Які переваги УЗД черевної порожнини?

Ультразвукове дослідження черевної порожнини – це поширене, корисне й абсолютно безпечне обстеження. Його часто призначають при болях у животі. Можна зручно й швидко зробити УЗД у Львові за спеціальною ціною (у клініці часто діють знижки).

Сучасні клініки використовують техніку з можливістю доплерівського картування та вимірювання для УЗД-діагностики. Це означає, що ультразвуковий апарат дозволяє оцінити кровотік у судинах і виміряти його швидкість в обраних судинах. Також створити тривимірну (3D) реконструкцію ультразвукового зображення.

УЗД черевної порожнини

Чим особлива технологія?

Ультразвук – це високочастотна звукова хвиля з частотою понад 20 000 коливань на секунду (20 кГц). У діагностиці використовуються довжини хвиль від 2 000 000 до 10 000 000 Гц (тобто 2-10 МГц). Тож УЗД базується на тому, що ультразвукові хвилі поводяться по-різному в різних тканинах. 

Відбиті ультразвукові хвилі вловлюються обстежувальним датчиком і згодом реконструюються в зображення. Його видно на моніторі пристрою, що допомагає лікарю оцінити ситуацію. В Urosvit неодмінно пояснять вам результати обстеження й за потреби скерують до інших спеціалістів.

Які переваги УЗД перед іншими методами візуалізації?

Ультразвукове дослідження має кілька важливих переваг перед іншими методами (наприклад, рентгеном і КТ):

 • не має побічних ефектів для обстежуваної особи (наприклад, нульове опромінення = відсутність ризику радіації; під час обстеження не використовується контрастний матеріал = відсутність ризику алергічних реакцій);
 • не є інвазивним, тому не становить ризику для пацієнта;
 • цілком придатне як обстеження першого вибору, яке часто призводить до встановлення діагнозу (або принаймні значно звужує коло можливих діагнозів і скеровує лікаря на подальші цілеспрямовані обстеження);
 • це абсолютно безболісно;
 • його можна довільно повторювати;
 • зазвичай його можна проводити без спеціальної підготовки (однак оптимально – більше ніж через 3 години після останнього прийому їжі).

Як проводиться ультразвукове дослідження?

На практиці УЗД черевної порожнини проводиться наступним чином:

 1. Пацієнт зазвичай займає положення «лежачи на спині» з відкритим животом.
 2. На живіт наноситься спеціальний ультразвуковий гель. Після огляду він стирається й не залишає слідів на шкірі. Завдяки йому звукові хвилі проникають краще.
 3. Лікар, який проводить обстеження, розміщує ультразвуковий датчик на черевній стінці. Потім поступово змінює його положення, оглядаючи органи черевної порожнини, судини та інші структури.
 4. Для візуалізації окремих органів іноді потрібно легко натиснути на пристрій або змінити положення обстежуваного (наприклад, на боці).
 5. За необхідності спеціаліст може змінити тип ультразвукового датчика для обстеження, щоб результативність була максимально високою.

Зазвичай огляд триває 15-30 хвилин – і його результат відомий одразу. Після цього пацієнт може звертатися зі звітом про УЗД до лікаря, який рекомендував пацієнта для цього обстеження (наприклад, лікар загальної практики, терапевт, хірург...). Якщо виникнуть питання, ви завжди можете проконсультуватися зі спеціалістами «Уросвіт» – звертайтеся.