Догляд за пацієнтами після інсульту

Інсульт - собливий догляд та реабілітація

Інсульт - це захворювання, яке супроводжується незворотними неврологічними змінами в головному мозку. У пацієнта, який переніс інсульт, спостерігається порушення координації рухів і втрата сприйнятливості зовнішніх подразників. Такі хворі потребують особливого догляду і грамотної реабілітації.

Основні принципи догляду за постінсультними хворими

Інсульт загрожує повною або частковою втратою здатності ходити, говорити і самостійно себе обслуговувати, тому в лікарні за хворим доглядає персонал. Пацієнту регулярно проводять заняття щодо запобігання пролежнів, тромбозу, пневмонії або повторного нападу. Йому надається спеціальне харчування, при необхідності, доглядальниці годують хворого.

Догляд за пацієнтами після інсульту

Як доглядати за хворим після інсульту в домашніх умовах

Після виписки всі турботи про хворого лягають на плечі близьких. Догляд за пацієнтом після інсульту зажадає від вас багато сил, часу і терпіння. Необхідно буде освоїти первинні навички реабілітації і регулярно проводити профілактику:

Пролежнів. Кожні 2-3 години міняти положення тіла, регулярно робити гімнастику і масаж, стежити за гігієною і уважно оглядати тіло хворого.

Тромбозу. Буде потрібно регулярно виконувати лікувальну гімнастику, надягати хворому компресійні панчохи, приймати препарати, що розріджують кров. Це допоможе уникнути застою крові і утворення тромбів.

Пневмонії. Потрібно буде навчитися масажувати грудну клітку хворого. Стежити, щоб він виконував дихальні вправи і приймав препарати.

Захворювань шлунково-кишкового тракту. Хворий після інсульту повинен дотримуватися спеціальної дієти, яка виключає:

  • тваринні жири і холестерин;
  • цукор і здобу;
  • гострі страви;
  • каву і алкоголь.

Готувати їжу слід на пару або в духовці, віддаючи перевагу фруктам і овочам, продуктам, багатим клітковиною. Також слід приймати жовчогінні препарати.

Крім того, з пацієнтом необхідно займатися фізичними вправами. Регулярно згинати й розгинати колінно-ліктьові суглоби, займатися гімнастикою для обличчя і шиї. Заняття допоможуть уникнути утворення пролежнів і атрофії м'язів, виникнення тромбів або пневмонії.

Як бачите, відновлення хворого після інсульту - досить довгий і кропіткий процес. Самостійно впоратися з подібним завданням нелегко, тому свою допомогу пропонують приватні пансіонати для людей похилого віку, реабілітаційні центри.

Догляд за людьми, що перенесли інсульт, в пансіонаті Ренамед

У приватному пансіонаті для літніх людей «Ренамад» є все необхідне для успішного і ефективного відновлення після інсульту у Львові: спеціальні меблі та протипролежневі матраци, здорове харчування і цілодобова турбота. За хворим доглядають досвідчені доглядальниці, з ним працюють реабілітологи та масажисти. Їх професіоналізм, досвід і чуйне ставлення допомагають пацієнтам швидше встати на ноги і повернутися до нормального життя.

Сайт пансіонату: https://rena-med.com.ua/

Телефон: +38(067)669 70 90