Привітання з днем бармена!

Бармени України та деяких інших країн мають своє професійне свято, яке відзначається 6 лютого. Цей день був задуманий як спосіб віддати данину поваги представникам професії, яку багато незаслужено вважають неважливою для суспільства. Насправді бармен - це людина, яка проводить на ногах чимало годин, виконуючи непросту роботу. Йому потрібно одночасно демонструвати свій талант і майстерність та догоджати примхливим клієнтам. А багато людей вважають, що саме бармен - кращий психолог, який завжди вислухає і дасть слушну пораду. Тому якщо у вашому оточенні є людина, чия професія пов'язана зі змішуванням коктейлів, обов'язково привітайте його цього дня!

Картинки привітання з днем бармена

Картинки привітання з днем бармена

Картинки з днем бармена

Привітання з днем бармена

Листівки з днем бармена

Вітання з днем бармена

З міжнародним днем бармена

День бармена

6 лютого - день бармена

Прикольні картинки з днем бармена

Прикольні привітання з днем бармена

Привітання з днем бармена українською мовою

Свято день бармена

Свято барменів

Свято день бармена: коли відзначається і звідки пішло

Дата святкування Міжнародного дня бармена збігається з іншим святом - Днем католицького святого Аманда. Це не простий збіг, адже саме цього бенедиктинського ченця можна назвати першим в історії барменом. Єпископ Маастрихтський Аманд народився у VII столітті на півдні нинішньої Франції. Пов'язати свою долю з чернецтвом він вирішив ще у віці 20 років. Його сім'я, яка мала великі статки, була незгодна з подібним прагненням, але не змогла переконати Аманда.

Міжнародний день бармена

На самоті він провів 15 років, після чого був посвячений у сан єпископа. Своєю життєвою метою він бачив просвіту язичників і посвячення їх до християнської віри, тому зайнявся місіонерською діяльністю. Свою основну роботу він розгорнув на території виноробних регіонів Європи. Тому саме Аманд є покровителем виноробства і пивоваріння.

Безпосередньо День бармена вперше відзначили в столиці України 2008-го року. Ініціатором свята став київський рок-клуб «Докер Паб». Міжнародний центр барменів Planet Z підтримав ідею, після чого свято почали відзначати і в інших країнах.

Як правильно бармЕн чи бАрмен?

Слово «Бармен» завітало до нас з англійської мови, де «bar» - барна стійка, «man» - людина. Тобто, українською це працівник бару, обслуговуючий відвідувачів за барною стійкою. Хоча бувають вони, звичайно, дуже різні: деякі працівники настільки вправні у своїй професії, в виготовленні та піднесенні коктейлів, що мимоволі хочеться зробити наголос на другий склад: бармЕн.

В англійській мові наголос в цьому слові ставиться на корінь, який вказує на приналежність людини до професії.

А ось у нас ще кілька десятиліть тому різні авторитетні словники рекомендували вимовляти слово «бармен» по-різному, то з наголосом на першому складі, то на другому.

Зараз вимова «бармен» з наголосом на «А» в першому складі стала літературною нормою. Але деякі словники все ж потурають і вказують варіант «бармЕн» з позначками «допустимий» або «розмовний».

Вам буде цікаво:

Картинки Доброго ранку!
Смішні картинки Доброго ранку
Картинки Гарного настрою
Картинки Гарного дня!
Картинки Доброго вечора
Картинки з Днем Янгола
Картинки Надобраніч
Картинки Солодких снів
Картинки Дякую
Картинки Кохаю