Правила вибору діамантів для різних ювелірних прикрас

Правила вибору діамантів

Натуральні діаманти вважаються символом чистоти, витонченості та практичності. Кожна ювелірна прикраса з таким каменем вигідно підкреслює красоту та жіночність представниць слабкої статі. Діаманти також вважаються ідеальним варіантом для інвестування грошових цінностей. Вони ніколи не втрачають заслуженого попиту, тому їх можна продавати і одержувати вигідний фінансовий прибуток.

Основні характеристики діамантів

Критерії визначення якості та оцінки вартості дорогоцінностей досить давно систематизовані та охороняються законодавчими документами та спеціальними нормативами. Гарантією того, що потенціальним покупцям пропонуються в торгівельному закладі найкращі діаманти, являється наявність сертифікату. Кожен камінь оцінюється, входячи з результатів його обстеження з наступних напрямків:

  • вага в каратах;
  • колір;
  • прозорість та чистота;
  • вид огранки.

Дорогоцінне каміння може мати різний розмір та вагу. Дрібні вироби за вагою не перевищують 0,29 сt. Якщо вага діаманта перевищує 6 карат, то його продаж відбувається на спеціальних аукціонах. Зазвичай, основні характеристики пов'язані з кольором та чистотою каменя, яка маркується і представляється у вигляді дробу. На жаль, показника 1/1 у природі практично немає.

Як відрізнити натуральний діамант від штучно вирощеного каменю

Сучасні технології дозволяють вирощувати штучні діаманти в лабораторних умовах. Відрізнити їх від природних каменів зможе тільки професіональний спеціаліст шляхом багатократного збільшення прикраси. У натуральних діамантів завжди будуть наявні хоча б додаткові вкраплення. Синтетичні вироби мають бездоганно чисту структуру. Під час детального обстеження огранки каменю можна помітити світло, відображене площинами, яке концентрується в одній точці. Якщо таке явище не спостерігається, то можна з впевненістю говорити про підробку.

Щоб купити діамант в Україні, можна скористатись послугами спеціалізованих інтернет-сайтів. Кожному клієнту гарантується придбання високоякісної продукції за доступною ціною. Запропоновані камені не постраждають, якщо їх занурити у соляну кислоту. Штучні прикраси в агресивному середовищі відразу вкриваються плямами. Натуральна продукція залишається видимою неозброєному окові навіть у абсолютно чистій воді. Такими характеристиками не обладає синтетична продукція. Прозорі діаманти мають досить високу ціну, тому більшість споживачів надають перевагу різнокольоровим каменям.