Листівки з Днем студента

17 листопада (а також 25 січня)

Картинки з днем студента

Картинки з днем студента

Картинки з днем студента українською мовою

Листівки з днем студента

Листівки з днем студента українською

Привітання з днем студента

Привітання з днем студента українською

Прикольні картинки з днем студента

Листівки з днем студента прикольні

Побажання на день студента

Вітання з днем студента

Вітання з днем студента українською мовою

Побажання на день студента українською

Оригінальні картинки з днем студента

Картинки-побажання на день студента

З чим вітаємо на День Студента

Свято День студента відзначається в Україні 17 листопада згідно Указа Президента №659 від 1999 року. Це свято відзначається у багатьох країнах світу і має статус міжнародного. 

Але разом з ним студенти України відзначають День студента ще й 25 січня. Це свято має назву Тетянин день. Воно залишилось Україні у спадщину від радянського свята, а до того від традицій Російської імперії. 

Живучість старого свята пов'язана не лише з радянською спадщиною та не забутими традиціями, а ще й з тим, що святкувати його зручніше. Міжнародний День студента 17 листопада припадає на час підготовки до зимової сесії, коли студентам, м'яко кажучи, не до свят. Свято студентів 25 січня, навпаки, співпадає з закінченням сесії, тому й відзначається він більш легко та безтурботливо. 

Історя свята

28 жовтня 1939-го року в Чехословаччині, яка на той час була окупована Німеччиною, відбулася демонстрація на честь 21-ї річниці утворення держави. Окупаційна влада розігнала демонстрантів, застреливши при цьому одного зі студентів. 

Церемонія поховання цього студента, яка відбулася 15 листопада, перетворилася на масову акцію протесту, яка теж була жорстко розігнана. Через 2 дні, 17 листопада, німецькі війська оточили гуртожитки, в яких проживали студенти і заарештували більше тисячи їх мешканців. Зааршетованих відправили до концтабору Заксенхаузен, а 9 особливо активних членів студентського співтовариства було страчено у в'язниці. 

До закінчення війни жоден з чеських ВНЗ не працював. 

Саме в пам'ять про ці події і був проголошений Міжнародний День студентів.

Читайте також: