Ботокс для волосся

Ботокс для волоссяСлово Ботокс — у всіх на слуху. Чергова поп-діва закачала ботокс в губки, черговий політик використав його для усунення міжбрівної зморшки, та що там — колега по роботі й та періодично коле його собі.

Популярність уколів ботоксу легко пояснюється відносно невисокою ціною та практично моментальним результатом. Однак як насправді він діє і чому його почали застосовувати для волосся (і чи той ботокс використовується для волосся, що й для обличчя) — знають далеко не всі.

Що таке ботокс і чому він такий популярний?

Препарат, відомий під назвою ботокс — не що інше, як нейротоксинний білок — ботулотоксин, який виробляється бактерією Clostridium botulinum. Ботулоксин — одне з найбільш складних білкових з'єднань, яке синтезується живими мікроорганізмами.

Історія застосування ботоксу пройшла чимало стадій — від смертельної швидкодіючої отрути, яка викликає нервовий параліч, до лікарського препарату, який застосовують у мікродозах. Повсюдне застосування та поширення ботокса, навіть незважаючи на те, що до нього виникає звикання, обумовлено унікальними властивостями токсину.

Ботулотоксин, проникаючи всередину нервового волокна, утворює в його мембрані своєрідний канал, по якому швидко проникає токсин (цим і пояснюються практично миттєві результати), який, як і саме волосся, — білкового походження, і впливає на нього на клітинному рівні.

З цієї причини ботокс часто використовують як транспортний канал, який транспортує корисні речовини всередину клітин.

Ботокс для волосся: новітня розробка чи маркетинговий хід?

Ботоксом для шкіри — нікого не здивувати, а ось для волосся препарат почали використовувати нещодавно. Ідея його використання для волосся прийшла в голову арабським косметологам, які стверджують, що розроблений ними засіб — повністю відновлює пошкоджені пасма, підвищує їх пружність, шовковистість, а також надає їм легкість, гладкість, блиск та об’єм.

Основний акцент вони зробили на особливі властивості препарату, який, будучи добрим транспортним засобом, здатний доставляти в стрижень волосини (кортекс) білки, вітаміни та амінокислоти. Більше того, саме ботокс, за словами експертів, дозволяє як можна довше утримувати корисні речовини в волосі, навіть за умов частого миття.

Першими, кому довелося випробувати твердження арабських косметологів стали француженки та іспанки, де лише за один перший місяць після анонсу препарату було виготовлено та продано більше 1,5 млн. ампул ботокса для волосся.

Чи Так це насправді, що насправді міститься в препараті, який називають ботокс для волосся, як за фактом він впливає на стан волосся і чим відрізняється від аналогічних процедур, того ж ламінування, — давайте розбиратися.

А був ботокс?

Технологія і принцип дії ботокса для волосся, описана вище, заснована на заявах арабських фахівців.Ботокс для волосся фото

Насправді все не зовсім так. Назва є — ботулотоксину немає. Назва ботокс для волосся — маркетинговий хід, який цілком успішно використовується для просування товару та розкрученого відомого бренду.

Під яскравою та незабутньою назвою та гарними упаковками ховається не ботулотоксин, а зовсім інша речовина — молекула інтра-силан. Вона відноситься до органічно-молекулярної групи, і має здатність проникати у кортекс та накопичуватися в ньому.

Що цікаво, молекула інтра-силан, яка використовується в препаратах під назвою ботокс для волосся, змінює свою структуру при випаровуванні вологи або зволоженні, і з лінійної перетворюється в розгалужену. Таким чином, молекула інтра-силан, завдяки можливості зміни структури і здатності до транспортування поживних речовин, вбудовується в кератин волосся і змінюється, насичує його, змінюючи зсередини його структуру.

Сьогодні препарати з вмістом інтра-силан під торговою маркою ботокс для волосся випускають компанії: FIBERCEUTIC L'OREAL (Франція); KALLOS HAIR BOTOX (Угорщина); KASHMIR KERATIN HAIR SYSTEM (Ізраїль); HONMA TOKYO (Японія).

Проведення та ефект застосування ботокса для волосся

Дія та результати після застосування ботокса для волосся — відбувається поетапно.

Виробники препаратів гарантують:

  • здорові та слухняні пасма волосся
  • позбавлення від посічених кінчиків
  • об'єм від коренів та легке укладання
  • зміцнення волосяних фолікул
  • запобігання випаданню волосся
  • посилений ріст

Ботокс для волосся фото до та післяЕфект досягається за рахунок компонентів, які в результаті процедури доставляються до стрижня і кореня волосини, та живлять їх зсередини.

Однак за фактом, ефект застосування ботокса для волосся зберігається від двох до п'яти місяців, залежно від структури та стану пасм. Як і ламінування волосся, ботокс також характеризується накопичувальним ефектом.

Процедуру можна зробити в салоні або вдома, придбавши ампули одного з перерахованих вище виробників. У салоні ботокс для волосся коштує в залежності від довжини волосся. Вартість процедури в домашніх умовах — нижча, і визначається за ціною препаратів, про що піде мова нижче.

Очевидно, перш ніж купувати ботокс для волосся, який навіть для домашнього застосування коштує пристойно — краще сходити до салону, щоб зрозуміти, як правильно робити процедуру самостійно і чи варто воно того.

Процедура ботокса для волосся

У салоні процедура ботокса для волосся складається з наступних етапів. Покрокова інструкція:

Очищення. Волосся очищується шампунем глибокого очищення для усунення пилу, залишків стайлінгу та секрету сальних залоз.

Нанесення ботокса — I етап. Пасма розподіляються на кілька частин та покриваються розчином ботокса — рівномірно вздовж всього волосся (можна прямо з ампул або за допомогою шприців).

Створення парового ефекту. На голову одягається шапочка, яка забезпечує паровий ефект. Після чого пасма прогріваються феном або клімазоном.

Ополіскування. Через 20 хвилин шапочка знімається і волосся ополіскують.

Нанесення ботокса — ІІ етап. Тепер ботокс наноситься виключно на корені та втирається у шкіру голови. Це забезпечує проникнення поживних речовин до волосяних фолікулів, поліпшення кровообігу та зміцнення волосся. Після цього волосся укладають за бажанням клієнта (випрямляються або залишаються в їх природному вигляді).

Ефект від застосування ботокса для волосся

Початковий ефект зберігається до 10 раз, а потім поступово сходить нанівець. Фото ботекса для волоссяПроцедура має накопичувальний ефект, за наявності бажання її можна повторити, але не раніше, ніж через 14 днів. Влітку результати зберігаються гірше, ніж взимку — через високу активність літнього сонця.

Важливо розуміти, що ботокс для волосся — засіб, що складається виключно з хімічних компонентів. Ботокс забезпечує добрий естетичний ефект, а питання про лікувальний вплив — залишається відкритим.

Після процедури ботокса для волосся, як і після ламінування — рекомендується користуватися делікатним безсульфатным шампунем.

Показання ботокса для волосся

Особливих показань щодо застосування ботокса для волосся — немає. Від випадіння та для зростання, всеж краще користуватися ампулами для волосся. У мережі можна прочитати, що ботокс допомагає від облисіння чоловіків та жінок — сумнівне твердження. З косметичних методів від облисіння найкраще підходить мезотерапія волосистої частини голови, коли живильний коктейль вводиться безпосередньо під шкіру, тобто, доставляється безпосередньо до волосяних фолікулів.

Ботокс підходить в першу чергу тим, хто прагне поліпшити зовнішній вигляд своїх пасм: додати їм блиску, шовковистості, поліпшити зовнішній вигляд після тривалого фарбування.

Протипоказання ботокса для волосся

Процедура заборонена вагітним та годуючим матерям, а також не рекомендується застосовувати жінкам у період менструації.

Як застосовувати ботокс для волосся в домашніх умовах?

Фахівці стверджують, що ботокс для волосся — абсолютно безпечний засіб, який не викликає ускладнень або звикання, а косметичні компанії випускають його для процедур в домашніх умовах. І всеж, будьте обережні, практикуючи нанесення складу на волосся, і якщо відчули щось лихе, негайно змивайте засіб.