Ім'я Олег

Опис імені

Значення імені Олег

"Вільний"

Походження імені Олег

Слов'янська версія походження імені Олег

Відомі слов'янські слова «льгк», «ольгчити», «ольгчатися», «льгота», «вольгота», «вольготний», які вказують про значення імені Олег — вільний; той, хто звільняє.

В слов'янських мовах зафіксовані імена Oleg (Oley) (чеськ. в 1088 р.), Olek (Welek), топоніми Ologast, Wolegast, Wolgast та ін. В руських билинах згадується ім'я Вольга чи Волх.

Невідомо жодного випадку, коли хтось із численних руських Олегів звався б в будь-якому іншому джерелі «Гельгі», чи, навпаки, якийсь відомий у джерелах Гельгі був відомий у руських літописах як «Олег».

Жодне скандинавське джерело нічого не знає про Віщого Олега. Натомість, слово «віщий» має спільний корінь зі слов'янськими словами «звіщати», «провіщати», «вість», «звістка».

Норманська версія походження імені Олег

За цією версією ім'я Олег — це слов'янізована форма скандинавського імені Гельґі (норв. Hailaga, швед. Helgi) — святий, священний.

Однак, його передбачуваний переклад на давньоруську мову, як — Ольг', не витримує критики, оскільки оригінальний літописний Олг' має загальний чоловічий корінь з литовським Alg, у жіночому Alga (дар / винагорода), а також розвиток у пізнішому польсько-литовському княжому імені Ольгерд літ. Algirdas.

Польський мовознавець С. Роспонд в своїй роботі «Структура та класифікація східнослов'янських антропонімів» відносить ім'я Олег до інших східнослов'янських антропонімів «до іменних архетипів, які не зустрічається десь в іншому місці». «Деякі з цих архетипів — пише Роспонд, — підтверджуються античними джерелами… Сюди ж варто додати неправильно визнані нордичними форми Олег ', Ольга, Ігор, Г'лѣб', Улѣб', Дулѣб'».

Балтська версія походження імені Олег

Існують імена литовського походження, які мають той же корінь: Ольгерд, Ольгимонт (у латвійській та литовській мовах у формах «Algirdis», «Algimantas»). Cлово «algas» у балтських мовах означає «винагорода».

Ця версія пояснює спорідненість імені Олег із скороченою формою імен «Алік», «Аля».

Характеристика імені Олег

Олег СкрипкаОлег наділений надзвичайними якостями, такими, як уміння настояти на своєму, рішучість та прямота. Олег обладає всіма задатками лідера, але в житті рідко користується цими здібностями. Для Олега куди важливішими є внутрішня рівновага та спокій. Олег не поганий товариш, але щиро дружити йому заважає зацикленість на собі. Часом Олег проявляє запальність та агресивність, така людина дуже нетерпима до недоліків інших.

В дитинстві Олег - шибеник, він прагне встигнути пограти з приятелями та проникнути вглиб оточуючих речей. Батьки втомлюються відповідати на численні запитання, якими він просто засипає старших членів сім'ї. Хлопчик фізично розвинений, тягнеться до спорту, здібний до навчання, більше за все цінує материнське думку. З вихованням Олега у батьків не буде особливих проблем, однак, варто звернути увагу на те, що час від часу він буває занадто впертим та просто нестерпним. Хлопчикові необхідно прищеплювати повагу до людей та здатність йти на компроміс.

Олег наділений аналітичним складом розуму - це природжений логік та стратег. Олег неодмінно при виборі майбутньої професії скористається цими якостями, з нього вийде непоганий політик, менеджер, логіст чи бізнесмен. Олег не задовольняється другорядною роллю, якщо високооплачувана робота не дасть йому можливості просунутися та самоствердитися, він без жалю залишить її.

В особистому житті Олега все складається за прописаним сценарієм. Олегу з дитячих років твердять про те, яка роль відведена сім'ї, він розуміє всю важливість правильного вибору супутниці життя, з цієї причини пильно оцінює кожну нову обраницю, уявляє, чи буде він щасливий з нею. Олегу подобаються жінки живі, активні, здатні забезпечити себе, але для сімейного життя він швидше воліє створення м'яке, ніжне та домашнє. Дружина Олега має в усьому його слухатися та догоджати йому. Одружившись одного разу, Олег ніколи не залишить свою сім'ю, він готовий жити в шлюбі навіть без великої любові, заради зручності та взаємного комфорту. Олег дбайливий господар, зразковий чоловік та батько.
Відомі особистості: Олег Віщий — київський князь династії Рюриковичів;

Олег Скрипка — український музикант, вокаліст, композитор, лідер гурту «Воплі Відоплясова»;

Олег Бондаренко — український програміст, економіст;

Олег Тунєв  - український музикант, бітмейкер, екс-участник гурту «Вхід у Змінному Взутті»;
Олег Блохін  — український радянський футболіст.

А Б В Г Д Є Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ю Я