Сучасний дизайн квартири: головні принципи

Інтер'єр квартири в сучасному стилі - це поєднання модних стилістичних віянь та передових технологій. Як правило, йому віддають перевагу люди, які мають бездоганне почуття смаку. Цікаві деталі, оригінальні прийоми зонування простору, незвичайні фактури – ось що відрізняє сучасний дизайн квартир!

Зміст:

Найпопулярніші напрямки

 • Лофт
 • Мінімалізм
 • Авангард
 • Яхтовий стиль
 • Скандинавський стиль

Сучасний інтер'єр квартири: головні тренди

 • Екологія та велика кількість зелені
 • Яскраві акценти
 • Два контрастні відтінки
 • Анімалістичний декор
 • Оригінальне зонування простору
 • Багаторівневе освітлення

Як правильно вибрати меблі?

Вибір текстилю для квартири

дизайн квартир

У представленій до вашої уваги статті, ми розглянемо основні принципи створення сучасного інтер'єру, розповімо про найбільш популярні стилі, відкриємо секрети правильного підбору меблів, декору та домашнього текстилю!

Найпопулярніші напрямки

Світ дизайну квартир, як і світ високої моди, дуже рухливий і мінливий. Регулярно з'являються нові тренди, які дизайнери активно підхоплюють та впроваджують в оформлення житлових просторів.

Що поєднує всі сучасні напрямки в дизайні інтер'єру – це висока функціональність, доповнена естетикою. Сучасні квартири справді дуже зручні для життя. Велика частка уваги приділяється як візуальній складовій, а й зонування простору, організації зон для зберігання.

На сьогоднішній день існує велика кількість сучасних стилів, які підходять для оформлення інтер'єру квартир. Ми знайомимо вас із найпопулярнішими, які отримали схвалення та визнання широкої публіки!

Лофт

дизайн квартир

Історія цього стилю сягає початку 40-х років нашого століття. Насамперед він характеризується свободою від нав'язаних суспільством стереотипів. Найчастіше використовується для дизайну квартир-студій, які характеризуються відсутністю стін та перегородок між кімнатами. Зонування в такому разі виконується за допомогою меблів, елементів освітлення.

Ще одна характерна риса лофта - брутальність. Бетонні стелі, відкриті комунікації, цегла та камінь на стінах.

Яхтовий стиль

дизайн квартир

Яхтовий стиль найчастіше використовується для інтер'єру елітних квартир. Для обробки тут використовуються дорогі матеріали - вологостійка дошка, шкіра, натуральне дерево, мідь. В основі колірного оформлення може лежати морська палітра: від перлинно-білого до темно-синього або темні тони, обіграні контрастними вставками.

Мінімалізм

дизайн квартир

Назва стилю говорить сама за себе. Лаконічні кольорові рішення, відсутність громіздких меблів, функціональна техніка та ніякого зайвого декору – найголовніші риси. Велика частка уваги тут приділяється питанню моделювання простору, тому воно ідеально підходить як для великих квартир, так і для мініатюрних студій!

Авангард

дизайн квартир

Дизайн інтер'єру квартири в сучасному стилі авангард - це ідеальний варіант для сміливих натур, які обожнюють все незвичайне! Контрастне оформлення кольорів, оригінальні меблі та цікавий декор — характерні риси цього напряму.

Дуже важлива риса авангарду — висока функціональність та увага до акцентів.

Скандинавський стиль

дизайн квартир

Скандинавський стиль набув великої популярності за рахунок сукупності доступності та універсальності. Найбільше точно його відображають інтер'єри, опубліковані на сторінках каталогів IKEA. Прості, але функціональні меблі, затишний декор і грамотно підібраний текстиль він ідеально підійде і для великих квартир, і для маленьких студій.

Сучасний інтер'єр квартири: головні тренди

У світі моди дизайну житлових просторів поки що не передбачається серйозних змін, які змістять вищеописані стилі та виведуть у лідери нові напрямки. Проте зовсім без змін, звісно ж, не обійшлося. Примітним є той факт, що будь-яка людина зможе спробувати застосувати ці новинки в рамках своєї власної квартири і змусити інтер'єр грати абсолютно новими фарбами!

Екологія та велика кількість зелені

дизайн квартир

Цілком логічно, що інтер'єри квартир у сучасному стилі - це, перш за все, турбота про навколишній світ. Надихнувшись ідеями про екологічний спосіб життя і вирішуючи проблему несприятливого середовища, дизайнери рекомендують додавати до оформлення простору якомога більше зелені. Це можуть бути як звичайні рослини в горщиках, так і ультрамодні «живі стіни».

