Імплантація зубів: що потрібно знати про процедуру

Імплантація зубів

На сьогоднішній день установка імплантату - найефективніший спосіб відновлення зубного ряду. Технологія передбачає вживлення до щелепних кісток спеціального протеза, який за фізіологічними функціями та відчуттями не відрізняється від натуральних різців. Таким способом відновлювати легко будь-які зуби, незалежно від їх розташування. Зробити імплантацію в Україні можна у клініці Vip-line. При роботі використовуються новітні матеріали та обладнання. Кожному пацієнту забезпечується індивідуальний підхід.

Як виглядає імплантат

Ця конструкція являє собою штифт з титану, який імплантується до щелепи. Цей метал хімічно нейтральний, не піддається корозії та не відторгається організмом. Встановлювати штифт можна як до верхньої, так і до нижньої щелепи.

На імплантат стоматолог закріплює зубний протез. Його роблять індивідуально за зліпком, надають максимально природної форми та розміру. Клієнт буквально протягом кількох днів звикає до протезу і не відчуває його в роті.

Переваги імплантатів

Ці конструкції являють собою стабільну основу для формування штучних зубів. Мости і протези, які кріпляться на імплантат, не зісковзують, не зміщуються. Ця властивість є дуже важливою для фізичного і психологічного комфорту.

Установка цієї конструкції не вимагає сточування сусідніх зубів, як звичайні мости. Такий підхід менш травматичний, дозволяє вберегти рідні різці від пошкоджень.

До переваг цих конструкцій варто також віднести довговічність. Імплантати служать до 20 років (термін залежить від місця розташування і догляду). Важливо відзначити, що часто протези на місці молярів зношуються швидше, оскільки схильні до високих навантажень при жуванні. Однак термін служби залежить від догляду і ставлення самої людини. Тому вкрай важливо вивчити вимоги стосовно використання імплантатів.

Догляд за порожниною рота: тонкощі і рекомендації

Догляд за порожниною рота: тонкощі і рекомендації

Після зубної імплантації вкрай важливо забезпечити якісну гігієну порожнини рота. Самі протези не вимагають особливих умов догляду. Вони зручні, практично не відчуваються, зроблені з сучасних матеріалів. Однак є кілька рекомендацій, які допоможуть уберегти їх від передчасного зносу і продовжать термін служби:

  • Гігієна. Потрібно ретельно доглядати за зубами, чистити їх 2 рази на день, використовувати нитку і спеціальний йоржик для простору навколо протеза.
  • Відмова від куріння. Шкідлива звичка не тільки стає причиною багатьох хвороб, але й призводить до витончення структури кісткової тканини. Штифт поступово розхитується, може випасти.
  • Регулярні відвідування лікаря. Раз на півроку потрібні профілактичні огляди у стоматолога. Цей захід необхідний для підтримання належного стану протеза, контролю його використання.
  • Уникнення твердої їжі. Варто відмовитися від продуктів, які потрібно гризти: льодяники, горіхи, насіння. Через це і рідні зуби, і протез відчувають додаткове навантаження, руйнуються, можуть зламатися.

Ніяких складних маніпуляцій не потрібно. Головне, берегти зуби від можливих травм і надмірних навантажень, забезпечити ретельний догляд.

Нюанси процедури

Установка титанового штифта і коронки - досить непроста з фізіологічної точки зору процедура. Проводиться вона одним з двох способів: за 1 або 2 етапи. Передує підготовка пацієнта до процедури за допомогою проведення спеціальних маніпуляцій:

  • формування ложа. Для цього відсікаються зайві тканини на яснах в місці установки штифта;
  • установка направляючого каналу. Саме в нього вкручується стрижень з титану;
  • приживлення. Цей період триває до півроку. Пацієнту встановлюють коронку;
  • кріплення абатмента (так називається опора);
  • зняття зліпка. Ця маніпуляція дозволяє визначити оптимальну форму зуба, щоб прибрати дискомфорт;
  • надягання готової коронки на абатмент.

Звикання до нового зуба зазвичай займає кілька днів. Потім пацієнт не відчуває різницю, в порівнянні з рідними різцями і молярами.

У деяких випадках можливі нюанси. Для нормального проведення імплантації важливі здорові ясна, достатня кількість кісткових тканин. В іншому випадку перед установкою потрібно пересадка.

Буває, що вдаються до операції з підйому дна придаткових носових пазух, якщо вони розташовані занадто низько. Але такі випадки не закономірність. Вони обумовлені фізіологічними особливостями пацієнта.

Щоб звести до мінімуму ризики і неприємні наслідки, важливо звертатися до перевіреної і надійної клініки. Тільки лікар з високою кваліфікацією, який працює з сучасними матеріалами і обладнанням, здатний забезпечити якісний результат і дати гарантію.