Стимуляція овуляції

Стимуляція овуляціїСтимуляція овуляції необхідна жінці, щоб стати матір'ю. Ця стаття допоможе розібратися, кому і навіщо потрібна стимуляція дозрівання яйцеклітин, а кому вона протипоказана, а також дізнатися які препарати використовують при цій процедурі.
Стимуляцію овуляції призначають жінкам, які з незрозумілих причин не можуть досягти потрібного результату. У деяких овуляція відсутня взагалі, а у деяких вона відбувається уповільнено. Стимуляція овуляції відбувається медикаментозно і зазвичай її призначають парам, які протягом довгого часу самостійно не можуть зачати дитину. Ще стимуляцію дозрівання яйцеклітин рекомендують парам, які бажають завагітніти після 40.
Але є випадки, коли стимуляція протипоказана або зовсім марна, коли немає можливості своєчасно проводити УЗД і контролювати розвиток фолікули, а також коли чоловікові поставили діагноз – безпліддя. Категорично протипоказана така процедура жінкам, у яких немає прохідності маткових труб, у цьому випадку є великий ризик позаматкової вагітності.

Стимуляція овуляції медикаментами

Перед тим як призначити медикаментозну овуляцію лікуючий лікар призначає сімейним парам пройти поглиблене обстеження, здати необхідні аналізи, в тому числі кров на ВІЛ, гепатити B, С, сифіліс, а також беруть гінекологічні мазки і проводять, в деяких випадках, оцінку прохідності маткових труб.
Найчастіше медикаментозну стимуляцію проводять гонадотропними гормонами і клостилбегітами. Лікарю необхідно скласти графік прийому ліків, протоколи процедур, проходження обстежень і здачу аналізів залежно від віку, з'ясувати період не настання вагітності з урахуванням особливості безплідних пар. Також необхідно з'ясувати, чи необхідна стимуляція овуляції для повторного взяття яйцеклітин для процедури ЕКЗ - штучного запліднення, ІКСІ і перевірити, чи можливе зачаття природним шляхом.

Схеми медикаментозної стимуляції овуляції.

Класична схема: прийняття костилбегітів з п'ятого по дев'ятий день менструації.
Модифікована схема: стимулюють овуляцію пурегоном в поєднанні з прийомом костилбегітів. При такій схемі костилбегіти приймаються з третього по сьомий день менструацій. Протягом всього періоду проводять УЗД моніторинг і відстежують дозрівання фолікули, як тільки вона досягне 18 мм розміру, жінці призначають Прегніл (препарат, який стимулює овуляцію). Зазвичай потрібний ефект досягається через 24 години після прийняття препаратів і лікар повинен уточнити найсприятливіший час для статевого акту.
Медикаментозна стимуляція овуляції не дає 100% гарантії того, що зачаття вийде з першого разу, багато жінок, які проходили цю процедуру знають, скільки вони зробили спроб до того як вийшло завагітніти.

Стимуляція овуляції народними засобами

Медикаментозна овуляція зовсім не дорога, але більшість жінок більше довіряють нетрадиційній медицині і Стимуляція овуляції народними методамистимулюють овуляцію за допомогою бабусиних рецептів. Наші пращури точно знали, які травички необхідно вживати, щоб зачати дитинку. Для народної овуляції нам знадобляться шавлія, червона щітка і борова матка.
Перший цикл: беремо одну столову ложку шавлії і заливаємо 250мл кип'яченої води, даємо настоятися, і вживати по півсклянки 4 рази на день. Це допомагає дозріти яйцеклітині і наростити ендометрій, а все це необхідно для зачаття.
Другий цикл: беремо столову ложку борової матки, заливаємо 250мл гарячої води, настоюємо і проціджуємо, а потім п'ємо 3 рази в день. У цій траві міститься велика кількість прогестерону (важливий гормон для дозрівання вагітності), якщо прогестерону мало, то запліднена яйцеклітина помирає, бо не має сил прикріпитися до стінок матки. Хто користувався народними методами, стверджують, що до борової матки краще додати червону щітку, адже як відомо червона щітка чудова трава при лікуванні багатьох жіночих захворювань.
Народних методів лікування безліч, але, напевно, приємний - це чай з пелюсток троянд. Пелюстки троянди містять великий запас вітаміну Е, який допомагає при безплідді. Також можна вживати сік алое, муміє і айву. Який метод лікування ви не обрали б, краще проконсультуватися з лікарем, щоб не погіршити стан.
Медикаментозна стимуляція проходить під наглядом лікаря і після здачі аналізів і поглибленого огляду. Народні ж способи ви обираєте самостійно, тим самим можете тільки нашкодити собі. З цього випливає, що більш безпечний метод стимуляції, це медикаментозний.
Навіть якщо ви будете пити всілякі трави, ви не будете точно знати, як розрахувати овуляцію, щоб підвищити шанс зачаття. Коли ви перебуваєте під наглядом лікаря, вам перевіряють базальну температуру, складають графік і план, а також проводять УЗД моніторинг.

Стимуляція овуляції спільно з вітаминотерапією

Жінка, яка готується стати матір'ю, в першу чергу повинна стежити за своїм харчуванням, адже саме від кількості потрібних вітамінів і мікроелементів залежить позитивне зачаття.
Фолієва кислота - це перший важливий елемент, адже якщо його в організмі недобір, то це загрожує плоду різними внутрішньоутробними патологіями. Другим важливим елементом є калія йодид, для цього необхідно замінити звичайну сіль йодистою. Багато різних джерел стверджують, що для стимуляції овуляції необхідно вживати вітаміни С, Е, А, але сучасна медицина цю теорію не підтримує. Навіть якщо вживати комплекс всіляких вітамінів, це не призведе до дозрівання яйцеклітини.
Сучасна медицина дозволяє будь-якій жінці відчути смак материнства, адже на сьогоднішній день існує безліч методів і способів здійснити цю заповітну мрію.