Яскраві акценти

дизайн квартир

Сучасний дизайн кімнат у квартирі в більшості випадків немислимий без яскравих акцентів, які надають навіть звичайнісінькому приміщенню певної особливості. Тут важливо керуватися правилом — чим темнішою є квартира, тим світлішим має бути колір. Наприклад, стіни сонячної кімнати з вітражним склінням сміливо можна пофарбувати в насичено-синій, а ось для кімнати, до якої світло потрапляє навряд чи краще вибрати щось нейтральне: ніжно-рожевий, золотий, небесний.

Два контрастні відтінки

дизайн квартир

Ще один популярний варіант – це поєднання контрастних кольорів. Чорний та білий, синій та бежевий, сріблястий та блакитний – вибір має ґрунтуватися лише на ваших побажаннях. Краще зробити ставку на палітру, де один колір буде яскравим, а інший спокійним.

Анімалістичний декор

дизайн квартир

Анімалізм в інтер'єрі – це ще один тренд, який непідвладний часу. Принти з орнаментом тварин виглядають дуже елегантно і підкреслюють загальний стиль квартири. З візерунком необхідно бути дуже обережним, велика ймовірність переборщити. Особливо це актуально для квартир із маленькою площею!

Оригінальне зонування простору

дизайн квартир

Сучасний дизайн кімнат у квартирі відрізняється, перш за все, продуманим та оригінальним зонуванням, яке може бути виконане будь-яким чином.

Багаторівневе освітлення

дизайн квартир

Тренд, який відрізняється не лише естетикою, а й функціональністю. Багаторівневе освітлення у квартирі дозволяє вигідно підкреслити переваги кімнати, візуально розширити межі простору. Яскраве світло розкішної люстри або приємна напівтемрява від неонових лампочок - вирішувати тільки вам!

Як правильно вибрати меблі?

Правильний вибір меблів для готового інтер'єру квартири в сучасному стилі дуже важливий! Насамперед, необхідно керуватися планувальним рішенням. Не варто купувати до маленької студії громіздкі шафи та комоди. Що стосується великих квартир з високими стелями, то мініатюрні меблі виглядатимуть максимально незручно. Важлива гармонія у всьому!

Крім того, варто пам'ятати, що сучасний інтер'єр квартир вирізняє відсутність зайвого. Меблі мають бути зручними і функціональними.

 1. Краще віддати перевагу меблям із закритими системами зберігання, які дозволяють звести до мінімуму візуальний шум;
 2. Вибирайте лаконічні та стримані моделі, які не рясніють різними деталями;
 3. Крупногабаритні меблі мають бути лаконічними;
 4. Вибираючи м'які меблі, керуйтеся принципом рівноваги. Наприклад, до невеликої вітальні можна поставити мініатюрну софу з подушками, а ось під час оформлення інтер'єру великої зали краще звернути увагу на більші моделі;
 5. Не женіться за дешевизною. Об'єктивно дешеві меблі рідко можуть похвалитися високою якістю. Свою естетику вона втратить досить швидко та зіпсує загальний вигляд інтер'єру.

Також дизайнери рекомендують робити ставку на нейтральну палітру кольорів, яка не втратить своєї актуальності навіть через роки!

Вибір текстилю для квартири

Грамотно підібраний текстиль здатний надати абсолютно будь-якому інтер'єру особливу чарівність та затишок. Щодо модних тенденцій в оформленні квартир у сучасному стилі, то тут дизайнери рекомендують насамперед відштовхуватися від загальної концепції.

Якщо в дизайні інтер'єру переважає світла палітра фарб і ви хочете трохи освіжити простір, то сміливо можна робити ставку на яскраві кольори – червоний, фукс, охра, блакит. Якщо ж інтер'єр кімнати яскравий сам по собі, то текстиль у приглушених тонах візуально врівноважить простір, зробить його більш затишним та спокійним.

Щодо матеріалів, то сьогодні у світі дизайну найбільш популярні:

 • Льон;
 • Шовк;
 • Атлас;
 • Оксамит;
 • Вовна;
 • Кашемір;
 • Бавовна.

Тканини не лише візуально естетичні, а й тактильно приємні – це окремий плюс.

Щоб інтер'єр виглядав максимально гармонійно та цілісно, питанню вибору текстилю потрібно приділити належну увагу. Штори, покривала, накидки на ліжко і навіть кухонні рушники — все це має ідеально поєднуватись, щоб не створювати візуальний шум у просторі!