Як стати впевненим у собі за 5 кроків

Як стати впевненою у собіСамонавіювання не працює! Давайте дивитися на речі реально, коли воно востаннє додало вам впевненості в собі? Допомогло позбутися зайвих кілограмів? Допомогло досягти успіху в роботі? Відповідь одна – ніколи! Так, навколо безліч «експертів», які просувають цю ідею: повтори 20, 30, 100 разів «Я найкраща, я неперевершена, я зможу досягти всього, чого схочу», і відразу з’явиться впевненість як у президента. Чи працює це? Ні! Тому давайте розглянемо кроки, які дійсно допоможуть здобути впевненість в собі.

До того, як зануритися у формування дійсної впевненості в собі, треба розібратися що таке впевненість.
Впевненість – це знання, що те, що ви маєте зараз, згодом буде тим, чого ви бажаєте, до чого прагнете і що зробить вас щасливим. Це обов’язкова умова, необхідна для того, щоб ваші ідеї перетворилися на дії.
Впевненість – здатність повірити в свої сили, перед важливим кроком вчасно підняти руку, зробити крок, виступити перед аудиторією (без хвилювання). Впевненість – це не стовідсоткова гарантія того, що все буде легко і все вийде, але вона дозволяє легше виходити за межі зони комфорту, збільшити поле діяльності і крокувати до успіху.
Життя показує, що успіх більше залежить від впевненості, ніж компетентності!
Розглянемо 5 кроків до впевненості в собі.

1. Імітуйте впевненість

Як не дивно, але щоб стати дійсно впевненою в собі людиною, треба спочатку імітувати її. Це працює. Деякі дикі тварини під час небезпеки імітують хоробрість та міць. Імітуйте і ви.

Чому не працює самонавіювання? Бо наш мозок аналізує наші очікування з реальною ситуацією і в разі невідповідності ми отримуємо стрес. Починають з’являтися негативні думки, які випаровують всю впевненість. Тож що робити?

Краще підготуватися до важливої події, репетирувати перед дзеркалом, звертаючи увагу на поставу, голос, міміку, позитивно спілкуватися з оточуючими, отримуючи від цього спілкування задоволення. Така поведінка дозволить вашому мозку пересвідчитись в тому, що ваш позитивний настрій дійсно відповідає реальним подіям і впевненість почне зростати на очах.

2. Не забувайте, що ви очікуєте від себе більшого, ніж інші від вас

Добра новина полягає в тому, що весь світ буде вірити в те, що ви демонструєте. Адже ніхто не зможе прочитати ваші думки, та дізнатися про ваші страхи та переживання.

Погана новина полягає в тому, що будь-який непривітний погляд чи слово, будь-яку реакцію на ваші вчинки, ви можете невірно сприйняти, переживаючи з цього вами ж надуманого приводу.

В такому разі психологи радять дослухатися до вашого внутрішнього голосу (це немає жодного відношення до самонавіювання).
Проведіть наступний експеримент: протягом тижня, коли ви відчуваєте невпевненість, записуйте чітко сформульовані думки, які крутяться у вас в голові.
Просто занотовуючи їх, та аналізуючи, ви будете поступово позбавлятися від цих думок, аж до їх повного усунення.

Крім того, ще більш корисною вправою є запис своїх досягнень, набутого досвіду, який допоміг вам відчути себе впевненими в своїх силах.

Кожного разу, коли ваша самооцінка падає, внутрішній голос стає неконтрольованим, варто взяти нотатки ваших досягнень і нагади собі, якою неперевершеною людиною ви є. Надайте своєму мозку докази в часи, коли вам потрібна додаткова впевненість.

3. Слідкуйте за своїм фізичним станом

Зрозуміло що це просто усталена фраза – говорити про те, що необхідно дбати про своє здоров’я, але виникла вона не просто так. Чи звертали ви увагу, що всі без виключення успішні люди регулярно займаються спортом? Якщо ви харчуєтесь фастфудом, не висипаєтеся, ведете малорухомий спосіб життя, то важко продемонструвати світу себе в кращому вигляді.

Не треба важких кількагодинних тренувань. Для вироблення ендорфінів вистачить півгодинної прогулянки, або підйому не 9-й поверх сходами. Варто починати з невеликих змін у своєму житті в цьому напрямку, поступово перетворюючи їх на корисні звички.

Подолання труднощів та стресів варто додавати до свого життя поступово і невеликими шматочками. Треба намагатися так побудувати своє життя, щоб фізичне і душевне здоров’я були врівноважені.

4. Збільшуйте віддачу, змінюйте свій внутрішній діалог

Чи задумувались ви чому більшість людей мають дуже слабкі навички спілкування? Тому, що вони надто багато уваги приділяють власним думкам про себе. Замість того, щоб зосередитись на своєму співрозмовнику та продемонструвати своє зацікавлення, вони думають, як би не сказати дурість та щоб такого розумного сказати далі. Причиною такого стану є непідготовленість.Самовпевненість

Майже неможливо бути впевненою в собі, якщо ви не підготувались до того, щоб продемонструвати себе якнайкраще. Подумайте про свого співрозмовника. Чого він бажає насправді? Що йому заважає? Чим саме ви зможете допомогти?

Якщо ви спрямуєте свою увагу на вашого співрозмовника, ви зможете позбутися тривожного очікування і отримаєте справжню непідробну зацікавлення до себе.

Цим методом варто скористатися під час просування своїх послуг, або задля того, щоб справити враження.

Приділіть деякий час вивченню матеріалів зі своєї тематики та своєї аудиторії. Кожна хвилина витрачена на подібні дослідження дасть вам надзвичайно великий результат. А що станеться коли ви отримаєте позитивну реакцію? Правильно – ви отримаєте ще й сталу, підкріплену фактами впевненість у собі.

5. Помиляйтеся швидко, помиляйтеся часто

Слово, яке наводить жах та майже паралізує навіть видатних особистостей та заважає їм досягти успіху – невдача. Особливо важко воно впливає на людей, які є перфекціоністами та бояться зробити щось не так.

Але невдачі в нашому житті трапляються і будуть траплятися. Їх не можна оминути. Насправді, якщо ви не помиляєтесь, це означає  що ви не вчитеся нічому новому.

Варто згадати слова Раміта Сеті «Це не невдача – це проба».

Ви просто перевіряєте, що буде, якщо це не спрацює. І коли ви дізнаєтесь відповідь, ви зможете просуватися вперед, та знаходити шляхи, які дозволять отримати бажаний результат.

І найголовніше: повернувшись до тями, після чергової «невдачі», навчіться усвідомлювати, що ви не відчуваєте себе спустошеною. Адже саме подібний досвід допоможе вам зустріти в лице свої острахи та досягти мети в майбутньому.