Як підібрати гарний комп'ютерний стіл

Як підібрати гарний комп'ютерний стіл

Варіацій комп'ютерних столів дуже багато. Вони розрізняються і за геометричними формам стільниць, і за розмірами, і за висотою, за наявністю всіляких скриньок, поличок та іншої атрибутики. Переконатися в цьому ви можете завітавши, наприклад, до інтернет-магазину меблів Lamelio, який має широкий асортимент якісних меблів за адекватними цінами.

Якої висоти і розмірів має бути стіл для комп'ютера?

Почнемо наш критерій відбору з висоти стільниці. Чим вона вища, тим краще. Якщо ви оберете занадто низький столик, то за ним буде не зручно працювати і доведеться згибатися, особливо якщо ви високого зросту. Практично кожне крісло для комп'ютера має можливість регулювання сидіння за висотою, таким чином обравши більш високий стіл ви зможете за допомогою стільця підібрати найбільш оптимальну висоту сидячого положення. Також висота має бути такою, щоб комп'ютерне крісло з підлокітниками можна було засунути під стіл. Таким чином ви зможете розташовуватися так, щоб ваші лікті були на підлокітнику крісла, а кисті відразу переходили на стіл. Це дуже зручно і комфортно.

Габаритам столу теж потрібно приділити увагу. Тут звичайно важливий фактор відіграє безпосередньо сама кімната, де він буде стояти. Але по можливості купуйте більш широкий комп'ютерний стіл, щоб ширина і довжина стільниці були приблизно рівні довжині вашої витягнутої руки. Зокрема, розміри залежать і від того, скільки у вас обладнання буде розташовуватися на столі. Але про це пізніше. Для ніг, теж має бути достатньо місця, щоб ви моги випростати їх і не були при цьому обмеженими в рухах.

Недоліки комп'ютерних столів, за які ви переплачуєте

Недоліки комп'ютерних столів, за які ви переплачуєте

Практично кожен стіл для комп'ютера має висувну полицю для клавіатури. Вона встановлюється опціонально і за неї доведеться доплатити. Але чи настільки вона необхідна. Насправді вона не те щоб необхідна - вона просто незручна.

По-перше - вона зменшує простір для ніг, і ви будете постійно битися об неї колінами.

По-друге - зафіксувати її в зручному для вас положенні не вийде. Також, ваші руки будуть знаходиться у підвішеному стані, що призводить до втоми рук і при щоденній тривалій роботі може привести до захворювань суглобів.

Друкувати на ній незручно. Особливо якщо ви не вмієте друкувати наосліп.

Як бачите це марна штука, яка замість комфорту додає тільки дискомфорт. Ми не рекомендуємо укомплектовувати стіл цим атрибутом.

Тепер поговоримо про підставки для монітора. Зазвичай їх розташовують у кутку столу. Таким чином монітор комп'ютера знаходиться в стороні від вас і вам доведеться повертати голову. Є підставки, розташовані безпосередньо по ходу посадки користувача, але для кутових столів це велика рідкість. У свою чергу з часом це може призвести до захворювань хребта. Але навіть якщо підставка знаходиться безпосередньо навпроти вас, то це ще не означає, що монітор буде правильно розташовуватися на столі. Справа в тому, що на підставці він буде знаходиться вище рівня ваших очей, в свою чергу вам доведеться дивитися на нього знизу-вгору, що з часом може призвести до погіршення зору і захворювання шийних хребців. Монітор має знаходитися на рівні ваших очей, запам'ятайте це. Тому підставки для монітора, за які теж доведеться доплатити, не несуть практично жодної користі.

Шафки, полички та інші атрибути комп'ютерних столів

Деякі столи обладнані спеціальними поличками для зберігання дисків та іншого дріб'язку. Найчастіше такі полички знаходяться поблизу місця для монітора. Іноді розташовують поличку для принтера над монітором. Таким чином монітор має ставитися в арку з поличок. Але найчастіше там не так вже й багато місця. І якщо ви захочете купити собі монітор з великою діагоналлю, то він туди просто не поміститься. Тому, якщо вибираєте комп'ютерний стіл і хочете, щоб там були полички такого типу, то простежте, щоб там було достатньо місця для установки великого монітора.

Для більшої естетичності, столи для комп'ютерів оснащують спеціальною тумбою для системного блоку. Не завжди вона зручна. У деяких випадках набагато зручніше, коли системний блок знаходиться на столі, правда в цьому випадку шум від нього буде голоснішим. Краще попросіть, щоб в місце для системного блоку, встановили висувні шафки. Вони будуть більш корисні. А системний блок завжди можна знайти, де розташувати зручним чином.

Матеріали, фурнітура та колірні рішення комп'ютерних столів

Матеріали, фурнітура та колірні рішення комп'ютерних столів

Перед придбанням комп'ютерного стола для дому за можливості попросіть показати вам тестовий зразок. Багато хто купує столи за каталогом і не дивляться на якість збірки. А ось на скільки якісна компоновка столу можна визначити за фурнітурою. Якщо виробник спочатку передбачив хороші металеві ручки і кріплення, то це запорука довгого терміну служби. Слід приділити увагу обробки стикових з'єднань, перевірте чи не збирався стіл раніше. В основному їх виготовляють з ДСП і повторне вкручування шурупа в одне і теж місце вже не забезпечить надійного з'єднання.

Кромка столу має бути достатньої товщини, це забезпечить належний стан торців столу довгий час.

Зверніть увагу на те, що якщо у вас кімната вже обставлена меблями, то необхідно підібрати колір найбільш гармонійний з кольором ваших меблів. Назва кольору у різних виробників меблів може мати дещо різні відтінки. Знайти ідентичний колір буде дуже складно.