Що потрібно приймати під час грипу?

Грип є гострим респіраторним вірусним захворюванням, яке багато людей можуть переносити в досить важкій формі. Тому за появи перших симптомів (високої температури, болі в м'язах, кашлю, нежиті і ін.) Потрібно відразу дотримуватися певних рекомендацій.

Дуже важливо, в першу чергу, провітрювати і зволожувати кімнату в якій знаходиться хвора людина. Крім цього бажано їсти з окремого посуду, користуватися особистими рушниками і не знаходиться поруч з близькими людьми. Щоб інфекція пройшла якомога швидше, потрібно частіше висякуватися і кашляти, пити багато теплої рідини або хоча б просто води. Температуру лікарі радять збивати тільки тоді, коли вона буде вищою за 38 С ° градусів, адже таким способом імунітет бореться з хворобою.

Призначити ефективне лікування медикаментами може тільки лікуючий терапевт або педіатр, тому пацієнтові не рекомендується вживання будь-яких ліків, придбаних на за власним розсудом.

Які ліки приймати під час грипу

 

Які лікарські препарати може призначити лікар?

Щоб допомогти організму впоратися з грипом, лікар підбере хворому медикаменти двох типів - етіотропні (впливають саме на вірус) та симптоматичні (полегшують тяжкість захворювання). До етіотропних ліків відносяться противірусні препарати та антибіотики.

Противірусні допомагають зупинити проникнення збудника хвороби в різні системи організму і зменшити, відповідно, вплив токсичних речовин на нього в цілому. Приклад одного з противірусних препаратів - тут. Найчастіше призначають препарати на основі інтерферону (з додаванням трав'яних екстрактів або без) або імуномодулятори.

Антибіотики рекомендуються в тому випадку, якщо до вірусного захворювання приєдналася бактеріальна інфекція. Щоб обрати підходящий засіб, який зможе з нею боротися, доктору потрібно буде розглянути обов'язково аналізи пацієнта.

Симптоматичні препарати допомагають знизити високу температуру (жарознижуючі на основі парацетамолу або ібупрофену), полегшити біль в горлі (спреї, льодяники і таблетки), зменшити набряк носових пазух та відновити дихання (судинозвужувальні краплі, спреї, в тому числі і з морською водою), прибрати почервоніння очей і сльозотечу (протиалергічні), а також зупинити сильний кашель (різні сиропи і таблетки підбираються для різних видів кашлю - сухого і мокрого).

Потрібно пам'ятати, що будь-які медикаменти потрібно приймати тільки в зазначеному в інструкції дозуванні або за рецептом, виписаному лікарем, а також уважно вивчити спосіб вживання і можливі побічні наслідки.