Розрахувати індекс маси тіла

Індекс маси тіла онлайнІндекс маси тіла (ІМТ) це показник відповідності зросту і ваги людини, який розроблено для визначення недостатньої, нормальної або надмірної маси тіла. Занадто велика вага є проблемою, бо це може призвести до хвороб серця та інших проблем зі здоров'ям. Для розрахунку індивідуального індексу маси тіла досить обрати у формі нижче вагу та зріст.

Вважається, що для жінок ідеальним ІМТ являється показник від 20 до 22, а для чоловіків зазвичай, від 23 до 25. Також статистика свідчить, що люди з показником від 18 до 22 живуть в середньому довше.

Якщо ж ваш ІМТ вище 25, це не є добре. Проте, не слід переживати через це, в першу чергу будьте щасливі. Дістати депресію через недосконалу масу тіла - ось що не здорово!

Варто також відмітити, що ця формула розрахунку індексу маси тіла переоцінює показник ожиріння для людей спортивної статури, оскільки не враховує їх м'язову масу. Для дітей вона також не підходить.

Калькулятор індексу маси тіла онлайн

індекс маси тіла Оберіть вашу вагу в килограмах і зріст в сантиметрах:


 Вага, кг:

Зріст, см:

Ваш індекс маси тіла:

Формула індекса маси тіла

ІМТ=вага(кг)/зріст(м)2

Тобто ІМТ - це вага в кілограмах розділена на квадрат зросту, який обчислюється в метрах.

Якщо вам треба порахувати індекс в умовах недоступності до онлайн калькулятора, то це можна з легкістю зробити на звичайному калькуляторі:

1. Введіть на калькуляторі свою вагу в кілограмах.

2. Двічі розділіть число на зріст в метрах.

3. Отримане число і буде вашим ІМТ.

Для чого використовують індекс маси тіла?

Інтерес до визначення рівня ожиріння ріс одночасно з розвитком проблем зайвої ваги в західних країнах.

Індекс маси тіла був розроблений, швидше, як інструмент для масових досліджень, ніж для особистого користування, а застосовувати цей показник в якості медичного діагнозу, як це іноді трапляється, не зовсім коректно.

В той же час, простота застосування ІМТ пояснює таку високу популярність калькулятора. Індекс в межах 18,5 - 24,9 свідчить про оптимальну вагу, нижче 18,5 - показник недостатньої маси тіла, а якщо ж він перевищує 30, то це свідчить про ожиріння, яке несе ризик для здоров'я.

Таблиця оцінки ІМТ

Класифікація стану здоров'я залежно від ИМТ ІМТ Ризик для здоров'я Що робити
18-25 років більше 25 років
Анорексія нервова.
Анорексія атароксична.
Вага менше 15% від очікуваного, ІМТ менше 17,5 Високий Рекомендується підвищення маси тіла, лікування анорексії.
Дефіцит маси тіла Менше 18,5 Відсутній
Норма 19,5-22,9 20,0-25,9    
Надлишок маси тіла 23,0-27,4 26,0-27,9 Підвищений Рекомендується зниження маси тіла
Ожиріння I міри 27,5-29,9 28,0-30,9 Підвищений Рекомендується зниження маси тіла
Ожиріння II міри 30,0-34,9 31,0-35,9 Високий Настійно рекомендується зниження маси тіла
Ожиріння III міри 35,0-39,9 36,0-40,9 Дуже
високий
Настійно рекомендується зниження маси тіла
Ожиріння IV міри 40,0 і вище 41,0 і вище Надзвичайно високий Необхідно негайне зниженнямаси тіла

Рекомендації для схуднення

Рекомендується вже при індексі маси тіла - 25 - замислитися про схуднення, особливо якщо розміри талії завеликі або присутні інші чинники ризику різних захворювань (наведені нижче).Навіть втрата малої дещиці маси тіла (напр. 10%), допоможе істотно знизити ризик розвитку недуг, пов'язаних з ожирінням. Якщо ж у вас спостерігається зайва вага, але талія не занадто широка, а також спостерігається менше 2 чинників ризику, то головним завданням стає не схуднення, а відвертання подальшого збільшення ваги.

Вимір об'єму талії

Саме об'єм талії виступає відмінним показником для визначення міри ожиріння черевної порожнини, яке може Розрахувати індекс маси тіласпричинити гіпертонію, серцево-судинні захворювання, діабет 2-го типу і інші ускладнення.

Визначити об'єм талії досить легко - просто розташуйте вимірювальну стрічку горизонтально навколо талії, так щоб стрічка щільно до неї прилягала. Для чоловіків нормою вважається талія до 102 см, а у жінок до 88 см - порушення цієї норми означає ризик розвитку різних ускладнень. Особливо він високий, коли великий об'єм талії поєднується з високим ІМТ, що свідчить про надмірну вагу або одній з мір але об'єм їх талії вищий за норму.

Інші чинники ризику розвитку захворювань

Окрім ІМТ вище 25, великому об'єму талії, є і інші чинники ризику появи хвороб. До них відносяться:

- Високий кров'яний тиск (гіпертонія).

- Високий рівень холестерину ЛНП (його також називають "поганим" холестерином).

- Низький рівень холестерину ЛВП ("хороший" холестерин).

- Високий рівень тригліцеридів.

- Високий вміст глюкози (цукру) в крові.

- Наявність в сімейному анамнезі захворювань серця.

- Відсутність фізичної активності.

- Паління.

Що індекс маси може розповісти про ваше тіло?

Індекс маси тіла не призначений для діагностики, він швидше виступає, як середньостатистичний показник. Але якщо ви хочете випробувати нову дієту або фітнес-програму, то наш калькулятор допоможе визначити точку відліку. Якщо ви схильні до надмірної вагі, але індекс знаходиться в межах норми, то варто зосередитися, в першу чергу, на вправах, а з дієтою доки почекати.

Якщо мета - поміститись в старий одяг і скинути декілька кілограмів, то дієту і комплекс вправ краще всього об'єднати.

Коли ІМТ свідчить про ожиріння або стан близький до нього, то варто припинити шукати собі виправдання і серйозно зайнятися дієтою та фітнес программою, щоб уберегти своє здоров'я.