Навіщо призначають КТ із контрастом?

КТ із контрастом призначають набагато рідше, ніж дослідження без використання спеціальної речовини. Але, низка випадків все-таки передбачає застосування саме такої методики. Головне – не боятися процедури та звертатися до надійних та перевірених медичних закладів. Діагностичний центр Lifescan в Києві – завжди висококласний сервіс за доступними цінами.

КТ контраст

Коли КТ з контрастом – це необхідність

Згідно з опитуваннями, КТ з контрастуванням дозволяє отримати більше інформації для лікаря, що сприяє більш точній постановці діагнозу. А це особливо важливо за підозр на онкологію, коли дуже важливо не втратити дорогоцінний час і вчасно розпочати ефективне лікування. За допомогою швидкої зйомки апаратом, вдається одержати цілу серію якісних рентгенівських зображень.

Ціна КТ з контрастом буде трохи вищою, ніж звичайного сканування. Займе процедура близько півгодини, проводиться у комфортних для пацієнта умовах. Це найбільш точна методика, що застосовується навіть у тих випадках, коли інші види діагностики малоінформативні або неефективні. Пацієнт може отримати результати на плівці, а також на знімних носіях.

Нерідко комп'ютерна томографія виконується саме з контрастом. Серед них дослідження судин головного мозку, шиї, серця. Такі процедури часто призначають при травмах, сильних головних болях, частих змін психічного стану. Завдяки застосуванню інноваційних технологій вдається отримувати детальні знімки органів та тканин при мінімальному променевому навантаженні.

Переваги КТ із внутрішньовенним контрастуванням

Комп'ютерна томографія з контрастною речовиною дозволяє виявити ушкодження, стеноз, мальформацію судин, виявити тромбоз, предиктори інсульту, пухлини, метастази. Такі дослідження обов'язково рекомендують після інсульту, за перших ознак порушення кровообігу головного мозку. Процедура чітко візуалізує судинні патології, пухлини, гемангіоми, каверноми.

Контрастна комп'ютерна томографія часто призначається лікарем контролю за змінами новоутворень і пухлин внаслідок лікування. Також така діагностика допомагає спостерігати відновлення організму після хірургічного втручання.

Зробити КТ грудної клітки з контрастом варто для виявлення оцінки органів дихання при тромбоемболії та пухлини легень. Іноді її проводять після стандартної діагностики, якщо були виявлені підозрілі новоутворення або ущільнення.

КТ із контрастним посиленням також допоможе виявити патології внутрішніх органів, черевної аорти, печінки, підшлункової залози, нирок, селезінки.

Протипоказання для КТ із йодом

Протипоказання робити контрастне КТ пов'язані з наявністю у складі барвника йоду або барію. Не рекомендується проводити таку діагностику:

·         Вагітним та жінкам, що годують груддю;

·         пацієнтам із патологією щитовидної залози;

·         людям із нирковою недостатністю;

·         хворим на цукровий діабет;

·         особам з індивідуальною непереносимістю йоду.

Про наявність вищеперелічених особливостей необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем.

Де зробити КТ із контрастом в Києві?

Перед процедурою комп'ютерної томографії з контрастуванням доведеться здати ряд аналізів: кров на сечовину та креатинін, маркери стану нирок, проби на переносимість препаратів. Якщо пацієнта допущено до процедури, то йому не варто переживати про свою безпеку. Речовина вводиться внутрішньовенно, повністю виводиться з організму протягом кількох днів.

Ціна КТ з контрастом у Києві безпосередньо залежатиме від складності діагностики, масштабів досліджуваної галузі, обладнання, що використовується. Це може бути як дослідження окремих органів чи систем, і комплексне сканування.

У діагностичному центрі «Лайфскан» в арсеналі тільки найкраще новітнє обладнання, виключно кваліфіковані фахівці, широкий спектр діагностичних послуг. Зробити КТ з контрастом у Києві завжди можна за прийнятними цінами за адресою м. Київ пров. Обсерваторний, 3-А.