Вправи Око відродження

Вправа Око відродження №1

Перша вправа допомагає трохи «підштовхнути» вихори, змушуючи їх обертатися швидше. В результаті регулярного повторення цієї вправи вихори «крутяться» стабільно з оптимальною швидкістю.

Техніка виконання:

1. Встати прямо, витягнути руки з боків, тримаючи їх на рівні плечей.
2. Повернутися навколо своєї осі за годинниковою стрілкою.

Вправа Око Відродження №1

Мал. 1. Перша ритуальна вправа Око відродження

Будучи новачком, слід робити не більше трьох обертів, збільшуючи їх кількість поступово. Не треба доводити себе до сильного запаморочення: тибетські лами ніколи не наслідують дервішів, обертаючись сотні разів. Для підтримки організму в гарній формі досить дванадцяти обертів. Рідко хто робить за один раз більше двадцять одного обороту.
Існує невелика хитрість», що дозволяє не так скоро відчувати на собі напад запаморочення. Беручи приклад з професійних танцюристів, необхідно перед початком обертання вибрати нерухому точку і затримати на ній погляд. При повороті потрібно, скільки можливо, пильно дивитися на цю точку. Коли її не стане видно, слід одразу ж повернути голову таким чином, щоб помітити «любу». Не варто занадто напружувати м'язи шиї, вивертаючи їх аби невідривно дивитися на точку. Потрібно просто намагатися поглядом злегка випереджати рух тулуба. З часом такий прийом стає природним для людини і не викликає ніяких труднощів.
Багатьом людям дуже важко дається перша вправа: голова паморочиться настільки, що подальше тренування проводити практично неможливо. В такому випадку краще пропускати обертання до кращих часів, коли організм зможе з ним впоратися.

Вправа Око відродження № 2

Для другої вправи слід заздалегідь приготувати килимок або покривало, щоб не застудитися.

Вправа Око відродження №2


Мал. 2. Друга ритуальна вправа Око відродження

Техніка виконання:

1. Лягти на спину, витягнувши руки вздовж тулуба.
2. Покласти долоні на підлогу, тримаючи пальці прямими і щільно зімкнутими.
3. Підняти голову, намагаючись притиснути підборіддя до грудної клітки.
4. Підняти прямі ноги вгору, не відриваючи таз від підлоги.
5. Якщо гнучкість дозволяє, то нахиляти ноги до себе, поки таз не почне підніматися.
6. Не поспішаючи, прийняти вихідне положення. Дати м'язам розслабитися.
7. Приступити до п. 1.

Для цієї вправи дуже важливо правильно дихати:

• перед тим як почати, слід зробити дуже глибокий видих;
• виконуючи п. 4-6, повільно і глибоко вдихнути на повні груди;
• на п. 7 повільно видихнути, залишаючи якомога менше повітря в легенях;
• під час відпочинку дихати потрібно в тому ж ритмі, що і під час рухів.

Результативність другої вправи безпосередньо залежить від дихання, тому не варто пускати ігнорувати настільки важливий елемент тренування. Без правильного дихання вправа буде корисно для фізичного стану, але не для енергетичного здоров'я.

Вправа Око відродження № 3

Третю вправа слід виконувати відразу після другої, не роблячи занадто тривалої перерви. 

Техніка виконання:

1. Встати на коліна, тримаючи їх по ширині таза. Притиснути долоні до заднього боку вертикально розташованих стегон під сідницями.
2. Обережно нахилити голову, опускаючи підборіддя до грудей.
3. Випнути грудну клітку вперед, прогинаючи хребет і закидаючи голову назад. Слід використовувати стегна в якості опори для рук.
4. Повернутися у вихідне положення.
5. Якщо потрібно, зробіть невелику паузу, потім повторіть вправу.

Вправа Око відродження №3

Мал. 3. Третя ритуальна вправа Око відродження

Займатися потрібно, виходячи з власних фізичних можливостей. Якщо є серйозні проблеми з хребтом, то третю ритуальну вправу слід пропустити.

Дихання - важливий елемент третьої вправи. Приступаючи до вправи, потрібно зробити глибокий вдих і видих на повні груди. Виконуючи п. 3 необхідно вдихнути, а на п. 4 - видихнути.
Дихання виступає тією самою сполучною ланкою між фізичною та енергетичною системами організму, яка і перетворює «П'ять тибетських перлин» із звичайного тренування в омолоджуючу практику. Тому від повноти і глибини вдихів і видихів залежить, наскільки результативними виявляться вправи. Існує невеликий секрет правильного дихання: якщо зробити глибокий видих, вдих автоматично вийде таким же.

Вправа Око відродження № 4

Виконувати четверту вправа необхідно відразу після третьої. 

Техніка виконання:

1. Сидячи на підлозі, витягнути перед собою прямі ноги. Ступні повинні бути на відстані ширини плечей.
2. Тримаючи хребет прямо, притиснути долоні до підлоги з боків від сідниць. Пальці необхідно тримати щільно стислими і прямими.
3. Обережно нахилити голову вперед таким чином, щоб підборіддя виявилося притиснутим до грудної клітки.
4. Закинувши голову, «виштовхнути» тулуб вперед, щоб вийшов своєрідний прямий місток, в якому гомілки і рук - вертикальні підпори, а стегна і живіт - горизонтальна площина.
5. Простояти так 5-6 секунд, тримаючи м'язи в напрузі.
6. Розслабившись, акуратно і не поспішаючи прийняти вихідне положення.
7. При необхідності зробити коротку паузу і приступити до п. 1.

