Привітання з днем стоматолога: красиві картинки та листівки

з днем стоматолога

Міжнародний день стоматолога є порівняно молодим професійним святом, незважаючи на те, що ця галузь медицини є однією з найдавніших у світі. При розкопках, які проводилися у Белуджистані (одна з провінцій Пакистану) були знайдені останки людей, що жили 5,5-7 тисяч років до н.е., в зубах яких просвердлені отвори завглибшки до 3,5 мм і 1-3 мм в діаметрі.

У всьому світі свято відзначається 9 лютого, в день шанування пресвятої великомучениці Аполонії Олександрійської. За свою віру в Христа, ця жінка була піддана страшним тортурам гонителів християнства, які вимагаючи зречення, спочатку вирвали їй зуби, а потім погрожували спаленням на вогнищі. Коли ж її розв'язали для того, щоб вона виконала вимоги натовпу, Аполлонія сама зробила крок у полум'я. Ця подія сталася 9 лютого 249 року, і так вразила сучасників і нащадків, що з тих пір пішло повір'я, ніби варто під час нападу зубного болю сказати «Santa Apollonia!» І він відступить.

Культ поклоніння пресвятій Аполлонії швидко поширився всією Європою, і зображення молодої миловидної дівчини з щипцями в руках, було майже у кожній церкві. У 18 столітті великомучениця, яка була до цього часу виключно покровителькою людей охоплений зубним болем, стала ще захищати і допомагати стоматологам, покликаним попереджати і усувати цю біль.

Картинки з днем стоматолога

з днем стоматолога

з днем стоматолога

з днем стоматолога

з днем стоматолога

з днем стоматолога

з днем стоматолога

з днем стоматолога

з днем стоматолога

з днем стоматолога

з днем стоматолога

Традиції святкування

В Україні Міжнародний день стоматолога відзначають з 1993 року і свято вже набуло великої популярності. Зрозуміло, що це свято має дещо специфічний характер і відзначається переважно в професійному середовищі і членами сімей дантистів. У клініках та кабінетах відповідної спеціалізації проходять урочисті збори, на яких вшановують кращих фахівців року. Не обходиться справа і без корпоративів різного масштабу або просто дружніх неформальних вечірок.

Останнім часом все більше поширюється практика проведення на День стоматолога професійних конгресів, на яких:

  • відбувається обмін професійним досвідом;
  • фахівці розповідають про останні досягнення в галузі:
  • проходить презентація нових препаратів, інструментів та технологій.

Природно, що знаходиться місце і культурним заходам -  масштабним концертам або окремим виступів улюблених виконавців.