Ім'я Ян

Опис імені

Значення імені Ян

"Божа благодать", "річка" 

Походження імені Ян

Єврейська версія походження - ім'я виникло через слов’янську вимову давньоєврейського імені Іоан (Божа благодать).

Латинська версія походження імені Ян полягає в тому, що воно пішло від назви римського божества Януса.

Слов'янська версія походження імені Ян полягає в тому, що староболгарською мовою слово «яна» означало «ріка, річка», звідси і походять імена Ян та Яна.

Характеристика імені Ян

Ян ТорпВ енергетиці імені Ян закладені такі якості як завзятість, уміння доводити почате до кінця, цілеспрямованість, але також і величезний егоїзм. Він ніколи не зважає на думку оточуючих людей, завжди і в усьому ця людина покладається виключно на себе. Ян в спілкуванні людина непроста, висока гординя заважає йому гідно оцінити оточуючих людей. У серці небагатослівного Яна завжди вирує цілий океан почуттів та пристрастей, але відкритися він може лише обраному колу найближчих друзів. На інших парубок справляє враження людини замкнутої, холодної та розважливої.

У дитинстві Ян тримається трохи осторонь від інших дітей. Хлопчик дуже здібний, він завжди в числі кращих учнів. Чемний зі старшими та старанний Ян викликає заздрість і неприйняття у однолітків, вже з дитячих років хлопчик може залишитися один на один з самотністю. Батькам слід витратити певні зусилля, щоб навчити хлопця ладити з оточуючими людьми, в хлопчика необхідно розвивати об'єктивність, тактовність та вміння закривати очі на недоліки інших.

Ян розважлива і дуже успішна людина, для якого освіта, робота та кар'єра понад усе. Ян може спробувати себе в науці чи фінансовій сфері. Власне неважливо, де ця людина докладе свої таланти, головне, що завдяки працьовитості та колосальному терпінню йому всюди вдається домогтися величезних висот. У колективі Яна поважають, але небагатослівний колега викликає в оточуючих підсвідому боязливість, тож деякі з його товаришів по службі виступають до нього в конфронтації. Сам же Ян не здатний на зраду, він важко переживає нерозуміння оточуючих, він і в дорослому житті не вміє близько сходитись із людьми.

Ян не серцеїд, він не вміє красиво залицятися та давати гучні обіцянки. Йому куди простіше, роблячи пропозицію жінці, яка сподобалася, в фарбах розповісти якою буде їх спільне життя. Ян точно не кидає слів на вітер, якщо він зізнається дамі в коханні, це почуття він пронесе через роки. Створивши сім'ю, людина з таким ім’ям цілковито присвятить себе забезпеченню комфортного і затишного побуту. З Яном досить складно ужитися, але жінка, яка пройшла це "притирання", в результаті отримає прекрасного сім'янина - вірного чоловіка та непоганого батька.

Відомі особистості: 

Ян Вишатич — воєвода, київський тисяцький, син воєводи Вишати з роду Добрині

Боян (XI ст.) — поет-співець давньої Русі, відомий за згадкою у «Слові о полку Ігоревім», де він згаданий сім разів. За однією з версій науковців, слово «боян» не є іменем, а поетичним виразом «бо Ян», де іменем є слово «Ян»

Святий Ян з Дуклі — чернець францисканець-обсервант (бернардинець), перший католицький святий, що жив у Львові

Ян Ієронім Ходкевич — один із найбільших магнатів Великого князівства Литовського руського походження з роду київського боярина Ходка

Ян II Казимир Ваза — король Речі Посполитої (1648–1668), повний титул: король Польський, великий князь Литовський, Руський і Опольський

Ян III Собеський — король польсько-литовсько-руської держави — Речі Посполитої з 1674 року, його мати походила з руського шляхетського роду

Ян (Йен) Джеймс Торп — австралійський пловець, п’ятиразовий Олімпійський чемпіон та багаторазовий чемпіон світу

Ян Железний — чеський метальник списа, встановив шістьсвітових рекордів, завоював чотири олімпійські медалі — у тому числі три золоті, тричі чемпіон світу

Ян Лі — тайваноамериканський хімік, лауреат Нобелівської премії з хімії

Ян Флемінг — британський письменник та журналіст, автор романів про супершпигуна Британської таємної служби Джеймса Бонда. 

Ян Гус — чеський релігійний мислитель, філософ, реформатор, національний герой

Ян Жижка — чеський полководець, діяч гуситського руху, національний герой чеського народу

АБВГДЄЖЗІКЛМНОПРСТУФХЦЧЮЯ