Біль у спині: що робити, причини, симптоми

Припустимо, що у вас захворіла спина. Що ви робитимете: викличите швидку чи почнете з понеділка ходити до басейну? Ці дві відповіді можуть виявитися вірними.

Але все ж настійно рекомендуємо, якщо у вас з'явилися неприємні відчуття у спині утриматися від занять спортом, обмежити виробничі та побутові навантаження. І найголовніше – своєчасно звернутися до лікаря! По-перше радимо Вам звернути увагу на фахових спеціалістів з неврології та нейроортопедії, в чому може вам допомогти клініка Time+.

Біль у спині

Причин чомусь болить спина досить багато.

Перша причина – це розтягнення або забій м'язів

Це не означає, що ви десь упали та вдарилися спиною. Невдалий різкий рух або підйом важких предметів призводять до пошкодження м'язових волокон. Зазвичай у таких випадках видно припухлість, а шкіра може набути синюватого відтінку.

Що робити?

За сильного болю звернутися до лікаря. Слабкий біль, звичайно, можна потерпіти кілька днів, проте правильніше буде проконсультуватися з лікарем. Зону забиття треба берегти від холоду, наприклад, пов'язати шарф або пояс, який зігріває. Тренування у спортзалі краще відкласти.

Друга причина – остеоартрит

У цьому захворюванні пошкоджується хрящова тканина різних суглобів, зокрема хребта. Остеоартритом, як правило, страждають люди старші 45 років. Біль у спині та скутість рухів розвиваються поступово. Ознакою остеоартриту може бути припухлість тканин вздовж хребта, потріскування у суглобах під час руху.

Що робити?

Варто записатися на прийом до лікаря. За легких форм остеоартриту допомагає лікарська терапія. Остеоартрит не можна повністю вилікувати, але можна уповільнити його розвиток, виконуючи нескладні фізичні вправи та дотримуючись дієти. Корисний масаж та теплі ванни.

Причини болю у спині

Третя причина – грижа міжхребцевого диска

Порушення структури дисків, які відокремлюють хребці один від одного, поширена проблема у багатьох людей і навіть молодих. Захворювання може протікати без симптомів, а може викликати найважчі проблеми до паралічу кінцівок.

Що робити?

Чим сильніший дискомфорт – тим швидше потрібно відвідати лікаря, наприклад, хірурга чи ортопеда.

Четверта причина – анкілозуючий спондилоартрит

Або інакше – хвороба Бехтерєва. Міжхребцеві суглоби при цьому захворюванні втрачають рухливість. Із симптомів: скутість рухів, неможливо нахилитися, болять суглоби. Часто хвороба супроводжується загальною слабістю, втратою ваги, невеликим підвищенням температури. Хвороба найчастіше вражає чоловіків і зазвичай починається ще до 30 років.

Що робити?

Звернутися до лікаря. Якщо хворобу запустити, вона призведе до сильного викривлення хребта, порушення постави, викликає хронічні болі в спині, призведе до ураження суглобів. Рання діагностика та дотримання медичних рекомендацій можуть суттєво уповільнити розвиток хвороби.

Що робити, коли болить спина

П'ята причина – ішіалгія

Ішіалгія – це запалення сідничного нерва. Біль у сідницях, який віддає в спину та в ноги. Як правило, при кашлі біль посилюється. Утрудняється рух, відбувається поколювання та оніміння ніг, а також м'язова слабкість. Іноді виникає після неправильно зроблених уколів в сідниці.

Що робити?

Звернутися до невролога. Він перевірить рефлекси, переконається, що роботу сідничного нерва не порушено, і випише знеболювальне. Корисною буде фізіотерапія та масаж.

Насправді причини болю в спині набагато більше, описаних нами. Це може бути остеохондроз, спондилолістез, остеомієліт, фіброміалгія, пієлонефрит, малорухлива робота та інше.

Важливо уважно слідкувати за власним здоров'ям і вчасно звертатися до лікаря.