Ім'я Гліб

Опис імені

Значення імені Гліб

"Нащадок Бога", "Глибокий", 

Походження імені Гліб

Гліб – чоловіче ім’я східнослов’янського походження. Згідно з норманською версією, Гліб є раннім запозиченням із скандинавського Guðleifr, з guð — Бог і leifr (lēfr) — нащадок (буквально: нащадок Бога).

За іншою версію ім'я Гліб має слов'янське походження. Польський мовознавець С. Роспонд в своїй роботі «Структура і класифікація східнослов'янських антропонімів» відносить ім'я Гліб до низки інших східнослов'янських антропонімів: «до іменних архетипів, які не зустрічаються десь в іншому місці». «Деякі з цих архетипів — пише Роспонд, — підтверджуються античними джерелами … Сюди ж слід віднести неправильно визнані нордичними форми Олег, Ольга, Ігор, Г'лѣб', Улѣб', Дулѣб'».

Етнолог Г. Лозко відзначає, що ім'я Гліб серед слов'ян настільки давно вживається, — згадується в писемних джерелах вже з V століття, — що нема підстав вважати його запозиченим.

Згідно зі словником Б. Грінченка, в українській мові слово «глиб» означає глибину, «глип» — пильний проникливий погляд, «глипати» — кидати пильні («глибокі») погляди.

У сербській мові, яка зберегла до ХХІ століття багато слів давньослов'янскої мови, слово «ґалеб» означає птаха мартина.

Характеристика імені Гліб

Гліб ВишеславськийЗ кожним роком все більше батьків починають давати своїм новонародженим синам це рідкісне старовинне чоловіче ім'я. В його звучанні чітко чується сила характеру, доброзичливість та певна чоловіча твердість. Значення імені Гліб цілковито підтверджує наявність у його власника перерахованих цінних якостей.

Тлумачення імені розкриває пристрасну особистість. З раннього віку Гліб прагне до самостійності та незалежності. Легко стає справжнім захисником для своїх близьких та друзів.

Значення імені Гліб для хлопчика наділяє його особистість потужною енергетикою. Недоліки характеру дуже нечисленні. В якості переваг варто відзначити твердість духу, спокій та чуйність.

Значення імені Гліб для дитини характеризує його як серйозного, посидючого, а також слухняного малюка. Саме завдяки цим якостям йому легко дається навчання. Особлива схильність вже з самого дитинства виявляється до мов.

Гліба люблять і однолітки і вчителі за його чуйність і готовність завжди, якщо буде потрібно, надати посильну допомогу. Доручення виконує з великою часткою відповідальності. Схильний ставитися до оточуючих з великою довірою.

Ці чоловіки дуже пристрасні в стосунках з жінками. Закохуються вони швидко, а романи протікають досить бурхливо. Сильний характер такого чоловіка міг би придушити партнерку, якби він не був наділений дипломатичністю.

Свої почуття довго приховує. Розкривається перед партнеркою тривалий час. Перед тим, як розкритися, довго вивчає об’єкт своєї пристрасті. Розчарування в коханні здатне зламати їх. Саме тому помилка для них така страшна і має величезне значення.

Спонтанні сексуальні зв'язки характерні для Глібів, які народилися взимку. На це їх штовхає прямолінійний характер. Починаючи відносини з жінкою, він не роздумує про те, скільки вони триватимуть. Велике значення для такого чоловіка має отримання задоволення тут і зараз.

Від жінки очікує пекучих пристрастей та хитромудрих ласк. Особливе значення мають досвідчені вправні партнерки. Закохується по-справжньому, як правило, один або два рази за все життя. Найчастіше це означає, що найчистіші глибокі почуття має саме до першої юнацької любові.

Найскладніше знайти щастя в сімейному житті Глібам, які народилися в один із зимових місяців. Через їх важкий характер шлюби часто розпадаються. У подружжя названі цим ім'ям чоловіки обирають жінок дбайливих. Безкорислива любов дружини також має значення.

Характер цього чоловіка такий, що він здатний зробити пропозицію руки і серця дівчині, яка сподобалася вже на другий день знайомства. Дружині схильний повністю довіряти. З тещею складаються прекрасні відносини, що позначає наявність у нього багатьох позитивних якостей хорошого чоловіка. Велике значення в цьому відіграє його байдужість до алкоголю.

Такі тата люблять проводити час з дітьми. Нащадки мають для них велике значення. Можуть випрати їх пелюшки і зварити кашу. 

Успішно може скластися у цих чоловіків кар'єра політика, чиновника, банківського службовця, менеджера, а також юриста. Справжнім професіоналом допомагає стати нескінченна працьовитість, а значить, лінуватися не можна. Керівником є суворим, але при цьому справедливим.

Відомі особистості на ім’я Гліб: 

Вишеславський Гліб Анатолійович — український художник, мистецтвознавець,

Гліб Івакін — український науковець, фахівець з історії й археології Київської Русі та пізньосередньовічної України.

Гліб Павло Кротков - канадський академік та фізіолог рослин.

Гліб Святославич (князь чернігівський)— князь коломенський, канівський, переяславський, стародубський, сіверський, білгородський, чернігівський.

Гліб Ватагін – італо-український фізик, засновник великої наукової школи в Бразилії.

АБВГДЄЖЗІКЛМНОПРСТУФХЦЧЮЯ