Обідній стіл: особливості вибору моделі до вітальні чи кухні

Для багатьох людей символом єдності родини являється саме обідній стіл. Шалений ритм життя, робота, хобі не завжди дозволяють багато часу проводити всім разом, тому години за столом у колі найближчих і найрідніших людей таку цінні. І, саме тому, до вибору моделі стола у вітальню чи кухню потрібно підійти з особливою уважністю. Добре підібраний обідній стіл зробить кімнату привабливою і затишною.

Сьогодні розділ меблів із обідньої групи представлений у великому асортименті моделей, тому в ньому досить легко заплутатися. Поради експертів і дизайнерів не будуть зайвими і допоможуть обрати саме такий стіл, який буде відповідати усім критеріям очікування.

Особливості вибору обіднього столу для будинку

Обідній стіл - невід'ємний атрибут вітальні, кухні, їдальні. Обираючи модель, слід керуватися наступними критеріями:

 • співвідношення розміру столу і габаритів приміщення;

 • матеріал виготовлення;

 • рівень зручності, практичності, надійності;

 • стиль виконання;

 • форма стільниці;

 • наявність додаткових функцій.

Для початку необхідно визначити обідню зону, візуально розмежувавши зону відпочинку і прийому їжі. Обраний стіл не повинен бути масивним і займати весь вільний простір. Габаритів столу повинно вистачати для всіх домочадців дому, а вмонтований механізм трансформації допоможе створити додаткові місця для зручного розташування гостей. Візьміть до уваги, що на одну людину слід розраховувати 60-70 см довжини столу. Цієї норми вистачає для комфортної посадки.

Столи круглої форми мають неперевершений вигляд, наділяють кожного члена сім”ї рівними правами, але займають занадто багато місця. Подовжені моделі у формі прямокутника дозволяють більш раціонально використати вільний простір. Доречі, квадратна і прямокутна стільниця підходить до кухонь і віталень будь-яких габаритів. Геометрично правильні форми столу дають можливість встановити його не тільки посеред кімнати, а й присунути до стіни, розташувати в кутку, біля вікна.

Найпростіші моделі мають опору із чотирьох або двох ніжок з поперечиною. Вони достатньо витривалі. Також є моделі на диску і витонченій одній ніжці.

Сучасні виробники меблів пропонують округлі і овальні столи для кухонь з великою площею. Вони досить безпечні, тому що не мають гострих кутів. Ідеальними вважаються столи круглої форми, діаметр яких не перевищує 1,5 метра.

Особливості стилю

Стиль столу також береться до уваги. Із запропонованих варіантів слід обрати найбільш підходящий. Це можуть бути як класичні варіанти, так і конструкції з оригінальним дизайном, незвичайним механізмом, котрі можуть внести нові фарби у інтер’єр, підкреслити смаки господарів і створити цілісний ансамбль.

Обідні столи представлені в каталозі інтернет-магазину “КупиСтул” у наступних стилях:

 1. Прованс.

 2. Класичний.

 3. Хай-тек.

 4. Еко.

 5. Кантрі.

Купуючи обідній стіл, ви створюєте простір для спілкування родини, особливу атмосферу затишку і комфорту.

Більше столів тут