Як вибрати сушарку для посуду

Сушарка - незамінна річ на кухні. На неї складають вимиті тарілки, миски, чашки, щоби з них стікала вода, і вони сохли швидше. Такий кухонний аксесуар встановлюється всередині шафи або на ній зовні. Зазвичай сушарка мало привертає увагу до себе, сприймається як те, що обов'язково має бути на кухні. Про неї згадують, коли вона ламається або виявляється надто маленькою для всіх предметів.

Вироби, які встановлюються до шафи, відрізняються за розмірами, типами, конструкціями, матеріалами виготовлення. За місцем монтажу вони також різні. Перед покупкою необхідно керуватися розмірами шафи на кухні. Випускаються одно- та дворівневі моделі, варіанти, куди складаються не лише тарілки, а й ложки, виделки.

Як вибрати сушарку для посуду

Способи встановлення

Сушарки бувають висувними та такими, що встановлюються у верхню шафку. Перший тип є ящиком зі спеціальними відділеннями, зазвичай без бортиків, з меблевим фасадом. Такі конструкції зручні тим, що до них не потрібно тягнутися, щоб поставити столові прилади. За формою та призначенням вони відрізняються. Одні призначені лише для ложок та тарілок, а інші більш функціональні.

Будь-яка сушарка для посуду в Кронасі стане чудовим кухонним аксесуаром. Там продаються вироби з довговічних, якісних матеріалів: нержавіюча сталь, пластик, метал. Є не тільки ті, що вбудовуються в шафу, але й настільні, висувні моделі, піддони для них.

Сушарки, призначені для монтажу, бувають одно- та двоярусними. Останні більш універсальні, у них можна складати все, крім сковорідок та великих каструль. Як правило, внизу ставлять тарілки, а вгорі – склянки та чашки, але буває й навпаки. Кожен використовує вільне місце так, як вважає за потрібне.

За типом монтажу існують також прямі та кутові варіанти. Розміри сушарок, які вбудовуються у верхні шафи, розробляються під меблі. Глибина залежить від форми та виробника, зазвичай вона становить 22-25 см. Класична ширина – від 500 до 800 мм. Моделі для встановлення до нижньої тумби за шириною бувають меншими (від 300 мм).

Матеріали виготовлення

Це важливий критерій під час вибору сушарки. Він впливає на довговічність виробу. Залежно від матеріалу виробництва існують такі моделі:

  • із пластику. Це бюджетний варіант, який часто використовується для настільних сушарок. З нього роблять і вбудовувані, але дещо рідше. Пластикові моделі вибирають охочі заощадити на покупці цього кухонного аксесуара. Матеріал легко миється, просто встановлюється, має невелику вагу;
  • із сталі. Привертають увагу гарним, оригінальним блиском. Добре вписуються до кухні в сучасному стилі (наприклад, хай-тек). Гармонійно виглядають і в приміщенні, облаштованому за правилами лофта;
  • з нержавіючої сталі. Найдовговічніші серед усіх існуючих варіантів. Робляться з нержавіючого прута, відполірованого для привабливого блиску.

Обираючи сталеву посудосушарку, потрібно відразу уточнити, чи вона оброблена спеціальними складами від корозії. В іншому випадку навіть найдорожча модель швидко стане непридатною. Для захисту використовують хромоване покриття чи порошкові фарби.

Сушарки з нержавіючої сталі

Сушарки з нержавіючої сталі добрі тим, що не вимагають додаткової обробки проти корозії. Вони чудово миються, легко чистяться від забруднень і гармонійно вписуються до будь-якого інтер'єру. Особливо хороші такі моделі для техно та мінімалізму.

Крім рівнів, у сушарках буває різна кількість секцій. У деяких моделей є спеціальні відсіки, куди вставляють ножі, виделки, ложки для сушіння у вертикальному положенні.