Новорічні листівки

Новорічні листівкиОдна з перших у світі друкованих різдвяних листівок пішла з молотка за 22 000 фунтів стерлінгів на торгах аукціонного дому Henry Aldridge & Sons в 2001 році у Великобританії. Десять – стільки всього залишилося в світі листівок 1843 року із загального тиражу у тисячу примірників. На листівці, видрукуваній літографським способом, з ручним розписом, зображена сім'я з трьох поколінь, яка зібралася за святковим столом. Оригінальне привітання – різдвяну листівку для близьких, придумав сер Генрі Коул, майбутній перший директор всесвітньо відомого лондонського музею Вікторії та Альберта. Макет і малюнок створив художник Джон Хорслі. У чому неминуща цінність цих шматочків картону?

Ймовірно в тому, що новорічні та різдвяні вітальні листівки доносять до нас неповторне відчуття свята, по-дитячому наївне очікування подарунка та передчуття дива...

А все почалося в далекому Китаї, дві тисячі років тому. Напередодні свята господар вивішував біля дверей мішечок з написом: «Вибачте, що не можу прийняти особисто», щоб у перший день Нового Року, всі ті, з ким не змогли побачитися, залишили свої візитні картки зі святковими побажаннями.

У середньовічній Європі були популярні гравюри та літографії на теми Різдва. Пізніше європейці стали посилати один одному листи з різдвяними та новорічними привітаннями, іноді в них навіть малювали від руки. Діти наприкінці грудня готували такі листи батькам, і батьки могли оцінити успіхи своїх нащадків з каліграфії та живопису. Візитні картки, які з'явилися в середині XVIII століття в Парижі можна вважати пращурами вітальних листівок. Паризька мода той же час поширилися по всій Європі.

Звичай обмінюватися до Нового року вітальними листівками виник в Англії. Фактично першої масової новорічною листівкою, ми зобов'язані саме серу Генрі Коулу. Згідно з іншою версією, вперше різдвяні листівки з'явилися у вітрині книжкового магазину в Шотландії в 1841 році. Не так уже й важливо, яка з версій є найбільш правдивою, але безсумнівно, що перша поштова листівка з'явилася саме з нагоди Різдва.

В оформленні перших різдвяних листівок використовувалися традиційні різдвяні мотиви: зображення Святого сімейства, гілочок падуба, плюща, омели, шотландського вересу. Починаючи з 60-х років XIX століття, англійські поліграфісти освоїли випуск мільйонних тиражів вітальних листівок. У другій половині XIX століття вітальні листівки також починають друкуватися в Америці і в багатьох європейських країнах. Однак прибутковим «листівочне виробництво» стало не відразу.

У 70-ті роки XIX століття американський видавець Луї Пранг оголосив загальнонаціональний конкурс на кращий дизайн різдвяної листівки. Ця подія стала надзвичайно вдалою рекламною кампанією листівок. У свою чергу, вдосконалення міжнародної системи поштових відправлень дозволило мільйонам людей розсилати різдвяні листівки усім світом.

Українські новорічні листівки

Перші відкриті листи (без ілюстрацій) були введені в обіг на території теперешньої України наприкінці XIX ст. З тих пір паперові новорічні листівки українською мовою пройшли довгий шлях перетворень і зараз є швидше оригінальним виключенням. У час інтернету та мобільного зв’язку люди надають перевагу віртуальним новорічним листівкам українською мовою, інтернет привітанням, або особистим вітанням за допомогою телефону. Наш сайт пропонує до Вашої уваги збірку новорічних листівок українською мовою на будь-який смак. 

Листівки з Новим роком 1

Листівки з Новим роком 2

Листівки з Новим роком 3

Листівки з Новим роком 15

Листівки з Новим роком 5

Листівки з Новим роком 6

Новорічні листівки 7

Новорічні листівки 8

Новорічні листівки 9

Новорічні листівки 10

Новорічні листівки 11

Новорічні листівки 12

Новорічні листівки 13

Новорічні листівки 14

Новорічні листівки 16

Новорічні листівки 18

Новорічні листівки 17

Читайте також: