Око відродження

Око відродженняПротягом тисячоліть тибетські ченці оберігали секрет вічної молодості. У затишному гірському монастирі зберігалася таємниця особливих ритуальних практик, званих «Око відродження», або «П'ять тибетських перлин». Це комплекс вправ, регулярне виконання яких надає омолоджуючу дію на організм.
У когось після місяців практики на місці лисини виростає нова пишна шевелюра. В інших накопичені роками хвороби змінюються здоров'ям і свіжим рум'янцем. У когось на місці затяжної депресії з'являється бадьорість і оптимізм. Замість сколіозу - гарна постава. Хтось кидає палити, інші кидають старіти.
«П'ять тибетських перлин» (іноді шість), «Око відродження», «Давня практика тибетських лам», «П'ять тибетських ритуалів омолодження» або «П'ять тибетців» (іноді сім) - комплекс вправ, вперше описаний Пітером Келдером в 1939 році в книзі «Око відродження». З тих пір книгу не раз перевидавали і перекладали на десятки мов по всьому світу. У книзі описана історія зустрічі автора з полковником у відставці, якого тибетські лами з монастиря в Гімалаях навчили спеціальним вправам. Їх регулярне виконання робить тіло сильним, допомагає процесам регенерації і зупиняє процес старіння. Завдяки практиці полковник повністю відновив здоров'я, омолодився і передав свої знання Келдеру.

Практика привертає увагу не стільки обіцянками вічної молодості, скільки своєю простотою. Всього п'ять вправ (є ще додаткова шоста), які потрібно виконувати кожен день по 21 разу кожну. Новачкам потрібно починати з трьох разів і поступово збільшувати до 21. Всього за 20 хвилин практики можна встигнути і спітніти, і втомитися, і розслабитися, і підзарядитися. Відмінно опрацьовуються і зміцнюються м'язи спини. Закінчивши п'ять вправ шавасаною, відчувається такий же правильне стан у всьому тілі і в голові, як і після півторагодинного заняття йогою.

Гімнастика Келдера чи ритуальна практика?

В оці відродження, як і в інших комплексах вправ і системах, кожен знаходить те, що хоче знайти. Це може бути просто ефективна гімнастика для хребта і покращення лімфотоку. Інші ставляться до «ока» як до енергетичної практики, приділяючи особливу увагу впливу вправ на чакри. Можна знайти сотні відгуків людей, які виконують тибетські вправи вже кілька років. Серед них є ті, кому вже за 80. З'явилися доповнення до книг Келдера і нові автори видали нові книги. Крім захоплених відгуків про перетворення і зцілення з допомогою «ока», є попередження та викриття. Кажуть, що нічого спільного з тибетськими ченцями у цих вправ немає. Інші кажуть, що ці вправи занадто серйозні, щоб ставиться до них, як до ранкової гімнастики.

Око відродження на кожен день

У книзі Келдера є застереження не пропускати заняття більше, ніж на один день в тиждень, інакше все, що було відновлено в організмі, стрімко деградує. Для багатьох це хороший стимул старанно практикувати кожен день, а для інших навпаки - привід зовсім не починати заняття («я ж не зможу займатися кожен день все своє життя!»). Можливо саме через регулярність занять ті, хто займаються Оком, отримують такі результати. І можливо, якщо б кожен день вони займалися йогою або цигун, результати були б анітрохи не менші.

Для тих, хто хоче спробувати комплекс «Око відродження», ми б порадили спочатку прочитати книгу Пітера Келдера. Вона легко читається і надихає. Вправи можна повторювати по інструкцій у книзі або подивитися відео, яких з'являється все більше. Також можна почитати інших авторів, наприклад, книгу Крістофера Кілхема «П'ять тибетських перлин». Сам Кілхем практикує тибетське око відродження вже більше 30 років, поєднуючи вправи з йогою. У своїй книзі Килхэм дає корисні коментарі до вправ, розповідає про дихання і медитації

Основні вихори Ока відродження

Існує сім основних енергетичних центрів, які називають вихори, або чакри. Йдучи знизу вгору, розташування перших шести вихорів можна позначити наступним чином:

• основа тулуба;
• верхня точка геніталій;
• трохи нижче рівня пупка;
• центр грудної клітки;
• лінія основи шиї;
• усередині голови по центру.

Сьомий основний вихор знаходиться безпосередньо над шостим і утворює конус з гострим кінцем вниз.

Другорядні вихори Ока відродження

Кожен із дванадцяти другорядних вихорів локалізується в області одного з суглобів:

• верхні енергетичні центри - у зоні плечових, ліктьових і променезап'ясткових;
• нижні енергетичні центри - у зоні тазостегнових, колінних і гомілковостопних.

Вихор, що утворюється в області колін, іноді включають в список основних енергетичних центрів. Справа в тому, що колінні вихори можуть з'єднуватися в один, якщо людина, приміром, коштує, щільно стиснувши ноги.

Як працюють вихори в гімнастиці Келдера

Основна функція вихорів - забезпечення людини праною, або життєвою енергією, без якої неможливе існування організму. «Видобуток» енергії відбувається завдяки обертанню вихорів: умовно кажучи, чим більше обертів робиться в секунду, тим більше прани виходить.
У звичайної людини іноді відбувається збій в циркуляції прани, через що і з’являється хвороба. З часом вихори обертаються повільніше, що призводить до поступового старіння організму.
У духовно розвинених людей вихори об'єднуються і утворюють щось схоже за формою на величезний енергетичний кокон, який постійно обертається. Людина з таким потужним захистом ніколи не хворіє і живе щасливіше, ніж оточуючі.
Щоб повернути здоров'я і колишню молодість в максимально короткий термін, необхідно привести вихори в норму. Тут і приходить на допомогу старовинна тибетська практика. «Око відродження» дозволяє тренувати не тільки фізичне тіло, але й енергетичну систему організму. Шість вправ виконувати зовсім не складно, зате їх користь вельми відчутна.

Читайте також Вправи Око відродження