.

Отже, Ви вирішили дотримуватися Посту. Як побудувати свій раціон?

Пісні страви: як не нашкодити здоров'ю?

Споживайте пісні страви малими порціями, дрібно, кожні 3 години, випивайте не менше 1,5 л чистої води. Деякі дні посту вимагають повного голодування. Це може собі дозволити тільки цілком здорова людина. Якщо Ви не відносите себе до таких, то просто скоротіть калорійність раціону в такі дні на третину.

Більшу частину Ваших страв під час посту мають складати овочі, як в свіжому, так і в тушкованому вигляді. Якщо в анамнезі є хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, то в перший час будьте обережні з великою кількістю свіжих овочів, особливо у вечірній час.

В першу половину дня споживайте пісні страви з крупами та крохмалистими овочами, в другу - продукти з низьким глікемічним індексом. Це некрохмалисті овочі (кабачки, зелень, всі види листових овочів), бобові і такі крупи, як перловка, гречка та ячна крупа.

Не зловживайте солодощами, горіхами і фруктами. Калорійність у цих продуктів висока. Надлишок незатребуваних калорій відкладається про запас у вигляді жиру.

Зверніть увагу на обов'язкову присутність білкових продуктів у Вашому раціоні. Джерела рослинного білка - це бобові, гриби, горіхи, гречка. Пісні страви з цими продуктами мають бути у Вашому меню щодня. Обговоріть з лікарем і батюшкою можливість залишити у Вашому харчуванні молочні продукти 2-5% жирності.

У дні заборони на рослинні олії їжте горіхи і насіння. Вони містять необхідні нашому організму ненасичені жирні кислоти. У вихідні дні, коли олії дозволено, приймайте в їжу соняшникову, оливкову, лляну олії.

Не сприймайте свій організм - як майданчик для харчових експериментів. Заходьте і виходите з поста плавно, не переїдайте на свята, коли дозволені деякі тваринні продукти і вино, не голодуйте, чуйно прислухайтеся до свого самопочуття, не використовуйте піст тільки як систему суворих обмежень в харчуванні.

В цьому випадку майбутні сім тижнів дозволять Вам поліпшити своє самопочуття без шкоди для здоров'я.

Нові рецепти, які вам сподобаються: