Все про стійку біозавивку та догляд за волоссям після неї

Біозавивка та догляд за волоссям

Біозавивка - це поширений спосіб перетворити пряме волосся на копицю гладких пружних кучериків будь-якого розміру. Технологія з'явилася в 1999 році і сьогодні її можна випробувати у всіх великих салонах краси світу.

За традицією, у біозавивки є як очевидні переваги, так і очевидні недоліки. Ми спробуємо розповісти про процедуру об'єктивно, показати її з усіх боків і розповісти, як запобігти побічних ефектів за допомогою простих засобів для догляду за волоссям і краплі терпіння.

Що означає «біо»?

Приставка «біо» означає нешкідливість процедури для волосся та її натуральну основу. Дійсно, завивка відбувається за допомогою аналогової амінокислоти - цистину, який є головною складовою білка кератину і відповідає за зв'язки між волокнами всередині волосся. З білка, в свою чергу, на 78% складається все волосся нашого тіла. Тому вважається, що процедура не руйнує волосся, як це робить, наприклад, хімічна завивка, а навпаки, допомагає йому у відновленні.

Ця ж приставка має психологічну роль. На підсвідомому рівні ми сприймаємо всі біо-процедури та біо-речі як безпечні, корисні, потрібні: наприклад, біойогурт. У перекладі з грецької «біо» означає «життя», а все, що має стосунок до життя, нас притягує.

Все волосся по-різному реагує на штучний цистин: в більшості випадків він дійсно допомагає відновити волосся, але в 10% ситуацій не дає жодного ефекту або шкодить волоссю. Тому перед проведенням процедури обов'язково потрібно пройти «тест-прядку» на взаємодію з речовиною для завивки.

Технологія біозавивки

 • На волосся наноситься спеціальна речовина для завивання на основі цистеаміну хлоргідрату, молекули якого найбільш близькі за структурою до молекул природного для волосся цистину.
 • Волосся намотуються на бігуді.
 • На закручені локони наноситься другий засіб, який викликає загустіння цистеаміну хлорігідрата. Стискаючись, речовина змінює форму волосини.
 • Наприкінці процедури на волосся наноситься фіксатор, який закріплює форму завитків.

«Антонім» процедури - біо-випрямлення. Якщо волосся не накручувати, а розчісувати із застосуванням біо-речовини, то скоро вони стануть гладкими як у моделей в рекламах шампуню.

Біозавивку сьогодні можна робити і в домашніх умовах: досить купити професійний біо-засіб для завивки, який сьогодні випускають всі великі косметичні марки. Однак ми рекомендуємо робити процедуру в перукарні. Спеціаліст розрахує точний час, який потрібен для досягнення потрібного результату, і зробить кучерики саме того розміру, який ви хочете.

За належного догляду за кучерями ефект від процедури триває до шести місяців. Між процедурами перерва має становити теж не менше ніж півроку. І нижче ми пояснимо чому.

Шкода та користь від процедури біозавивки

Шкода та користь від процедури біозавивкиЗаписуючись на біозавивку, ми розраховуємо не тільки на зміни в зовнішності, але й на оздоровлення волосся. Цістеамін має кілька корисних для зачіски властивостей:

 • Якщо білкова структура трохи пошкоджена, він заповнює прогалини і повертає волоссю блиск та об’єм. Правда, тимчасово - через півроку речовина вимиється повністю.
 • Заповнивши діри в волосі, цістеамін не дає воді та поживним речовинам випаровуватися. Він дає волоссю відпочити від щоденного навантаження.
 • Цістеамін нарівні з цистином бере участь у формуванні білків, необхідних для росту волосся. Пасма відростають трохи швидше.

У процедури є кілька практично корисних якостей: наприклад, обридлі кучерики можна розпрямити за допомогою гребінця та фену, а волосся саме перестає витися з часом (на відміну від хімічної завивки, коли кучеряве волосся не підлягає відновленню і просто відростає).

Остерігатися варто, в першу чергу, індивідуальної непереносимості, яка у всіх виявляється по-різному. Для того, щоб уникнути цієї небезпеки, перукарі завжди проводять «тест-прядку».

По-друге, без ретельного догляду волосся стане сухим і ламким. Бо як би цістеамін молекулярно не був близький до цистину, це все ж чужорідна речовина, яке замінює природну. І це завжди стрес для волосся.

Догляд за волоссям після біозавивки

Ми розділили догляд за волоссям на дві частини. Перша присвячена закріпленню та продовженню результатів процедури. Друга - відновлення волосся після стресу.Догляд за волоссям після біозавивки

Отже, ось рекомендації зі збереження кучерів:

 • Волосся після біозавивки не можна мити протягом двох днів. Інакше фіксатор змиється, і результат протримається не більше місяця.
 • Через пару тижнів після завивки рекомендується зробити ламінування волосся: це додатково зафіксує результат процедури і надасть відновлювального ефекту.
 • Розчісуйте волосся м'якою щіткою, не тягніть занадто сильно. Якщо сушите його феном, не поєднуйте це з розчісуванням, інакше воно випростається назавжди.

Для відновлення волосся після будь-якої стресової перукарської процедури є три методи: маски, вітамінні комплекси, народні засоби. Професійні перукарські портали часто за допомогою опитувань намагаються з'ясувати найефективніший з них.

З великим відривом лідирують маски для волосся: вони допомагають 77% жінок, які зробили біозавивку. Переваги масок в тому, що вони ударно впливають на волосся, забезпечуючи їм більшу дозу вітамінів та зволоження одночасно.

Щоб відновити волосся після біозавивки підійдуть будь-які професійні або домашні маски з наступними компонентами:

 • Олії та екстракти. Особливо добре впливають на волосся реп'яхова, рицинова, оливкова олії, олії кропиви, лопуха, маку.
 • Яєчний білок. Він стає латкою для пошкодженого волосся. Особливо корисний, якщо до біозавивки ви робили фарбування або мелірування.
 • Цибулиння. Воно дуже багате вітамінами та забезпечує додаткове живлення для волосяних фолікулів. Цибулеві маски особливо гарні, якщо чергувати їх з сметанним (вони багаті білками).
 • Кератин. Це чистий білок, з якого будуються волосся. Він міститься у професійних масках для догляду за волоссям.