Вправа Око відродження №4


Мал. 4. Четверта ритуальна вправа Око відродження

Під час виконання четвертої вправи, як і раніше, не можна забувати про дихання. В п. 1-3 слід зробити глибокий видих. Виконуючи п. 4, потрібно плавно видихнути, максимально звільняючи легені від повітря. В п. 5, коли необхідно напружити м'язи, слід затримати дихання, а в п. 6 - потрібно зробити повноцінний глибокий видих. Ритмічне усвідомленого дихання необхідно практикувати і під час пауз між повтореннями рухів.

Вправа Око відродження № 5

П'ята вправа виконується відразу після четвертої.

Техніка виконання:

1. Лягти животом на підлогу. Підняти тіло так, щоб хребет був злегка прогнувшимся, а руки і подушки пальців ніг служили опорами. Ніщо, крім долонь і пальців ніг, розташованих по ширині плечей, не повинно торкатися підлоги. Пальці рук повинні бути щільно зімкнутими і «дивитися» вперед.
2. Закинути голову, наскільки можливо далі, назад.
3. Підняти тулуб так, щоб сідниці виявилися максимально вгорі, а маківка голови «дивилася вниз. Одночасно притиснути підборіддя до грудної клітки. Ноги повинні бути прямими, а тулуб і руки - утворювати одну лінію. За фактом, тіло виявиться зігнутим в тазостегнових суглобах.
4. Зайняти вихідну позицію.
5. Повернутися до п. 2, якщо потрібно - після короткої перерви.

Вправи Око відродження №5


Мал. 5. П'ята ритуальна вправа Око відродження

Дихати під час виконання п'ятої вправи доведеться дещо незвично. Глибоко видихнувши, будучи у вихідній позиції, необхідно зробити максимально глибокий вдих, виконуючи п. 3. В результаті вийде щось схоже на парадоксальне дихання. Видихати потрібно, повертаючись у вихідне положення. Під час виконання вправи виразно відчуваються крайні точки, коли необхідно напружити м'язи. У такі моменти слід затримувати дихання на кілька секунд.

Вправа Око відродження № 6

Важливо! Шоста вправа категорично не рекомендується для виконання всіма підряд. Вона підходить лише людям, що твердо вирішили слідувати по шляху духовного розвитку. Вправа передбачає перетворення сексуальної енергії в життєву силу, тому практикуючому необхідно буде відмовитися від плотських задоволень. Тибетські лами стверджують, що почавши виконувати цю ритуальну вправу не можна припиняти свою практику і повертатися до сексуального життя. Тому потрібно добре обміркувати своє рішення. Для того щоб залишатися здоровим і зберігати молодість, достатньо виконувати перші п'ять ритуальних дій.

Техніка виконання:

1. Встати прямо, тримаючи руки на талії.
2. Глибоко вдихнувши, напружити все, що знаходиться нижче пупка: сечопузирний і анальний сфінктери, м'язи тазового дна, низ живота.
3. Зробити різкий нахил, тримаючи спину прямо, а долоні переміщаючи на коліна. Одночасно необхідно зробити інтенсивний видих, супроводжуючи його звуком «Ха-а-х-х-х». Потрібно намагатися, щоб в легенях не залишилось взагалі ніякого повітря.
4. Напружити м'язи живота і випрямитися. Підборіддя тримати притиснутим до грудної ямки, руки на талії. На скільки вистачить терпіння, простояти в такій позі, затримуючи дихання.
5. Розслабивши живіт, підняти голову, одночасно повільно вдихаючи на повні груди.
6. Привівши дихання в норму, повторити вправу спочатку.

Вправа Око відродження №6

Мал. 6. Шоста ритуальна вправа Око відродження

 

Першого разу достатньо трьох повторень. Шосту вправу слід виконувати один раз на день, кожний тиждень збільшуючи кількість повторень на два. Максимальна рекомендована кількість повторень за один раз - дев'ять. Цього достатньо, щоб «розвіяти» сексуальну напругу і направити енергію в інше русло.
Практикувати шосту ритуальна дія можна не тільки в повній самоті. Пристосувавшись, дуже легко виконувати вправу в будь-якому місці, де людину спіткало сексуальне бажання. Головне, щоб шлунок і кишечник в цей час не були переповнені. Набувши досвіду, практикуючий здатний робити глибокі вдихи і видихи дуже тихо і непомітно для оточуючих.
«Око відродження» - справжня знахідка для людей, бажаючих якомога довше залишатися молодими і здоровими, неважливо скільки років їм в даний момент: двадцять або шістдесят. Вважається, що результату можна досягти, тільки якщо повторювати ритуальні дії щодня. Але п'ять або шість вправ, на виконання яких від сили йде півгодини, невелика плата за збереження свого тіла і розуму здоровими. Чому б не скористатися могутністю старовинного Ока відродження?

Зверніть увагу на статтю Око Відродження