Б'юті-туризм: куди літають за новим носом, грудьми та животом

Від ринопластики і ліпосакції до ботокса та вінірів - індустрія косметичного туризму розвивається так само швидко, як діє наркоз під час операції. Розповідаємо, в які країни літають за новою зовнішністю.

Ліпосакція в Туреччині, збільшення сідниць в Бразилії, пластика повік в Південній Кореї, ринопластика в Таїланді - б'юті-туризм розширює свої горизонти. Люди зважуються на операції і косметологічні процедури за кордоном за цілою низкою причин: більш висока якість обслуговування, жодних черг на прийом до бажаного фахівця і приваблива ціна.

В Європі медичний туризм найчастіше асоціюється з відвідуванням будь-якого курортного міста, наприклад, Карлових Вар в Чехії; що стосується Азії, то це Таїланд або Південна Корея. Популярність таких подорожей з кожним роком зростає.

Б'юті туризм

Що приваблює б'юті-туристів?

Залежно від країни та виду операції пацієнти можуть заощадити від 15 до 85 відсотків вартості лікування в Сполучених Штатах.

Наприклад, кругова підтяжка обличчя в Малайзії обійдеться в середньому у 3 тисячі доларів. Ринопластика в Індії - всього близько 1 400 доларів, а в Таїланді - близько 1 600 доларів.

За оцінками експертів, ринок медичного туризму, який включає пластичні та стоматологічні операції, оцінюється в 87,5 мільярда доларів. Пацієнти витрачають в середньому близько 3 410 доларів за одну таку поїздку. Ця сума містить в собі витрати на медичне обслуговування, транспортування, перебування в стаціонарі і проживання.

Вартість та якість б'юті-процедур в Туреччині також вражають. В цьому можна пересвідчитись на сайті компанії Global Medik, яка має російськомовну версію, якщо ви не розумієте англійської. Перейшовши, наприклад, за посиланнями "турецкая абдоминопластика" та "липосакция в Турции", ви отримаєте повну інформація про ціни, умови та саму процедуру. 

Головна причина популярності такого туризму - різниця в цінах, але працює й ефект сарафанного радіо. Привабливі фотографії "до та після" в соціальних мережах підштовхують людей пролетіти зайві пару тисяч кілометрів заради зовнішності мрії.

Інтернет-користувачі гортають стрічку в Instagram, бачать вініри, встановлені в Таїланді, і красиві пишні груди, зроблені в Колумбії, і хочуть так само.

Нас постійно бомбардують зображеннями того, як ми "маємо виглядати": від ідеальних перлинно-білих зубів до обличь без зморшок і тіл без грама целюліту.

За підрахунками експертів, в цього року близько 1,9 мільйона американців відправляться за межі країни для проведення б'юті-процедур. На жаль, такої статистики у нашій країні поки немає.

Згідно з даними Міжнародного товариства естетичної пластичної хірургії (ISAPS), на США, Бразилію, Японію, Італію та Мексику припадає 41,4 відсотка світових пластичних операцій, за ними йдуть Індія, Туреччина, Німеччина та Франція.

Пластична хірургія за кордоном

За даними ISAPS, збільшення грудей є найпопулярнішою косметичною процедурою в світі, на яку припадає 15,8 відсотка всіх пластичних операцій, після неї йдуть ліпосакція (14 відсотків), блефаропластика (12,9 відсотка), ринопластика (7,6 відсотка) і абдомінопластика (7,4 відсотка). Найбільш популярною нехірургічній процедурою, як і раніше залишаються ін'єкції - перш за все ботокса.

Звичайно, є й деякі напрямки зі своєю специфікою. Наприклад, косметологічні процедури найчастіше іноземці роблять в Мексиці і Таїланді. А ось за голлівудською посмішкою летять в Коста-Ріку або Угорщину.

В Європі популярними напрямками є Польща, Іспанія, Чехія, Словаччина і Туреччина.

Південна Корея

Це країна, в якій робиться найбільше пластичних операцій. Майже 20% мешканок Південної Кореї, віком від 19 до 50 років зробили хоча б одну операцію. Більше 2 тисяч професійних пластичних хірургів, робота яких коштує дешевше ніж в країнах Європи.

Греція

Справжній бум косметології і пластичної хірургії став спостерігатися в Греції ще під час жорстокої кризи. Це пов'язано з тим, що розцінки косметологів і пластичних хірургів зменшилися в середньому на 40 відсотків. Таким чином, їх послуги стали доступнішими. Зазвичай, іноземці прилітають до клінік у великих містах, таких як Афіни або Салоніки.

Туреччина

Туреччина 2016-го року прийняла близько 400 тисяч пацієнтів, багато з яких зробили пересадку волосся і поставили вініри. Також популярними в цій добре відомій нашим туристам країні є процедури ліпосакції та абдомінопластики. Такі показники стали можливі багато в чому завдяки процвітаючій мережі з 1 200 державних та приватних лікарень, деякі з них працюють вже понад 20 років. Щодня проводиться понад 200 подібних операцій.

Бразилія

Косметологічний туризм

Ліпосакція, збільшення сідниць та підтяжка живота - ось перелік топ-операцій, за якими літають до Бразилії. Тут працює понад 4 500 ліцензованих косметичних хірургів і найбільше число практикуючих лікарів-косметологів на душу населення в світі. Це пов'язано з тим, що 2012-го року уряд країни вирішив не обкладати податком операції зі збільшення бюсту. Також не потрібно виплачувати податковий внесок при оплаті ліпосакції та пластики повік. Більш того, багато пластичних операцій можуть бути прирівняні до медичних процедур, що дозволяє поліпшити фізичне і, найголовніше, психічне здоров'я людини.

Коста-Ріка

Система охорони здоров'я Коста-Ріки - одна з кращих в Латинській Америці і взагалі в світі. Державні і особливо приватні клініки надають медичні послуги на рівні стандартів американської JCI (Joint Commission International). А для деяких операцій показник успішності їх виконання навіть вищий, ніж в США. 15 відсотків з мільйона туристів, які відвідують країну щорічно, - іноземні пацієнти. Однією з найпопулярніших операцій є збільшення грудей.

Таїланд

Вже протягом не одного десятиліття ця країна займає лідируючу позицію в світі за кількістю проведених операцій. Згідно зі статистикою найбільшого Бангкокського шпиталю, збільшення грудей - одна з найпоширеніших операцій, на другому місці - зміна форми носа, а на третьому - пластика повік.