Інновації на електронних торговельних майданчиках

Інновації на електронних торговельних майданчиках

Електронний торговий майданчик (ЕТМ) - це комплексне рішення для проведення дистанційних угод між замовниками та постачальниками або виконавцями за допомогою використання спеціального програмного забезпечення та IT-інфраструктури.

Перші електронні торги в Україні на майданчиках B2B відкрилися у 2012-2013 роках. Саме в ці роки почав свою роботу майданчик SmarTender, забезпечуючи своїх користувачів інформаційно-правовою підтримкою цілодобово.

Спочатку ЕТМ призначалися для об'єктивного, анонімного визначення постачальників і виконавців тільки за державними замовленнями. Надалі сфера інтересів бізнесу і законодавство сформували додаткові опції ЕТМ такі, як комерційні тендери та аукціони.

Своєчасна інноваційна пропозиція надійшла на ринок електронних торгів від компанії SmartTender, яка розмістила у себе на ресурсі SmartTender.biz інтернет-маркет товарних пропозицій, договори за якими можна оформити з використанням інструментарію ЕТМ.

Які ЕТМ працюють в інтернет-просторі

Всі електронні торги підрозділяються на три категорії, відповідно до категорій за якими виставляються запити (замовлення).

  • Державні. ЕТМ, які проводять торги для визначення постачальника на замовлення державних, бюджетних організацій і підприємств. Комерційні фірми, які хочуть брати участь, повинні пройти безкоштовну акредитацію. На цих майданчиках велика кількість аукціонів і тендерів з однаковістю закупівельних процедур. Але учасникам треба бути готовими до резервування коштів для забезпечення заявки на участь.
  • Корпоративні (кептивні). Основна особливість таких ЕТМ полягає в тому, що вони створені великими комерційними холдингами для вирішення внутрішньоструктурних завдань з вибору постачальника. Для роботи на кептивних торгових майданчиках акредитація безкоштовна. Типова особливість такого типу ЕТМ - це непрозорість діяльності площадки для постачальника і своєрідний алгоритм дій, який можна застосувати тільки до конкретної корпоративної ЕТМ.
  • Комерційні. Комерційні електронні торги розроблені безпосередньо для бізнес-спільноти. Вони мають зрозумілий інструментарій, можливість індивідуального фільтра замовлень, деякі пропонують додаткові опції в частині фінансової підтримки постачальників. До таких зручних для бізнесу опцій відносяться сприяння в отриманні банківських гарантій, кредитів і так далі. Мінусом можна умовно назвати наявність абонентської плати для користувачів ЕТМ.

Електронні торгові майданчики активно розвиваються саме тому, що це простий, неупереджений, прозорий механізм щодо нарощування обсягів і перспективних партнерських відносин.