Історія появи і наймодніші моделі джинсових курток

Історія появи джинсових курток

З моменту, коли на світ з'явилася перша джинсова куртка або, як її стали називати по-простому, джинсівка вона не втрачала своєї актуальності і не виходила з моди. Більш того, ключові особливості цього виду одягу не змінилися за минулі з моменту її виникнення роки. Але зате змінювалося ставлення до самої джинсівки і до її місця у гардеробі.

Зараз, в Україні, джинсові куртки будь-яких моделей та фасонів можна легко купити, достатньо просто перейти за посиланням http://milanova.com.ua/shop/dzhinsovye_kurtki/index.html, але початок був не надто перспективним.

Перша джинсова куртка відрізнялася від тих, до яких звикли багато сьогодні. З'явилася вона у 1910 році завдяки Леві Струсу і назвалася блузою, оскільки більше нагадувала за виглядом велику вільну сорочку, ніж куртку. Перші джинсівки виготовлялися з деніму і мали одну нагрудну кишеню. Також вони були оснащені хлястиком на спині, за допомогою якого можна було регулювати ширину блузи. Минуло пару десятків років, і у курток з'явилася друга нагрудна кишеня і місце в каталогах компанії Леві Струса під маркуванням Levi's 506.

Десь в цей же час ще одна компанія під назвою Lee, яка є прямим конкурентом Levi's, випустила свій варіант джинсівки, яка, втім, також не дуже була схожа на сучасну джинсову куртку. Куртка з деніму від Lee носила назву Lee Loco Jacket і призначалася для носіння працівниками залізниці. Зовні вона нагадувала спецівку з накладними кишенями. Тож не дивно, що особливою популярністю ця модель не користувалася.

днак трохи більше, ніж через десять років компанія Lee випустила модель Lee Storm Rider, яка була утепленою джинсовою курткою з вовняною підкладкою. Зовні модель суттєво змінилася. У куртки з'явилися закруглені кишені, світло-коричневий комір з вельвету та цікавий звивистий рядок на передній планці. Випуск моделі вивів Lee на першу позицію з продажу джинсівок, залишивши Levi's позаду. Нова куртка припала до смаку знаменитим серед бунтарського покоління 50-60-х років ХХ століття особистостям: Полу Ньюману, Стіву МакКвіну та іншим. Тому джинсівка швидко завоювала любов молоді, ставши символом свободи та демократії нової хвилі.

Минуло ще трохи часу і у 1948 році до джинсової гонки, в якій до цього часу брали участь тільки дві вищеописані компанії, впевнено увійшов бренд Wrangler, запропонувавши публіці джинсівку, яка виділяється серед всіх інших клапанами-складками на спині. Ці клапани крім особливого зовнішнього вигляду забезпечували свободу для рук того, хто носив куртки цієї фірми.

До шестидесятих років Levi's вдалося повернути собі першість у конкурентній сутичці завдяки моделі джинсової куртки Trucker Jacket. Модель була настільки вдалою, що й на сьогоднішній день поряд з Lee Storm Rider є однією з найбільш затребуваних варіацій джінсовок. Trucker Jacket мала V-образний рядок на передній частині, нагрудні кишені моделі стали загостреними і до них додалися також нижні кишені.

Різноманіття та види джинсових курток

 

Перший основний розподіл джинсових курток пов'язаний з наявністю у них підкладки. Моделі з підкладкою досить теплі і підходять для носіння восени та навесні. Підкладки для джинсових курток виготовляються з різних матеріалів: штучного хутра, вовни, фланелі. Візуально такі куртки роблять фігуру більш об'ємною, інакше кажучи, повнять. Повноцінним верхнім одягом можна вважати джинсову куртку на підкладці зі штучного хутра.

Куртки без підкладок є універсальним одягом. Таку куртку можна носити в будь-який час року, оскільки її можна надіти під пальто або теплу куртку взимку або поверх футболки або сорочки в теплу пору.

Ще один критерій, за яким розрізняються джинсівки - тип деніму, який використовується для їх виготовлення. Джинсова куртка може бути виготовлена  з обробленого або сухого деніму. Сам по собі денім дуже щільний, тому підібрати куртку не так-то просто: вона має відразу «сісти» по фігурі, що не стовбурчитися з боків як в застебнутому, так і в розстебнутому стані. Бажано, щоб по довжині куртка доходила приблизно до кісток тазу. Куртки з сухого деніму в якійсь мірі більш унікальні, оскільки, в процесі носіння набувають індивідуальну потертість та посадку.