Як правильно застосовувати мазь від болю у суглобах?

Біль у суглобах може з’являтися як через запальні хвороби (наприклад, артрит чи остеопороз), так і через надмірні навантаження. Часто причиною болю стають спортивні травми1.

Ефективним засобом для позбавлення від болю лікарі називають мазі та гелі. Вони швидко діють і, якщо застосовувати їх правильно, значно покращують стан пошкодженого чи хворого суглоба. А поєднанні з таблетками ці лікарські засоби сприяють швидкому одужанню. Інструкція Терафлекс® докладна та зрозуміла, а от як правильно використовувати мазь можна дізнатися з цієї статті.

Мазь від болю у суглобах

Мазі, креми та гелі

Лікарські засоби місцевого застосування випускають у багатьох формах. Найпоширеніші з них — це гелі, креми та мазі. Вони відрізняються як за складом, так і за особливостями консистенції2:

 • Мазь має щільну консистенцію, вона довше залишається на поверхні шкіри,  поступово всмоктується.
 • Гель має меншу щільність, краще вбирається, тому найчастіше сучасні засоби випускаються саме в цій формі.
 • Крем має саму легку консистенцію, проте може розтікатися при контакті зі шкірою.

Зазвичай засоби місцевого застосування одного виробника не відрізняються за ефективністю, тому можна обирати їх спираючись на щільність, що вам більш зручна. Також їх можна поєднувати з таблетками Терафлекс®, інструкція допоможе розібратися в принципах комбінування для прискорення одужання.

Як правильно вибрати препарат

Хоча якість медикаменту має велике значення, щоб обрати ефективний лікувальний засіб потрібно звернути увагу на такі характеристики3:

 1. Виробник. Відомі фірми слідкують за якістю товару, вони мають всі необхідні посвідчення та сертифікати від МОЗ. Їхні лікарські засоби мають гарантовану якісні.
 2. Склад. Зверніть увагу на компоненти лікарського засобу. Краще за все діють нестероїдні протизапальні компоненти, такі як мелоксикам. Вони швидко проникають у тканини, знімають запалення та втамовують біль.
 3. Показання та протипоказання. Важливо докладно вивчити цей розділ в інструкції, щоб не зіткнутися з алергією чи іншим неприємним результатом неправильного вживання засобу.
 4. Напрямок дії. Якщо ви не знаєте, який ефект вам потрібен — протизапальний, знеболюючий, зігріваючий, відновлюючий хрящову тканину, обов’язково порадьтеся з лікарем, щоб випадково не придбати препарат, що не лише не допоможе, а й зашкодить. Також враховуйте сумісну дію різних засобів. Наприклад, Терафлекс®, що лікує артрит, можна поєднувати зі знеболюючими засобами, а не з зігріваючими.

Спосіб використання мазі

Мазати препарат треба на чисту шкіру — достатньо промити її водою з милом. Обов’язково висушіть ділянку, щоб засіб не змішався з водою (це може зашкодити його дії). Легкими масажними рухами нанесіть невелику кількість мазі на хворе місце. Достатньо 1-5 см речовини.

Дайте мазі всмоктатися та вимийте руки після контакту з речовиною.

Для лікування засіб треба наносити 2-3 рази на добу до повного одужання.

Самолікування може бути дуже шкідливим, тому обов’язково порадьтеся з лікарем перед тим, як використовувати мазь чи інший лікарський засіб. Також важливо докладно вивчати інструкцію Терафлекс® Адванс4 перед застосуванням.

 ________________________

*Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення МОЗ України: Терафлекс Адванс, капсули №60, UA/4142/01/01 від 22.12.2020, Терафлекс Адванс, капсули № 60 флакон, UA/4142/01/01 від 22.12.2020, Терафлекс, капсули № 120 флакон, UA/7749/01/01 від 17.01.2018, Терафлекс, капсули № 60 флакон, UA/7749/01/01 від 17.01.2018

 

Література:

 1. Osteoarthritis: Pathogenesis, diagnosis, available treatments, drug safety, regenerative and precision medicine. — Cham, 2015.
 2. Без’язична О. В. Засоби фізичної терапії при остеоартрозі колінних суглобів І–ІІ стадії на санаторному етапі /О. В. Без’язична // Тенденції та перспективи розвитку науки і освіти в умовах глобалізації : матеріали Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф. – 2018. – Вип. 37. – С. 238–243.
 3. Зазірний І. М. Лікувальна тактика при остеоартрозі колінного суглоба / І. М. Зазірний // Лік. справа. – 2002. – № 1. – С. 77–80.
 4. Терафлекс. Инструкція до препарату.